Artikuliacijos sutrikimus vaikams spręsti padedanti mobilioji programėlė, kraujotakos ligas gydanti apyrankė, bioaktyvi medicininių implantų danga, senstančių organizmo lastelių šalinimo terapijos autoriai, inovatyvių biotechnologijos, lazerių ar e. sveikatos sprendimų kūrėjai – 20 tokių startuolių prisistatys investuotojams ir visuomenei rugsėjo 14–15 d. Vilniuje vyksiančio didžiausio regiono gyvybės mokslų forumo „Life Sciences Baltics 2016“ metu.
Trečią kartą Vilniuje vyksiantis VšĮ „Versli Lietuva” organizuojamas tradiciškai turės ir šios srities startuoliams skirtus verslumo mokymus bei prisistatymų investuotojams sesiją. Į „Life Sciences Baltics 2016“ startuolių programą suvažiuos 20 ankstyvos stadijos gyvybės mokslų įmonių iš Lietuvos, Latvijos, Estijos, Didžiosios Britanijos bei Izraelio.
„Lietuva demonstruoja turinti puikią terpę ne tik informacinių technologijų, bet ir techninės įrangos bei gyvybės mokslų startuoliams. Štai ankstesniuose „Life Sciences Baltics“ forumuose kaip startuolis dalyvavusi medicinos įrangos gamintoja „Vittamed“ pernai gavo per 10 mln. USD investicijų. Neabejoju, kad šįkart sulauksime naujų sėkmės istorijų“, – sako ūkio viceministras Marius Skarupskas.
Baltijos regiono gyvybės mokslų startuolių potencialą mato jiems praktinius užsiėmimus vesiantis Harvardo verslo ir medicinos mokyklų dėstytojas, investuotojas, profesorius Teo Dagi. Jis tvirtina, kad mokslininkų pastangos kurti sprendimus žmonijos gerovės labui gali būti labai ribotos, jei kūrėjai nesieks jų komercializuoti. „Nėra nieko baisaus vykdyti mokslinius tyrimus vien dėl tyrimų, tačiau galimybė juos išvesti į rinką kartu reiškia ir daug didesnes galimybes padėti žmonijai. Juk ėjimas į rinką kartu lemia ir daug didesnį dėmesį produktų saugumui, efektyvumui, kainai“, – sako T. Dagi, atvykstantis startuoliams pasakoti būtent apie produktų komercializacijos niuansus.
Kas dvejus metus „Verslios Lietuvos“ Vilniuje organizuojamas tarptautinis gyvybės mokslų forumas „Life Sciences Baltics 2016“ jau žinomas kaip vieta, kur susirenka šio sektoriaus lyderiai iš viso pasaulio – mokslininkai, verslininkai, Nobelio premijų laureatai. Tai didžiausias tarptautinis gyvybės mokslų forumas šiaurės Europoje ir vienintelis Baltijos šalyse, kur susitinka biotechnologijų, farmacijos ir medicinos prietaisų ekspertai iš viso pasaulio. Renginį sudaro konferencija, paroda, B2B susitikimų ir startuolių sesijos.
Lietuvos siekis įsitvirtinti tarp gyvybės mokslų lyderių – pagrįstas. Šis sektorius yra greičiausiai augantis visoje ES, kasmetinis augimas 25 proc. 80 proc. lietuviškos biotechnologijų produkcijos yra eksportuojama. Iš viso Lietuvos gyvybės mokslų produkcija yra eksportuojama į daugiau nei 100 valstybių, o pagrindinės eksporto rinkos – JAV, Izraelis, Japonija, Vokietija ir Jungtinė Karalystė. Lietuvoje didžiausias dėmesys skiriamas biofarmacijos krypčiai bei medicininei įrangai, lazerinių technologijų pritaikomumui medicinoje.