Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūra (MITA) bendradarbiaudama su Krašto apsaugos ministerija ir Švietimo ir mokslo ministerija skelbia konkursą dėl mokslinių tyrimų ir eksperimentinės plėtros (MTEP) projektų, kurie skirti krašto apsaugos poreikiams.
Konkursas kviečia dalyvius sukurti Lietuvos kariuomenės poreikius atitinkančią inovatyvią radijo ryšio technologiją, kuri leistų perduoti informaciją ir kuri būtų sunkiai aptinkama elektromagnetinių bangų skenavimo, krypties bei vietos nustatymo įrenginiais. Taip pat konkurso dalyviai turės pagaminti ir realiomis sąlygomis išbandyti radijo stotelės prototipą.
„Konkursas yra atviras Lietuvos verslui ir mokslui, kuriuos kviečiame bendradarbiauti ir aktyviai dalyvauti siūlant idėjas. Lietuvos kariuomenei reikalingos naujos technologijos, kurias gali sukurti mūsų šalies geriausi specialistai bendradarbiaudami MTEP projektuose“, – teigia Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūros direktoriaus pavaduotojas Kazimieras Arlauskas.
Lietuvos kariuomenės taktiniai padaliniai vykdydami operacijas dažnai privalo likti nepastebimi ir neatskleisti tikslių savo pozicijų naudojant radijo ryšį, tad tikimasi sulaukti novatoriškų sprendimų.
Konkurse kviečiamos dalyvauti mokslo ir studijų institucijos bei įmonės. Numatoma, kad projektų trukmė – iki 24 mėnesių. Vienam projektui gali būti skiriama iki 300 tūkst. eurų.
Konkursą sudaro trys etapai. Pirmajame etape prašoma pateikti projekto idėją, kokius metodus ir technologijas planuojama naudoti, kokiose srityse žadama pritaikyti inovatyvius sprendimus, kuo kuriamas produktas būtų unikalus. Antrajame etape – sukurti sunkiai aptinkamo ryšio technologiją ir ją ištestuoti. Trečiajame etape – surengti technologijos ir radijo stotelės testavimą realiomis naudojimo sąlygomis ir perduoti sukurtą prototipo komplektą.
MITA paraiškas priima per elektroninių mokslo vartų portale veikiančią Mokslinių tyrimų ir eksperimentinės plėtros sistemą MTEPIS (www.e-mokslovartai.lt) iki š. m. rugsėjo 13 d.
Konkursas vykdomas jau antrus metus iš eilės bendradarbiaujant su Krašto apsaugos ministerija ir Švietimo ir mokslo ministerija. Pagal 2015 m. paskelbtą konkursą šiuo metu įgyvendinami 2 projektai, kurių metu sukurti ir tobulinami nuotoliniu būdu valdomi orlaiviai, gebantys atlikti žvalgybos funkcijas. Tokiu būdu siekiama stiprinti Lietuvos kariuomenės gebėjimą efektyviau vykdyti įvairias taktines užduotis.