„Studijos“: faktai ir skaičiai
Tarptautinė aukštojo mokslo, profesinio mokymo ir kvalifikacijos kėlimo paroda „Studijos“ pradėta rengti 2003 m. ir šiemet vyks 3-ąjį kartą. Paroda iš karto sulaukė didelio susidomėjimo ir pateko į lankomiausių LITEXPO parodų penketuką.
Parodos organizatoriai: Lietuvos parodų centras LITEXPO, LR švietimo ir mokslo ministerija.
Paroda „Studijos“ vyks 2005 m. vasario 10-12 d. Lietuvos parodų centro LITEXPO 1 ir 2 salėse.
Oficialus parodos atidarymas – vasario 10 d. 11 val. LITEXPO centriniuose rūmuose.
Parodos darbo laikas – 10.00 – 19.00 val.
Bilietai: 1 Lt – moksleiviams ir studentams tik į parodą „Studijos“, 4 Lt – moksleiviams, studentams ir pedagogams į 3 parodas: „Studijos“, „Reklama ir poligrafija“, Vilniaus knygų mugė, 8 Lt – į tris parodas visiems kitiems.
Parodos moto: Žinios – investicija, kuri visada atsiperka.
Parodos akcentas: studijos ir karjera.
Parodos dalyviai: 100 mokslo įstaigų, organizacijų, institucijų iš 7 šalių.
Nauji dalyviai: 28
Parodos renginiai: 8 konferencijos, seminarai, pranešimai ir diskusijos
Parodos plotas: 3800 kv.m.
Naudingi kontaktai:
Parodos projekto vadovė Jolanta Masiulienė, tel. 8-5 2686827
LR švietimo ir mokslo ministerijos Valstybės sekretorius Dainius Numgaudis, tel. 8 5 2743127, Informacijos ir ryšių su visuomene skyrius, Nomeda Barauskienė, tel. 8 5 2743185 (konferencija „Informacinės technologijos švietimo sistemoje“, konferencija „Studijos ir karjera“).
„Studijos“: tendencijos
Parodos augimą įtakoja dvi pagrindinės tendencijos: ES šalių domėjimas naujų narių rinkomis ir lankytojų domėjimasis parodoje pristatomomis naujomis galimybėmis studijuoti, kelti kvalifikaciją ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje.
Lyginant su praėjusiais metais, užsienio aukštųjų mokyklų domėjimasis šia paroda padvigubėjo. Jeigu pernai parodoje dalyvavo 9, tai šiemet - 20 užsienio universitetų ir tarptautinių profesinės kvalifikacijos suteikimo institucijų.
Užsienio universitetų dalyvavimą parodoje skatina didžiulis Lietuvos jaunimo susidomėjimas naujomis galimybėmis studijuoti užsienyje, ir tai, kad „Studijos“ yra viena lankomiausių ir didžiausia bei populiariausia šios tematikos paroda Baltijos šalyse.
Paroda vis labiau domisi ne tik jaunimas, besirenkantis, kur studijuoti, bet ir žmonės su išsilavinimu, norintys tobulinti savo žinias, mokytis kalbų, kelti kvalifikaciją. Atsižvelgdami į šią tendenciją, parodos organizatoriai vis daugiau dėmesio ketina skirti ne tik studijų temai, bet ir karjeros, kvalifikacijos kėlimo galimybėms, užsienio kalbų kursams.
„Studijos“: parodos akcentas – studijos ir karjera
Besirenkančiam studijų kryptį jaunimui, svarbu tolesnės perspektyvos: ar baigtos studijos padės ieškant įdomaus ir gerai apmokamo darbo, siekiant karjeros? Atsižvelgdami į šią aktualiją, parodos organizatoriai šiemet pagrindine tema paskelbė studijas ir karjerą.
Parodos dalyviai bus pasirengę informuoti jaunimą ne tik apie savo mokyklose teikiamų studijų paslaugas, bet ir apie perspektyvias specialybes, kurios užtikrintų sėkmingas darbo paieškas baigus studijas.
LR švietimo ir mokslo ministerija pagrindinei parodos temai rengią konferenciją „Studijos ir karjera“, kurioje bus diskutuojama apie tai, kas užtikrina sėkmingą karjerą, kaip studijas ir karjerą vertina absolventai, kokius specialistus išleidžia aukštosios mokyklos.
„Studijos“: temos ne tik jaunimui
Kaip jau buvo minėta, paroda aktuali ne tik absolventams, bet ir žmonėms su išsilavinimu, kurie ieško naujų galimybių tobulinti įgytą kvalifikaciją ar nori mokytis užsienio kalbų. Ypač svarbu tampa tarptautinės profesinės kvalifikacijos, kurias visame pasaulyje pripažįsta darbdaviai, mokymo institucijos ir profesinės sąjungos. Šiais metai tokio lygio tarptautines kvalifikacijas parodoje siūlys du dalyviai.:
Didžiosios Britanijos tarptautinių profesinių kvalifikacijų suteikimo lyderė - kompanija „City&Guilds“ pristatys daugiau kaip 500 tarptautinių kvalifikacijų egzaminų įvairiausių profesijų atstovams.
Tarptautinė apskaitinininkų asociacija ACCA iš Didžiosios Britanijos siūlys aukšto lygio apskaitos ir finansų kvalifikacijas.
Nemažai informacijos parodoje ras ir tie, kuriems svarbu tobulinti anglų kalbos žinias. Čia bus pristatyti verslo anglų kalbos kursai mokytojams, kvalifikaciniai verslo anglų kalbos kursai ir egzaminai, parengiamieji egzaminų kursai, vasaros kursai jaunimui Didžiojoje Britanijoje.
Dar viena tema, aktuali ne tik jaunimui – tai informacinės technologijos ir kompetencija, kurią pristatys net 5 kompanijos.
„Studijos“: dalyviai
Parodoje dalyvauja 100 Lietuvos ir užsienio universitetų, kolegijų, profesinių centrų, kalbų kursus, studijas užsienyje organizuojančių bendrovių, fondų, ekspertinių ir koordinuojančių institucijų, ITT bendrovių.
Šiemet į parodą atvyksta ne tik visi Lietuvos universitetai, dauguma kolegijų ir profesinių mokyklų, bet ir aukštosios mokyklos iš Didžiosios Britanijos, Kipro, Olandijos, Šveicarijos, Estijos, Latvijos.
Tarp dalyvių: 20 Lietuvos universitetų, 16 Lietuvos kolegijų, 11 Lietuvos profesinių mokyklų, 20 užsienio universitetų ir tarptautinių profesinės kvalifikacijos suteikimo institucijų.
Šiemet mokymo įstaigos lankytojams pasirengusios ne tik išsamiai pristatyti įvairius studijų modulius, mokymo programas ir sąlygas, bet ir įgyjamų žinių taikymo praktikoje galimybes, karjeros perspektyvas, pateikti informaciją darbdaviams apie savo mokymo įstaigoje rengiamus specialistus.
Dalyvių sąrašas – parodos kataloge.
„Studijos“: lankytojai
Atlikus parodos lankytojų apklausą, paaiškėjo, kad paroda domisi ne vien jaunimas:
>- 48% respondentų, pildžiusių anketas nurodė, kad jų pagrindinis tikslas susirinkti informaciją apie visus Lietuvos ir užsienio universitetus, kolegijas, profesinio mokymo mokyklas, jų programas, nes ketina studijuoti.
- 15% lankytojų domino galimybės kelti kvalifikaciją, tobulintis, mokytis kalbų, informacinio raštingumo.
- 12% respondentų nurodė, kad jie domėjosi parodos metu vykusiais renginiais.
- 11% lankytojų domėjosi tik kalbų kursais.
„Studijos“: renginiai
Parodos metu vyks 8 renginiai: 2 konferencijos, 2 seminarai, 4 pranešimai ir diskusijos.
Vasario 10 d. 12.00 – 13.30 val. LITEXPO centrinių rūmų konferencijų salėje 1.1 vyks konferencija „Informacinės technologijos švietimo sistemoje“. Konferencijoje bus aptartas nuotolinio mokymo vaidmuo informacinės visuomenės kūrime, informacinių ir komunikacinių technologijų diegimo reikšmė profesiniam mokymui ir kt. Organizatorius - LR švietimo ir mokslo ministerija
Vasario 10 d. 13.45 – 14.05 val. toje pačioje salėje pranešimą „Tau tikrai reikia Europaso“ rengia ES Leonardo da Vinčio programos koordinavimo paramos fondas.
Vasario 11 d. 14.30 – 15.00 val. LITEXPO centrinių rūmų konferencijų salėje 1.2 vyks seminaras „Anglu kalbos įgūdžių vertinimas internete“. Organizatorius Londono pramonės ir prekybos rūmai (LCCI)
Vasario 12 d. 11.00 – 13.00 val. konferencijų salėje 1.1 vyks konferencija „Studijos ir karjera“. Konferencijoje bus kalbama apie brandos egzaminų ir mokinių kompiuterinio raštingumo įskaitos organizavimą, priėmimo į aukštąsias mokyklas tvarką, studijas ir aukštojo mokslo diplomą, sėkmingą karjerą ir ką apie tai mano absolventai.
Vasario 12 d. 11.00 – 11.30 val. konferencijų salėje 1.2 Paryžiaus pramonės rūmų atstovė p. Isadora Bryden skaitys pranešimą „Komercijos ir vadybos studijos Prancūzijoje“. Organizatorius – Prancūzijos ambasados Lietuvoje Prancūzų kultūros centras.
Vasario 12 d. 13.30 – 14.00 val. toje pačioje salėje rengiamas pranešimas „Studijos užsienyje: Jungtinės Amerikos Valstijos ir Italija“. Organizatoriai: Studijų užsienyje informacijos centras ir ILNA (International and Local Networ Association).
Vasario 12 d. 14.00 – 15.00 val. toje pačioje salėje diskusiją „Kodėl verta studijuoti Lietuvoje? Vilniaus universiteto argumentai“ rengia Vilniaus universitetas. Dalyvauja LR švietimo ir mokslo ministerijos, Studijų kokybės vertinimo centro atstovai, Vilniaus universiteto profesoriai ir studentai.
Vasario 12 d. 14.30 – 15.00 val. konferencijų salėje 1.2 seminarą „Anglų kalbos įgūdžių vertinimas internete“ rengia Londono pramonės ir prekybos rūmai (LCCI).