Norėdamos pasiekti ES energetikos efektyvumo ir atsinaujinančių energijos šaltinių naudojimo tikslus, valstybės turi greičiau ir geriau įgyvendinti ES teisės aktus, ketvirtadienį priimtose rezoliucijose pažymi Europos Parlamentas (EP). Kartu raginama atnaujinti ES energetinio efektyvumo direktyvą bei numatyti veiksmingesnių priemonių skatinti šios srities investicijas.
1990–2014 m. išmetamas šiltnamio efektą sukeliančių dujų kiekis ES sumažėjo 23 proc. Per tą patį laiką ES BVP padidėjo 46 proc. Europarlamentarai pažymi, jog ES eina teisingu keliu, kad pasiektų iki 2020 m. užsibrėžtus tikslus: penktadaliu sumažinti išmetamą CO2 kiekį, padidinti visos suvartojamos energijos kiekį sudarančių atsinaujinančiųjų energijos išteklių dalį iki 20 proc., taip pat penktadaliu padidinti energijos vartojimo efektyvumą. Vis dėlto tam, kad šie tikslai butų pasiekti, ES valstybės turi iki galo įgyvendinti galiojančius ES teisės aktus, pažymima rezoliucijose. Taip pat raginama iki 2030 m. įsipareigoti padidinti atsinaujinančių energijos išteklių dalį iki 30 proc.
Europarlamentarams kelia susirūpinimą su ataskaitų teikimu energetikos srityje susijusi biurokratija, taip pat didelės kainos pramoniniams vartotojams ir namų ūkiams. Viena iš priežasčių yra iš dalies konkuruojantys ES ir atskirų šalių teisės aktai. Dėl to Europos Komisija raginama dėti daugiau pastangų užtikrinti nuoseklią klimato ir energetikos politiką. Europarlamentarų manymu, atsinaujinančiųjų išteklių energijos direktyvos naujoje versijoje, kurios projektą Europos Komisija ketina pateikti iki šių metų pabaigos, turi būti numatyta priemonių remti ir skatinti šios srities investicijas.
„Jei įmonės ir piliečiai patys imtų domėtis efektyvumu ir taupymu, Europos Sąjungai nereikėtų reguliuoti“, – įsitikinęs EP pranešėjas M. Pieper. Europarlamentarai norėtų, kad daugiau energijos vartotojų patys ją pasigamintų. Jie pažymi poreikį plėtoti naujoviškas šaldymo, šviesos, šilumos izoliacijos bei kitas technologijas, taip pat teikti prioritetą pastatų atnaujinimui, skatinti aktyvų pačių vartotojų dalyvavimą šios srities sprendimuose, o kartu investuoti daugiau ES lėšų į informacines ir paramos programas atskirose valstybėse. Plėtoti atsinaujinančius energijos šaltinius ir sumažinti energijos sąnaudas padėtų ir labiau integruota ES rinka, priduria Europos Parlamentas.
Rezoliucijai dėl atsinaujinančių energijos šaltinių pritarė 444 EP nariai, nepritarė 103, o susilaikė 23. Už rezoliuciją dėl energetikos efektyvumo balsavo 253 EP nariai, prieš buvo 193, o susilaikė 46.