Šiandien Europos Komisija pristato naują programą „Naujųjų įgūdžių programa Europai“ („New skills agenda for Europe“), kuriai planuojama skirti beveik 27 milijardus eurų. Naująja programa Komisija siekia ne tik užtikrinti, kad visų socialinių sluoksnių žmonės gebėtų rašyti, skaityti, skaičiuoti, bet ir ypatingą dėmesį skirti skaitmeniniams įgūdžiams (e. įgūdžiams), kurie yra reikalingi šiuolaikinėje darbo rinkoje.
„Technologijų pasaulis atveria neaprėpiamas galimybes susikurti sau gerą darbo vietą. Svarbiausia, ko reikia – e. įgūdžių ir pasitikėjimo savimi“, – sako A. Guoga, tapęs EK projekto „eSkills for Jobs 2016“ ambasadoriumi Lietuvoje.
EK duomenimis, šiuo metu Europoje net 40 proc. darbdavių negali rasti darbuotojų su tinkamais e. įgūdžiais. Be to, net 7 mln. Europos Sąjungos piliečių neturi pagrindinių įgūdžių, t. y. prastai skaito, rašo, skaičiuoja. Iki 2020 m. ES planuojama sukurti maždaug milijoną laisvų darbo vietų, susijusių su skaitmeninėmis technologijomis. Iš jų – du trečdaliai informacinių technologijų specialistams ir trečdalis informacinių technologijų vadybininkams.
Europarlamentaras A. Guoga „eSkills for Jobs 2016“ ambasadoriumi Lietuvoje tapo EK programos kūrėjams įvertinus jo aktyvų darbą gerinant Lietuvos IT infrastruktūrą, skatinant e. įgūdžių mokymąsi Lietuvoje bei sprendžiant mažumų informacinio neraštingumo problemas. Jo inicijuojamas projektas #CoderDojoLietuva – vienas iš realių šios veiklos pavyzdžių.
#CoderDojoLietuva projekto metu vaikai visoje Lietuvoje nemokamai mokomi programavimo pagrindų. Itin didelis dėmesys skiriamas mergaičių pritraukimui į informacinių technologijų sektorių. „Technologijų sritis yra per svarbi, per įdomi, per daug perspektyvi, kad joje dominuotų vyrai. Nuo mažens ne tik berniukus, bet ir mergaites turime sudominti technologijomis. Tai vienas iš svarbiausių projekto #CoderDojoLietuva tikslų“, – teigia europarlamentaras.
E. įgūdžiai bus vienas iš pagrindinių akcentų ir rudenį A. Guogos jau antrą kartą Lietuvoje organizuojamame modernių technologijų ir verslumo renginyje #SWITCH!. Jau dabar į #SWITCH! yra užsiregistravę beveik 6000 mokinių ir mokytojų iš visos Lietuvos. LITEXPO vyksiančiame renginyje #SWITCH! dalyviai ne tik pirmą kartą Baltijos šalyse išbandys dronus-padavėjus, bet ir turės galimybę tapti istorinio įvykio – Gineso pasaulio rekordo – dalimi. Renginio metu vyks praktiniai užsiėmimai į skaitmeninį pasaulį siekiančiam žengti verslui. Veiks inovatyvių technologijų zona „Cool&crazy“, kurioje bus galima iš arti susipažinti su technologinėmis naujovėmis.
Apie EK programą „Naujųjų įgūdžių programa Europai“
Pasak EK, įgyvendinti „Naujųjų įgūdžių programa Europai“ priemones planuojama įgyvendinti per 2 metus. Tačiau realių rezultatų programa pasieks tik aktyviai dalyvaujant vietos ir tarptautinėms bendruomenėms. Programos tikslas yra užtikrinti, kad žmonės, ieškantys darbo Europoje, gebėtų kokybiškai dirbti darbuose, susijusiose su skaitmeninėmis technologijomis. Siekiama, kad skaitmeninius įgūdžius įgytų visos amžiaus grupės, įskaitant ir vyresnius žmones, o jų gebėjimai atitiktų visos ES standartus, taip užtikrinant geresnes karjeros galimybes, didesnį darbo užmokestį ir saugesnę socialinę aplinką.
Apie EK projektą „eSkills for Jobs 2016“
Šviečiamosios kampanijos „eSkills for Jobs 2016“ metu siekiama didinti jaunimo informuotumą apie IRT įgūdžių svarbą siekiant karjeros, informuoti apie nemokamas IT švietimo galimybes bei padėti jaunimui lengviau konkuruoti darbo rinkoje. Projektas vienija 24 šalis, o prie informacijos apie e. įgūdžių sklaidos yra prisijungę 15 ambasadorių, kurių didžioji dalis – EP nariai.