Š. m. rugsėjo 25 d. Vilniuje ir rugsėjo 26 d. Kaune Britų taryba organizuoja „Café Scientifique“ (Mosklinę kavinę), kurios tema „Nanotechnologijų pasaulis: didelė nauda ar grėsmė“. Pagrindinį šios „Café Scientifique“ pranešimą skaitys britų mokslininkas, Notingemo universiteto chemijos nanomokslų profesorius Neil Champness.
Nanotechnologija yra viena iš prioritetinių mokslo ir technologijų krypčių. Tačiau jau šiuo metu ši mokslo kryptis yra vertinama prieštaringai. Vieni mokslininkai nanotechnologijas vadina pasaulį išgelbėsiančiu dalyku, o kiti – didele grėsme visuomenei. Nanotechnologijų šalininkai pabrėžia neįkainojamą šios mokslo srities įtaką medicinos mokslui, naujų duomenų apdorojimo technologijų, aplinkos valymo būdų kūrimui. O kiti mokslininkai nanotechnologijas apibūdina kaip vieną iš priežasčių, dėl kurių labiausiai tikėtinas žmonijos išnykimas.
Vilniuje „Café Scientifique“ organizuojama rugsėjo 25 d., pirmadienį, nuo 18.00 iki 20.00 val. kavinėje „Prospekto Pub‘as“, Gedimino pr. 2/1.
Kaune „Café Scientifique“ vyks rugsėjo 26 d., antradienį, nuo 18.00 iki 20.00 val. restorane „Rambynas“, Vasario 16-osios g. 2.
Įėjimas į renginius nemokamas. Pranešimas ir diskusija vyks anglų kalba.
„Café Scientifique“ - tai Britų tarybos siūloma forma viešai diskusijai populiariomis mokslo ir jo įtakos mūsų gyvenimui temomis. Renginį dažniausiai pradeda mokslininkas, kuris perskaito trumpą pranešimą apie mokslo aktualijas. Vėliau visi susirinkę kviečiami dalyvauti pokalbyje: išsakyti savo nuomonę, klausti arba tik klausytis. „Organizuodami „Café Scientifique“, mes siekame skatinti diskusijas ir debatus apie tai, kaip siejasi mokslas, technologijos ir visuomenės raida“,- teigia Britų tarybos Lietuvoje projektų vadovė Danguolė Kiznienė. „Tikimės, kad tokie susitikimai padės paskatinti Lietuvos piliečius ir ypatingai jaunimą domėtis mokslo aktualijomis“.