Elektronikos gamybos paslaugas teikianti tarptautinė korporacija UAB „Kitron“ skyrė 3 000 eurų dotaciją Kauno technologijos universiteto (KTU) Inžinerijos licėjui. Gautos lėšos padėjo modernizuoti Inžinerijos daugiafunkcinį centrą, kuriame surengta pasaulinio masto mugė „School Maker Faire“ mugė.
2006 m. startavusios technologijų ir kūrybos mugės „Maker Faire“, prikausčiusios Jungtinių Amerikos Valstijų (JAV) prezidento Barako Obamos ir Baltųjų rūmų dėmesį, jau įrodė savo svarbą visame pasaulyje, o šiemet pirmą kartą į savo žemėlapį įtraukė ir KTU Inžinerijos licėjų. Renginio „School Maker Faire“ metu kūrėjai iš Lietuvos turėjo galimybę prisijungti prie visame pasaulyje aktyvaus tinklo ir būti pastebėti tarptautiniu mastu.
Renginį padėjo organizuoti mobili skaitmenizuotos gamybos laboratorija „M – LAB“, kuri vizituoja Lietuvos mokyklas, o mokytojus ir mokinius moko skaitmeninių gamybos technologijų. „School Maker Faire“ mugė – renginys visai šeimai, kuriame susitinka išradingumas ir kūrybingumas vienoje vietoje apjungiant mokslą, technologijas, verslą, meną, amatus ir „pasidaryk pats“ (angl. „Do it yourself”) iniciatyvas.
KTU Inžinerijos licėjuje vykusios mugės dalyviai pamatė ir įvertino kūrybinių dirbtuvių metu atliktus mokinių, mokytojų bei „M – LAB“ darbuotojų sukurtus darbus. Pranešimus ir prezentacijas skaitė KTU studentai, verslo įmonių „Prezentacijų spektras“ ir „Magveda“ atstovai. „School Maker Faire“ renginio metu dalyviai susipažino su šiuolaikinėmis technologijomis, įranga, pamatė įdomių projektų bei instaliacijų. Visi norintys galėjo pabendrauti su technologijų ir kūrybiško mokymosi entuziastais, kūrybinių dirbtuvių metu susipažinti ir išbandyti įvairias skaitmeninės gamybos technologijas. KTU inžinerijos licėjaus direktorius džiaugėsi, kad licėjuje ugdymo procesas vyksta pakankamai kryptingai ir sparčiai.
„Dar praėjusiais metais licėjaus mokytojai lankėsi Berlyno ir Londono Maker Faire renginiuose ir štai „School Maker Faire“ vyksta jau mūsų licėjuje. Tokios investicijos ir renginiai yra itin svarbūs ne tik licėjaus bendruomenei, bet ir Lietuvos švietimo strateginių nuostatų įgyvendinimui, ugdymo kokybės modernizavimui, verslo ir švietimo veiksmingam bendradarbiavimui“, – teigė KTU Inžinerijos licėjaus direktorius Dainius Žvirdauskas.