Jungtinių Amerikos Valstijų kosmoso agentūros NASA mokslininkai nusiteikę išties optimistiškai. Jų teigimu, galimybė pasiekti Marso planetą jau dabar yra reali kaip niekada iki šiol. Neabejojama, jog technologijų tobulėjimas juda tinkama linkme ir iki 2030-ųjų pirmieji žmonės išskris į Raudonąją planetą.
Vienas iš NASA vadovų, buvęs astronautas Charlesas Boldenas, teigė, jog nusileidimas kaimyninėje planetoje yra neišvengiamas norint išsaugoti žmoniją. „Mes manome, jog esame teisingame kelyje nugabenti žmones į Marsą 2030 metais“, – kalbėjo Ch. Boldenas.
Jis taip pat įsitikinęs, jog NASA tikrai įgyvendins šį projektą, kadangi jau pastarieji 50 JAV kosmoso agentūros veiklos metų padėjo tvirtus pamatus Raudonosios planetos kolonizavimui. Taip pat buvo pridurta, jog misija į Marsą yra „labai svarbi“ norint suprasti mūsų pačių planetą.
Atradus panašumus tarp Marso ir Žemės galima suvokti, kokia ateitis laukia mūsų planetos ir ko galima tikėtis nukeliavus į Raudonąją planetą. Astronomai jau anksčiau iškėlė nemažai hipotezių, teigiančių, jog kažkada Marsas buvo ganėtinai panašus į Žemę.
Bene didžiausias klaustukas vis dar yra gyvybės egzistavimas Marse. Nors praėjusiais metais buvo paskelbta, jog Marse yra skysto vandens pėdsakų, tačiau nežemiškos gyvybės formų ten vis dar nėra aptikta. Jeigu tai būtų padaryta, tai tikimybė kolonizuoti Marsą dar labiau padidėtų.
NASA atstovų teigimu, jei kažkada Marse galėjo egzistuoti gyvybė, tai neabejojama, jog gyvybė ten galėtų egzistuoti ir dabar.