Mobilumas, daiktų internetas, didžiųjų duomenų analizė – pagrindiniai raktažodžiai, kuriuos šiandien turi žinoti ir suprasti kiekvienas vadovas, siekiantis, jog jo verslas spėtų su technologijų, rinkos ir vartotojų progresu. Kovo 31 d. kasmetinėje didžiausioje „Microsoft“ konferencijoje Baltijos šalyse „TechDay 2016“ Lietuvos IT bendruomenė susipažins, kaip išnaudoti minėtas tendencijas savo veikoje, kaip paruošti joms reikalingą bendrovės infrastruktūrą ir kodėl be jų modernus verslas technologijų amžiuje sėkmingai veikti negali.
„Ir toliau keisis mūsų darbo vieta bei priemonės, kuriomis atliekame kasdienius darbus. Jaunoji profesionalų karta vis dažniau darbuosis savais įrenginiais ar norės dirbti nuotoliniu būdu – greičiausia šiemet stebėsime tendenciją1, kai jauni darbuotojai dažniau rinksis dirbti virtualiai nei tradicinėse darbo vietose. Todėl verslui reikės būti lankstesniam, užtikrinti reikalingus įrankius, infrastruktūrą ir galų gale vidines taisykles, antraip jaunoji karta darbo vietų dairysis pas technologiškai pažangesnius konkurentus“, – sako Martynas Bieliūnas, „Microsoft“ smulkaus ir vidutinio verslo grupės vadovas Baltijos šalims.
Tradiciškai daugiau nei 30 konferencijos „TechDay“ pranešimų bus išskaidyti į tris grupes: IT vadovams, IT profesionalams ir programuotojams. „Microsoft“ atstovai bei partneriai savo pristatymuose apžvelgs ne tik pagrindines tendencijas, bet ir konkrečius įrankius ir pavyzdžius, kaip geriau išnaudoti duomenų analitikos įrankius ar valdyti darbuotojų įrenginius bendrovės viduje, kaip užtikrinti tinkamą saugumo lygį ar net tokias temas, kaip debesų kompiuterijos platformoje „Azure“ analizuoti socialinės medijos tendencijas bei išnaudoti mašininio mokymosi privalumus.
„Kartu su technologijomis keičiasi ir tai kokių įgūdžių reikalaujame iš savo darbuotojų. Matome, kad atsiranda naujų gebėjimų poreikis, o tradiciniai darbai keičiasi. Mes visada turime įvertinti ko tikėtis ateityje ir kaip reaguosime į augančius verslo poreikius IT resursams ir pagalbai“, – teigia Marin Mamic, „Microsoft“ atstovas, konferencijos metu kalbėsiantis, kaip keisis IT profesionalų darbo rinka.
Konferencijoje bus nepamiršti ir tokie „Windows“ įrankiai, kaip „PowerShell“. „Šis įrankis jau tapo privalomas daugeliui IT profesionalų, siekiant automatizuoti „Windows“ serverių ir įvairių programų veikimą. Tiesa, pastaruoju metu vis dažniau kenkėjai blogiems tikslams bando pasinaudoti jo galimybėmis. Todėl savo pranešime supažindinsiu, kokius pirmus žingsnius reikėtų žengti, norint su „PowerShell“ apriboti galimybes programišiams patekti į vidines bendroves sistemas bei užkirsti kelią galimoms atakoms“, – sako George Dobrea, „Microsoft“ partneris ir mokymo centro „Xeduco“ įkūrėjas, viename iš savo pranešimų „TechDay“ kalbėsiantis apie tamsiąją „PowerShell“ pusę.