Kauno technologijos universitete (KTU) kovą viešėjo Japonijos energetikos ir technologijų korporacijos „Hitachi“ delegacija. Vizito metu „Hitachi“ viceprezidentas Uozumi Hiroto ir Universiteto rektorius Petras Baršauskas pratęsė bendradarbiavimo sutartį.
KTU ir „Hitachi“ ir toliau bendradarbiaus plėtojant branduolinės energetikos edukacinę programą, stiprins šios srities profesionalų ir būsimųjų specialistų žinias. Bus skatinamas abipusiai naudingas bendradarbiavimas žmogiškųjų išteklių plėtros ir švietimo programos branduolinės energetikos srityje. „Noriu padėkoti už jūsų svarų indėlį bei investicijas mūsų veikloje. Mūsų tarpusavio bendradarbiavimas svarbus ne tik KTU, bet ir visai Lietuvai bei verslo sektoriui. Labai svarbu, kad esate tokie lankstūs, skiriate daug dėmesio inovacijoms bei jaunųjų branduolinės energetikos specialistų ugdymui. Ne dažnai pasitaiko, kai verslo atstovai taip giliai supranta akademinę bendruomenę“, – svečiams iš Japonijos sakė KTU rektorius Petras Baršauskas.
„Technologijos yra mūsų visų stiprioji pusė. Mes ketiname išplėsti savo bendradarbiavimą ne tik su šio Universiteto bendruomene, bet ir su verslo sektoriumi. Norime palaikyti stiprius ir glaudžius santykius, todėl džiaugiamės turėdami galimybę pratęsti sutartį su KTU“, – teigė „Hitachi“ viceprezidentas H. Uozumi. Pratęsta sutartimi „Hitachi“ įsipareigoja rengti kasmetinius branduolinės inžinerijos kursus, į kvalifikacines paskaitas su bendrovės inžinieriais kviesti ir KTU mokslininkus. Įmonė įsteigs stipendijas pažangiausiems KTU studentams bei organizuos praktiką ir stažuotes Japonijoje.
Pirmoji korporacijos įsteigta stipendija ir galimybė mokytis Tokijo technologijos universitete (TTU) atiteko KTU absolventei Giedrei Zablackaitei. Mergina nuo 2016 m. balandžio 1 d. iki 2018 m. kovo 31 d. gyvens Japonijoje ir mokysis Branduolinių reaktorių saugumo studijų programoje, susipažindama su geriausiais šalies branduolinės energetikos ekspertais.
Tiek KTU rektorius P. Baršauskas, tiek „Hitachi“ atstovai tikisi, jog, laikui bėgant, pavyks daugiau studentų įtraukti į tokias programas ir padėti atverti kelius tiek japonams mokytis Lietuvoje, tiek lietuviams Japonijoje.