AB „Lietuvos energija“ be atlygio perduoda 46 mobiliojo ryšio telefonus senyvo amžiaus žmonėms ir žmonėms su negalia, taip prisidėdama prie Vilniaus miesto vyriausiojo policijos komisariato vykdomo prevencijos projekto „Būk saugus su mobiliu“.
Suteikdama ryšio priemones AB „Lietuvos energija“ padeda pagerinti socialiai remtinų žmonių gyvenimo saugumą, pagelbėjant jiems palaikyti ryšius su visuomene bei suteikia galimybę kreiptis į pagalbos, policijos ar medicinos įstaigas.
„Mums ypatingai malonu, kad įmonė siekia ne tik verslo tikslų, bet pritaria ir realiai padeda kurti saugesnę, veiksmingai nuo nusikaltimo ginamą bei nusikalsti nelinkusią visuomenę“, - sako Vilniaus miesto vyriausiojo policijos komisariato viršininkas Erikas Kaliačius.
Minėtuoju projektu siekiama užtikrinti žmonių teisių ir laisvių apsaugą, viešąją tvarką ir visuomenės saugumą, ginti ir įgyvendinti žmogaus teises ir pagrindines laisves, suteikti neatidėliotiną pagalbą asmenims, kai ji būtina dėl jų fizinio ar psichinio bejėgiškumo, taip pat padėti asmenims, nukentėjusiems nuo nusikalstamų veikų, kitų teisės pažeidimų, stichinių nelaimių ar panašių veiksnių.
„Sąmoningumą bei socialinę atsakomybę ne tik deklaruojame, tačiau ją pagrindžiame realia pagalba bei rūpesčiu pažeidžiamiausiais visuomenės nariais, gyvenančiais atskirties sąlygomis, padėdami jiems išlaikyti ryšį su aplinka. Tai mūsų pareiga. Džiaugiamės sostinės vyriausiojo policijos komisariato iniciatyva, įgyvendinant tokį akivaizdžiai daug pranašumų turintį projektą“, - teigia AB „Lietuvos energija“ generalinis direktorius Rymantas Juozaitis.
Dauguma vienišų senyvo amžiaus žmonių ir žmonių su negalia gyvena kaimuose ir vienkiemiuose, toli nuo gyvenviečių, kuriose yra teisėsaugos medicinos ir kitos būtiniausios įstaigos. Daugelis tokių žmonių neturi jokio telefoninio ryšio, todėl jiems sunku prisišaukti pagalbą, atsitikus nelaimei. Problema aktuali ir miestuose. Minėtoji visuomenės dalis yra mažiausiai materialiai aprūpinta, todėl atsisako fiksuoto telefoninio ryšio, o atsitikus nelaimei, negali išsikviesti pagalbos. Mobiliojo ryšio telefonai bus viena iš priemonių, kuria atsitikus nelaimei bus galima išsikviesti pagalbą, o taip pat suteikti informacijos apie vykdomą ar įvykdytą nusikaltimą.
Vilniaus miesto vyriausiojo policijos komisariato duomenimis, Vilniaus apskrityje yra 3278 kaimai ir 675 vienkiemiai. Sostinės apskrityje gyvena per 1000 žmonių su negalia ar tokių, kurių amžius daugiau nei 65 metai.