Sausio 29–31 dienomis Lietuva tradiciškai panirs į pasaulinį, žaidimų kūrimo maratoną „Global Game Jam“. Šio maratono tikslas – suburti ar prisijungti prie esančios komandos ir per 48 valandas sukurti veikiantį kompiuterinio, ar stalo žaidimo prototipą. „LT Game Jam“ organizatorių teigimu, norą dalyvauti maratone jau pareiškė daugiau nei 500 žmonių.
Tačiau šių metų renginys siekia ne tik lankomumo rekordų. Vienas maratono organizatorių, Liudas Ubarevičius teigia, kad šių metų „Game Jam“ bus išskirtinis ir vertinant dalyvių įvairovę. „Tradiciškai, renginyje dalyvaudavo tik Lietuvos žaidimų kūrėjai ir jais siekiantys tapti moksleiviai ar studentai. Pernai į žaidimų pinkles įviliojome daugiau dailininkų, animuotojų ir dizainerių, na o šiemet tampame ir populiariosios kultūros dalimi, į Vilnių atvyksta studentų komanda iš Pietų Korėjos, taip pat norą paragauti žaidimų kūrėjo duonos išreiškė ir žiniasklaidos atstovai. Kaunas irgi neatsiliks, turėsime KTU dėstytojų, kūrybinės erdvės „Blaster“, populiariausių Youtube asmenybių komandas“, – vardijo Liudas.
Kauno technologijos universitetas – istorinis lietuviškųjų žaidimų kūrimo maratonų partneris, beveik visi ligšioliniai „Global Game Jam“ renginiai buvo organizuojami būtent universiteto patalpose. „Game Jam“ renginiai padeda suburti panašią aistrą turinčius studentus į vieną vietą, eksperimentuoti, bendradarbiauti ir gilinti įgytas žinias. Tačiau šių metų „Game Jam“ Kaune bus išskirtinis, nes iššūkį studentams mes jų dėstytojai. Norą dalyvauti maratone ir sukurti savo žaidimą pareiškė Programų inžinerijos katedros vedėjas doc. dr. Tomas Blažauskas ir Multimedijos inžinerijos katedros dėstytojas doc.dr. Rytis Maskeliūnas.
Dar viena šių metų staigmena kauniečiams – galimybė tobulinti ir užbaigti maratono metu pradėtą žaidimą. Pasak Liudo Ubarevičiaus, „Game Jam“ maratonai teturi vieną nemalonų aspektą – nors renginio metu gimsta išties unikalių idėjų, maratonui pasibaigus, komandos išsiskirsto, o jų idėjos taip ir nebūna įgyvendintos. Būtent dėl šios priežasties renginio dalyviai vis dažniau buriasi į komandas iš anksto, na, o šiemet startuolių inkubatorius „KTU Startup Space“, geriausiems projektams suteiks papildomą šansą išvysti dienos šviesą. Originaliausių, įdomiausių ir perspektyviausių projektų kūrėjai bus laukiami „KTU Startup Space“ inkubatoriuje.
„Paprastai maratono metu sukuriamas tik būsimo žaidimo prototipas, kuris gali patraukti dėmesį ir sudominti, tačiau Lietuvoje tokie projektai retai kada būna vystomi už renginio ribų. Kartais komandos tiesiog grįžta prie įprastų darbų, tačiau būna ir atvejų, kai puikią idėją turinti komanda norėtų ją įgyvendinti, tačiau neturi tam būtinų sąlygų. Žvelgdami į užsienį matome, kad „Game Jam“ metu gali gimti ir pasaulinio mąsto hitai ir tikime, kad jei užtikrinsime sąlygas tęsti pradėtus projektus, tokių hitų galime sulaukti ir Lietuvoje. Mūsų kūrėjų idėjos tikrai geros, tad mes labai džiaugsimės jei bent dalis jų atsiskleis mūsų inkubatoriuje“, – sakė „KTU Startup Space“ inkubatoriaus vadovas Donatas Smailys.
„LT Game Jam 2016“ yra pasaulinio maratono („Global Game Jam“) dalis, o šiemet Lietuvoje duris atvers net trijose lokacijose – Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje. Renginys nemokamas ir atviras visiems pageidaujantiems. „Global Game Jam 2016“ organizuoja Lietuvos Žaidimų kūrėjų asociacija, bendradarbiaudama su Vilniuje įsikūrusia žaidimų kūrėjų studija „Game Insight“ ir Kauno IT įmonių klasteriu „Blaster“.