Atomo mokslininkų biuletenio (The Bulletin of the Atomic Scientists) taryba, susirinkusi Vašingtone (JAV) nusprendė „Pasaulio pabaigos laikrodžio“ rodyklių nesukti ir, nepaisant šiais metais iškilusių grėsmių, palikti „pasaulio laikrodį“ ties 11 val. 57 min.
Tai – konceptualus laikrodis, už kurio rodyklių pasukimą atsakinga viena seniausių mokslininkų bendruomenių pasaulyje, konsultuodamasi su Nobelio premijos laureatais. Kuo arčiau šio laikrodžio rodyklė pasukama iki vidurnakčio, tuo didesnė tikimybė, kad pasaulis artėja prie katastrofos, tikros apokalipsės.
Praėjusiais metais laikrodžio rodyklė buvo pasukta dviem minutėmis į priekį – nuo 11 val. 55 min. iki 11 val. 57 minučių iki vidurnakčio. Tai, kad laikrodžio rodyklės artėja prie dvyliktos valandos, reiškia, kad žmonija, mokslininkų nuomone, gyvena vis rizikingiau ir artėja prie savo susinaikinimo ribos.
Praėjusiais metais, kai kompetentingi ekspertai pasuko rodyklę į priekį dviem minutėmis, tvirtinta, kad prie toks sprendimas priimtas dėl klimato kaitos, branduolinių ginklų modernizavimo ir vis didėjančių jų atsargų. Tai jie vadino „išskirtine ir nepaneigiama grėsme žmonijos egzistencijai.“
Kiekvienais metais mokslininkai gali pasukti laikrodį į kurią tik nori pusę. Tarkime, 2010 m. kai Rusija ir Jungtinės Amerikos Valstijos (JAV) derėjosi dėl branduolinių ginklų panaudojimo, pasirašė strateginės ginkluotės sutartį ir kai buvo pasirašytas susitarimas dėl klimato kaitos stabdymo priemonių, mokslininkai laikrodį atsuko minute atgal. Jis tada rodė 11 val. 54 min.
Atomo mokslininkų biuletenį 1945 metais įsteigė atominę bombą Čikagoje sukūrę mokslininkai. Jie siekė užbaigti daugiausia gyvybių nusinešusį Antrąjį pasaulinį karą ir įspėti žmones apie branduolinių ginklų grėsmę. 1947 metais jie sukūrė ir „Pasaulio pabaigos laikrodį“, kurio rodyklės tada rodė 11 val. 53 minutes iki vidurnakčio, t. y. iki branduolinės katastrofos. Nuo to laiko šio laikrodžio rodyklės nedaug judėjo.
Arčiausiai vidurnakčio jos buvo 1953 metais ir rodė 11 val. 58 minutes iki vidurnakčio, kai JAV ir Sovietų sąjunga išbandė termobranduolines vandenilines bombas. 1991 metais laikrodžio rodyklės buvo pasuktos atgal į 11 valandų 43 minutes, t. y. 17 minučių iki vidurnakčio, kai minėtosios valstybės pasirašė Strateginių ginklų sumažinimo sutartį, kuri tuo metu žadėjo branduolinio nusiginklavimo pradžią. Laikrodis tapo visuotinai pripažintu pasaulio pažeidžiamumo branduoliniais ginklais, klimato kaita ir naujomis technologijomis rodikliu.