„Yahoo“ yra paskutinė iš didžiųjų technologijų bendrovių, pažadėjusi perspėti vartotojus, jei bus įtariama, kad juos šnipinėja vyriausybės institucijos. Prieš tai tą padarė „Twitter“, „Facebook“ ir „Google“. Panašu, kad britų politikai tuo nėra patenkinti: jie siūlo įstatymo projektą, kuris vartotojus, įspėjusius įmonių vadovus, leistų patraukti baudžiamojon atsakomybėn, rašo techpost.com.
Didžiosios Britanijos ministrai vartotojų perspėjimą apie tai, kad jų privačią informaciją siekia gauti žvalgybos MI5, MI6 ar GCHQ, nori traktuoti kaip kriminalinį nusikaltimą.
Dabar, pavyzdžiui, „Twitter“ politika numato, kad vartotojai bus perspėjami, jei kas nors norės gauti prieigą prie jų privačių duomenų, nebent bendrovę elgtis kitaip įpareigotų teismo sprendimas. Naujasis britų įstatymo projektas šnipinėjimą įteisintų.
Kontroversiškas įstatymo projektas buvo pristatytas lapkritį. Vienas iš įstatymo projekto siūlymų – įpareigoti technologijų bendroves laikyti duomenis apie vartotojus iki 12 mėnesių, įskaitant ir įrašus apie bet kokį aplankytą tinklalapį, ir leisti slaptosioms tarnybos pasiekti duomenis.
„Snooper‘s Charter“ pramintas įstatymo projektas pateikiamas kaip kovos su terorizmu įrankis.
Įstatymo projekte kalbama ir apie tai, kad technologijų bendrovės privalėtų susilpninti šifravimą žinučių programėlėse kaip „iMessage“ ar „WhatsApp“, kad valstybei pavaldžios tarnybos gautų teisę skaityti vartotojų pokalbius.