Šiukšlių kiekis nuolatos didėja ne tik pačioje Žemės planetoje. Štai kosminių šiukšlių kiekis, supantis Žemę, taip pat tampa vis labiau masyvesnis kiekvienais metais.
Šiuo metu JAV kosmoso agentūra NASA nuolatos seka apie 20 tūkstančių vienetų įvairių panaudotų kosminių raketų detalių ir atplaišų, taip pat nebenaudojamų kosminių palydovų ar kitų objektų liekanų, kurios skrieja aplink Žemės orbitą didesniu nei 27 tūkstančių kilometrų per valandą greičiu.
Pasak NASA atstovų, tai dar ne viskas. Šalia Žemės egzistuoja dar papildomi keli milijonai įvairių kitų mažyčių kosminių kūnų, kurie yra tokie maži, jog jų susekti yra praktiškai neįmanoma. Tokį kosminių šiukšlių kiekį yra sunku įsivaizduoti realybėje.
Būtent dėl to Stuartas Grey‘us, Londono kolegijos lektorius, sukūrė vizualizaciją, kurios pagalba pabandė perteikti šį masyvų kosminių šiukšlių debesį, gaubiantį Žemės planetą.
Beje, pasak mokslininko, šioje vizualizacijoje yra atvaizduotos kosminės šiukšlės, atsiradusios nuo 1957 metų, kuomet į kosmosą buvo iškeltas pirmasis kosminis palydovas „Sputnik“.
Mokslininkams privaloma nuolatos sekti kosminių šiukšlių judėjimą bei apskaičiuoti, ar jos nekelia potencialaus pavojaus Tarptautinei kosminei stočiai bei kosminiams palydovams.
Skriedamos milžinišku greičiu, net ir menkiausios kosminės šiukšlės gali pridaryti itin daug žalos.