KTU auloje (K. Mickevičiaus g. 37) gruodžio 16 d., trečiadienį, 15 val. iškilmingame Senato posėdyje garbės Kauno technologijos universiteto (KTU) daktaro regalijos bus teikiamos dviem žymiems mokslininkams – Teodoro Forchtui Dagi ir Horstui Günteriui Rubahnui. Profesoriai įnešė svarų indėlį vystant KTU mokslinę veiklą bei skatinant bendradarbiavimą su užsienio mokslininkų bendruomenėmis. Teodoro Forchtas Dagi – Karalienės universiteto Belfaste (šiaurės Airija) ir Harvardo universiteto Medicinos mokyklos (JAV) profesorius ir neurochirurgas bei Harvardo Sveikatos mokslų ir technologijų programos biomedicininės entreprenerystės valdybos narys.
Neurologas ir neurochirurgas T. F. Dagi kartu su KTU Sveikatos telematikos mokslo instituto mokslininkais glaudžiai bendradarbiauja žmogaus smegenų tyrimų ir diagnostikos technologijų bei inovacijų plėtros srityse. Daugelį metų jis konsultavo ir išvien su Universiteto mokslininkais ruošė medicininius projektus. Profesorius lankėsi KTU ir sėkmingai organizavo Universiteto doktorantų bei jaunų mokslo daktarų stažuotes Harvardo universitete. Kartu su juo parengtos trys paraiškos JAV Nacionaliniam sveikatos institutui bendriems klinikiniams projektams atlikti, spausdinami bendri straipsniai JAV prestižiniuose žurnaluose.
Tai jau antrasis T. F. Dagiui suteikiamas garbės daktaro vardas. Pirmasis profesoriui suteiktas 2011 m. Karalienės universitete Belfaste (Šiaurės Airija).
Horstas-Günteris Rubahnas – mikro ir nanotechnologijų specialistas, Pietų Danijos universiteto Siondeburgo padalinio ir Madso Clauseno instituto vadovas bei Danijos Gamtos mokslų akademijos narys. H. F. Rubahnas pastarąjį dešimtmetį glaudžiai bendradarbiavo su KTU Matematikos ir gamtos mokslo fakulteto bei Medžiagų mokslo instituto mokslininkais. Profesoriaus žinios ir vedami projektai pasitarnavo KTU „Santakos“ slėnio švariųjų kambarių technologijų išvystymui ir integracijai į Baltijos šalių mokslinių tyrimų erdvę.
Prof. H. G. Rubahnui iniciatyva kartu su KTU mokslininkais buvo paruoštos 2 bendros 7BP paraiškos, apjungiančios Danijos, Vokietijos, Lenkijos, Ispanijos, Italijos, Suomijos ir Lietuvos mokslinius kolektyvus, plėtojant mokslinius tyrimus mikro ir nanotechnologijų srityje.
Profesoriui tarpininkaujant net penki KTU studentai turėjo galimybę gilinti žinias vizitų metu į Pietų Danijos universitetą.