Tūkstančiai Europos vairuotojų yra nuolatos šnipinėjami jų pačių automobilių. Dėl šios priežasties nuo 2018 metų kiekvienas gaminamas automobilis gali turėti perspėjamąjį ženklą, kuris įspėtų apie „žalingus automobilių įpročius“.
Tarptautinė automobilių federacija (FIA), vienijanti 111 įvairių automobilininkų klubų bei 38 milijonus vairuotojų visame pasaulyje, pradėjo kampaniją, raginančią vairuotojus skirti daugiau dėmesio jų pačių duomenų apsaugai.
Tyrimas, atliktas apklausus 12 tūkstančių žmonių 12-oje skirtingų šalių, parodė, jog 90 procentų respondentų norėtų patys turėti duomenis, kuriuos apie juos surenka automobilis.
FIA atstovė Andrea Campbell teigė, jog kampanija „My car, my data“ atspindi faktą, jog informacija, surinkta iš automobilių, nėra apsaugota Europos įstatymų.
Kadangi automobilių gamintojai naujuose modeliuose montuoja specialias dėžes, kurios renka duomenis apie vairuotojų keliavimo įpročius, FIA siekia įvesti daugiau aiškumo ir užtikrinti, kad šie duomenys nepasiektų trečiųjų šalių bei būtų apsaugoti.
Prie duomenų bazės prijungti automobiliai iš esmės gali rinkti informaciją apie vairavimo stilių, įskaitant keliones, greitį, pagreitį, stabdymą, taip pat apie parkavimą, degalų suvartojimą ir t. t. Išmanesnės sistemos netgi seka prie automobilio prijungto išmaniojo įrenginio duomenis. Visi šie duomenys yra talpinami į belaidžiu ryšiu veikiančią specialią dėžutę.
Dėl šios priežasties transporto priemonės savininkas turi žinoti, kokie duomenys yra apie jį renkami (surinkti), bei būti ramus, jog šie duomenys nepaklius į trečiųjų šalių rankas.