Šveicarija – pasaulio valstybių vyriausybės užtikrintai patvirtino dėl daugelio esminių ir nepakeičiamų paslaugų, teikiamų per palydovus, svarbos. Jos taip pat aiškiai apibrėžė būsimą prieigą prie novatoriško palydovinio ryšio spektro. Buvo sutarta kurti naują papildomą ir vertingą spektrą, skirtą remti vaizdo, televizijos ir duomenų perdavimo paslaugų gausybę, naudojant fiksuotą ir mobilųjį ryšį, išplėsti prieigą prie interneto ir įveikti „skaitmeninę takoskyrą“, skiriančią milijardus žmonių visame pasaulyje.
Tarpvyriausybiniai sprendimai dėl paramos palydoviniam spektrui buvo priimti per Tarptautinės telekomunikacijos sąjungos (ITU) Pasaulinę radijo komunikacijos konferenciją (angl. World Radiocommunication Conference – WRC), kurios metu nacionalinių administracijų priimti sprendimai atspindi išsamią strategiją, patvirtinančią, kad unikalūs ir vertingi palydovinio ryšio sprendimai yra neatskiriami nuo sinergetinių technologijų komplekto.
„15-oji Pasaulinė Radijo Komunikacijos Konferencija buvo tas lūžis, kuomet buvo pripažinta palydovinių paslaugų nauda ateityje. Mes vertiname nacionalines administracijas ir Pasaulinės radijo komunikacijos konferencijos vadovą Festus Daudu už jų pasižadėjimus suteikti ryšį visiems“, sakoma bendrame asociacijų, atstovaujančių palydovų pramonę, koalicijos pranešime.
„Šie sprendimai suteikia stabilumą, būtiną visai palydovų pramonei, kad būtų išnaudotos visos stipriosios pusės siekiant pateisinti Pasaulinės radijo komunikacijos konferencijos atstovų viziją.“
Svarbiausi Pasaulinės radijo komunikacijos konferencijos metu priimti sprendimai:
L-banga: 2015 m. Pasaulinės radijo komunikacijos konferencijos metu vengta identifikuoti L-bangų spektrą, kurį naudoja mobiliųjų palydovų paslaugų operatoriai tarptautinėms mobiliosioms telekomunikacijoms (TMT) visame pasaulyje. Konferencijoje TMT naudojimui buvo identifikuota 1427–1518 MHz banga, kuriai Tarptautinė telekomunikacijos sąjunga turi nustatyti technines priemones, kad būtų užtikrintas gretimos bangos (1518–1559 MHz) mobiliojo palydovinio ryšio paslaugų operacijų suderinamumas.
C-banga: 2015 m. Pasaulinės radijo komunikacijos konferencijos metu buvo patvirtintas poreikis apsaugoti itin svarbias fiksuoto palydovo paslaugas (FPS), teikiamas pasaulyje per šią unikalią bangą. ITU identifikavo žemesnę 200 MHz C-bangą, kurios siunčiami dažniai (3400–3600 MHz), tarptautinėms mobiliojo ryšio technologijoms 1 ir 2 regionuose; 3 regione šis 200 MHz dažnis identifikuotas tik keliose šalyse, remiantis pastabomis, pateiktomis radijo dažnių pasiskirstymo lentelėje. 3600–4200 MHz bangai buvo laikomasi pozijos „Pokyčių nereikia“, ir tik 2 regione buvo pastaba, patvirtinanti 3600–3700 MHz bangą TMT keliose šalyse. Pozicija „Pokyčių nereikia“ reiškia, kad administracijos pripažino šį svarbų ir plačiai paplitusį dažnio bangų naudojimą palydovinėms paslaugoms teikti. Visur, kur yra TMT, bus taikomi griežti reikalavimai kaimyninėms šalims. Be to, konferencijoje atsisakyt svarstyti siūlymą TMT sistemoms naudoti C-bangos siuntimo dažnius (5925–6425 MHz).
Ku-banga: Siekiant spręsti Ku-bangos spektro disbalansą, 2015 m. Pasaulinės Radijo Komunikacijos Konferencijoje identifikuotas papildomas 10–17 GHz spektras FPS sistemoms. 13,4–13,65 GHz bangos priėmimo pasiskirstymas 1 regione (Europa, Viduriniai Rytai ir Afrika) konferencijos metu buvo patvirtintas. Be to, keliose pasaulio šalyse buvo patvirtintas 14,5–14.8 GHz pasiskirstymas.
Būsimos bangos 5G: Konferencijoje nuspręsta, kad nėra pasaulyje suderintos C, Ku ar Ka bangos fiksuotoms palydovų paslaugoms, mobiliosioms palydovų ir palydovinio ryšio transliavimo paslaugoms, ir tai bus įtraukta į naują 2019 Pasaulinės radijo komunikacijos konferencijos darbotvarkę, kuria siekiama nustatyti bangų dažnį ateities TMT / 5G naudojimui. Diskusijų metu daugybė kiekvieno pasaulio regionų administratorių išreiškė aiškų nepritarimą tirti Ka bangą TMT/5G naudojimui, ir taip buvo patvirtintas konferencijos dalyvių pasitikėjimas palydovais, kaip pagrindiniais ateities skaitmeninės ekosistemos žaidėjais.
ESIMs: Konferencijoje buvo priimti nauji teisės aktai siekiant palengvinti „Earth Stations in Motion“ (ESIMs) veiklą iš dalies priimant Ka bangos palydovinį spektrą (19,7–20,2 GHz ir 29,5–30 GHz). ESIMs, veikianti šioje bangoje, teikia palydovinį ryšį mobiliesiems, pavyzdžiui, laivų ar orlaivių, terminalams. Nauji įstatymai, priimti 2015 m. Pasaulinės radijo komunikacijos konferencijoje, palengvins tokių terminalų pasaulinį tarptinklinį ryšį, tuo pat metu apsaugant kitas paslaugas ir programas nuo trikdžių.
Kita: 2015 m. Pasaulinės radijo komunikacijos konferencijoje buvo aptarti keli būsimų konferencijų darbotvarkės klausimai, kurie turėtų paspartinti palydovų pramonės augimą. 2019 Pasaulinės radijo komunikacijos konferencijai buvo patvirtinti tyrimai dėl papildomo FPS 51,4–52,4 GHz spektro. Be to, konferencijoje buvo priimta būsima 2023 Pasaulinės radijo komunikacijos konferencijos darbotvarkė dėl papildomo 37,5–39,5 GHz palydovinio spektro. Taip pat karštų diskusijų metu buvo prieita išvados, kuri leidžia naudoti FPS Nepilotuojamose orlaivių sistemose (UAS).>