Tarptautinė konferencija „Build Stuff“, jau pripažinta programuotojų visoje Europoje, ketvirtą kartą grįžta į Vilnių. Šiandien ir iki pat sekmadienio, lapkričio 18–22 dienomis, IT ekspertai dalinsis tuo, kas geriausia programinės įrangos kūrimo srityje – nuo pasaulinių inovacijų, tendencijų iki asmeninių patirčių ir patarimų. Visa tai gyvai iš Dėdės Bobo, Michaelo Featherso, Kevlin Henney, Oren Eini bei daugelio kitų lūpų.
„Šiemet „Build Stuff“ konferencijos bilietai buvo išgraibstyti, todėl laukiame rekordinio skaičiaus svečių – virš 800 dalyvių bei 60 pranešėjų. Norime, kad visi jaustųsi lyg namie. Tik atvykus į renginį, jie galės įsispirti į šlepetes, įsipilti puodelį šiltos arbatos ir įsitaisius laukti pasirinktų pranešimų“, – sakė „Build Stuff” projektų direktorė Neringa Young.
Pasak jos, „Build Stuff“ jau tapo erdve, kurioje galima pasimokyti iš pasaulinio lygio IT guru, užmegzti vertingas pažintis ir susitikti su potencialiais partneriais. Neveltui į konferenciją ir savaitgalį vyksiančius mokymus (workshops) susiburia specialistai iš itin gerai žinomų užsienio kompanijų. Šiemet renginiu susidomėjo ir sparčiai auganti elektroninės prekybos bendrovė „Zalando“ iš Vokietijos. „Tai tik vienas pavyzdžių, iliustruojantis, kaip „Build Stuff“ ir panašios konferencijos pritraukia IT specialistus ir bendroves į Lietuvą bei parodo mūsų šalies stipriąsias puses“, – kalbėjo N. Young.
Į „Build Stuff“ suvažiuoja programuotojai, sistemų administratoriai, techniniai projektų vadovai ir kiti specialistai. Visi jie galės susipažinti su pasaulinio garso IT profesionalais kaip Robertas C. Martinas, kuris programuoja nuo 1970 m. ir prisistato Uncle Bob slapyvardžiu. Jis yra ne tik vienas iš cleancoders.com įkūrėjų, bet ir pats įsteigė bendrovę „Uncle Bob Consulting LLC“, kuri savo paslaugas teikia pagrindinėms pasaulinėms korporacijoms. Daugybės straipsnių ir knygų autorius savo pranešime kalbės apie programavimo kalbas ir jų ateitį – ar pasieksime tašką, kai bus galima naudotis tik viena programavimo kalba?
Antra konferencijos diena prasidės nuo ypatingo Melvino Conway, kompiuterijos mokslininko, kompiuterių programuotojo ir hakerio, geriausiai žinomo dėl savo sukurto dėsnio (Conway‘s law), pranešimo – „Kodavimas prieš protą: ar galime tiesiog sugyventi?“. Būtent M. Conway prieš beveik 50 metų padarė išvadą, kad organizacijos, kuriančios sistemas, yra priverstos gaminti dizainus, kurie yra tų organizacijų komunikacijos struktūrų kopijos.
Tarp „Build Stuff“ žvaigždžių bus galima išvysti ir Michael Feathers, nepriklausomą programinės įrangos dizaino/kūrimo konsultantą, prieš tai dirbusį „Groupon“, „Obtiva“ bei „Object Mentor International“. Jis parašė kiekvienam informacinių technologijų srities studentui gerai žinomą knygą „Working Effectively with Legacy Code“, o penktadienį žada žengti toliau už funkcionalaus programavimo ribų. Šiais metais „Build Stuff“ prisideda prie prie organizacijų „Algojimas“ ir „RAUDONOS NOSYS Gydytojai klounai“ veiklos. Aktoriai-klounai, kurie reguliariai lanko vaikus ligoninėse, net atvyks į konferenciją, jie dalinsis padedančiomis sveikti šypsenomis bei kiekvienam padovanos po raudoną nosį.