Elektronika.lt
 2024 m. spalio 13 d. Projektas | Reklama | Žinokite | Klausimai | Prisidėkite | Atsiliepimai | Kontaktai
Paieška portale
EN Facebook RSS

 Kas naujo  Katalogas  Parduotuvės  Forumas  Tinklaraščiai
 Pirmas puslapisSąrašas
 NaujienosSąrašas
 - Elektronika, technika
 - Kompiuterija
 - Telekomunikacijos
 - Verslo naujienos
 - Įvykiai, renginiai
 - Švietimas, studijos
 - Mokslo naujienos
 - Portalo naujienos
 StraipsniaiSąrašas
 Vaizdo siužetaiSąrašas
 Nuolaidos, akcijosSąrašas
 Produktų apžvalgosSąrašas
 Naudingi patarimaiSąrašas
 Vykdomi projektaiSąrašas
 Schemų archyvasSąrašas
 Teorija, žinynaiSąrašas
 Nuorodų katalogai
 Įvairūs siuntiniai
 Bendravimas
 Skelbimai ir pasiūlymai
 Elektronikos remontas
 Robotų kūrėjų klubas
 RTN žurnalo archyvas






 Verta paskaityti
Spalio 12 d. 18:19
Absorbcinis šilumos siurblys: nauda vilniečiams, išskirtinė patirtis – generaliniam rangovui
Spalio 12 d. 14:27
Išmaniųjų telefonų kameros ir belaidžiai dulkių siurbliai: kokios dar technologijos į mūsų kasdienybę „nusileido“ iš kosmoso?
Spalio 12 d. 10:44
„Dacia“ plečia modelių gamą – pristato naujovių kupiną „Bigster“
Spalio 11 d. 20:35
Kištukiniai lizdai su USB jungtimi: ekspertas pataria, ką reikia žinoti prieš perkant
Spalio 11 d. 18:16
IRT sektorius 2030 m. gali sudaryti 20 proc. Lietuvos BVP
Spalio 11 d. 16:45
„Philips“ pristato du išskirtinius „Evnia“ serijos žaidimų monitorius
Spalio 11 d. 14:26
Verslo gynybai nuo kibernetinių atakų šiandien prireikia viso saugumo centro: jį galima tiesiog išsinuomoti
Spalio 11 d. 12:20
Dirbtinis intelektas ir gerovės valstybė: ar esame pasirengę pokyčiams?
Spalio 11 d. 10:28
„Samsung“ konferencijos naujienos: DI proveržis išmaniuosiuose namuose ir svarbiausi programinės įrangos atnaujinimai
Spalio 11 d. 08:40
„Scania“ pasiekė svarbų tvaresnės gamybos tikslą
FS25 Tractors
Farming Simulator 25 Mods, FS25 Maps, FS25 Trucks
ETS2 Mods
ETS2 Trucks, ETS2 Bus, Euro Truck Simulator 2 Mods
FS22 Tractors
Farming Simulator 22 Mods, FS22 Maps, FS25 Mods
VAT calculator
VAT number check, What is VAT, How much is VAT
LEGO
Mänguköök, mudelautod, nukuvanker
Thermal monocular
Thermal vision camera,
Night vision ar scope,
Night vision spotting scope
FS25 Mods
FS25 Harvesters, FS25 Tractors Mods, FS25 Maps Mods
Dantų protezavimas
All on 4 implantai,
Endodontija mikroskopu,
Dantų implantacija
FS25 Mods
FS25 Maps, FS25 Cheats, FS25 Install Mods
GTA 6 Weapons
GTA 6 Characters, GTA 6 Map, GTA 6 Vehicles
FS25 Mods
Farming Simulator 25 Mods
Reklama
 Naujienos » Įvykiai, renginiai Ankstesnė naujiena | Sekanti naujiena | Dalintis | Spausdinti

„Kaspersky Lab“ ekspertai nustatė išmaniųjų namų prietaisų rizikas

Publikuota: 2015-11-10 13:15
Tematika: Įvykiai, renginiai
Inf. šaltinis: Pranešimas žiniasklaidai

Tyrinėdami atsitiktine tvarka atrinktus naujausius daiktų interneto produktus, „Kaspersky Lab“ ekspertai aptiko rimtą grėsmę. Tarp tokių produktų – kavos ruošimo aparatas, kuris parodo namo Wi-Fi slaptažodį, kūdikio stebėjimo prietaisas, kuris gali būti kontroliuojamas sukčių, ir išmaniojo telefono kontroliuojama namų apsaugos sistema, kurią galima paveikti magnetu.

2014 m. „Kaspersky Lab“ saugumo ekspertas Davidas Jacoby apsižvalgė savo gyvenamojoje patalpoje ir nusprendė ištirti, kaip jam priklausantys prietaisai reaguotų kibernetinės atakos atveju. Jis nustatė, kad beveik visi jie pažeidžiami. 2015 metais „Kaspersky Lab“ antisukčiavimo ekspertų komanda pakartojo eksperimentą su vienu nedideliu skirtumu: Davido tyrimas buvo sutelktas į prie tinklo prijungtus serverius, trasavimo programas ir išmaniuosius TV, o naujausias tyrimas – į įvairius prie interneto prijungtus įrenginius, kuriuos galima rasti išmaniesiems namams skirtoje rinkoje.

Eksperimentui pasirinkti USB atminties nešyklė vaizdo transliacijai, išmaniuoju telefonu kontroliuojamos IP kameros, išmaniuoju telefonu valdoma kavavirė ir išmaniuoju telefonu kontroliuojama namų apsaugos sistema. Tyrimo metu nustatyta, kad beveik visi šie prietaisai yra pažeidžiami.

Kūdikio stebėjimo prietaisu galėjo pasinaudoti programišiai, naudojantys tą patį tinklą kaip ir prietaiso savininkas, prisijungti prie prietaiso, žiūrėti vaizdo įrašus ir parsisiųsti garso įrašus. Kiti to paties pardavėjo kūdikio stebėjimo prietaisai leidžia programišiams rinkti savininko slaptažodžius. Kaip parodė eksperimentas, programišiai galėjo atgaminti slaptažodį ir piktavališkai pakeisti prietaiso programinę įrangą.

Kalbant apie išmaniuoju telefonu valdomus kavos aparatus, netgi nebūtina, kad programišiai naudotųsi tuo pačiu tinklu kaip ir auka. Eksperimento metu tiriamas kavos aparatas programišiams siuntė gana paprastą informaciją, leidžiančią atskleisti kavos aparato savininko Wi-Fi tinklo slaptažodį.

Tyrinėdami išmaniuoju telefonu kontroliuojamas namų apsaugos sistemas, „Kaspersky Lab“ ekspertai nustatė, kad sistemos programinė įranga turi labai nedaug pažeidžiamumų ir yra pakankamai saugi atsispirti kibernetinėms atakoms. Tačiau pažeidžiamumas buvo pastebėtas viename iš sistemoje naudojamų jutiklių. Kontaktinis jutiklis, skirtas įjungti signalą, kai durys ar langas atidaryti, veikia aptikdamas magnetinį lauką, spinduliuojamą ant durų ar lango sumontuoto magneto. Kai durys ar langas atidarytas, magnetinis laukas išnyksta ir priverčia jutiklį siųsti pavojaus signalus. Tačiau jei magnetinis laukas lieka nepakitęs, pavojaus signalas nebus siunčiamas.

Eksperimento metu „Kaspersky Lab“ ekspertai galėjo paprastu magnetu pakeisti lango magnetinį lauką. Tai reiškia, kad jie galėtų atidaryti ir uždaryti langą neįjungdami signalo jutiklio. Šio pažeidžiamumo neįmanoma nustatyti atnaujinant programinę įrangą – tai namų apsaugos sistemos dizaino problema.

„Mūsų eksperimentas parodė, kad kuriant daiktų interneto prietaisus rūpinamasi kibernetiniu saugumu. Vis dėlto bet kuris prie interneto prijungtas ir išmaniuoju telefonu kontroliuojamas įrenginys turi bent vieną saugumo spragą. Nusikaltėliai gali išnaudoti kelis pažeidžiamumus iš karto, todėl labai svarbu išspręsti visas problemas – net ir tas, kurios nėra kritinės. Šios spragos turėtų būti šalinamos prieš gaminį leidžiant į rinką, nes gali būti daug sunkiau išspręsti problemą, kai prietaisas jau bus parduotas tūkstančiui namų ūkių“, – sako Viktoras Aliušinas, „Kaspersky Lab“ ekspertas.

Siekdami padėti vartotojams apsaugoti savo gyvenimą ir artimuosius nuo išmaniųjų namų prietaisų keliamos rizikos, „Kaspersky Lab“ ekspertai pataria laikytis šių paprastų taisyklių:

  1. Prieš perkant bet kurį daiktų interneto įrenginį reikėtų pasidomėti šio įrenginio pažeidžiamumais. Daiktų internetas – labai aktuali tema, ir daug mokslininkų daro didelį darbą ieškodami saugumo spragų tokiuose įrenginiuose – nuo kūdikio stebėjimo prietaisų iki išmaniuoju telefonu valdomų šautuvų. Gal prietaisą, kurį ketinate įsigyti, jau išnagrinėjo saugumo ekspertai, ir galima sužinoti, ar jame rasta saugumo spragų.
  2. Ne visada gera idėja pirkti ką tik į rinką išleistus produktus – galite įsigyti prietaisų, turinčių saugumo spragų, kurių dar nerado saugumo ekspertai. Geriausias patarimas – pirkti produktus su keliais programinės įrangos atnaujinimais.
  3. Visada apsvarstykite saugumo riziką. Jei turite daug brangių daiktų, nepagailėkite pinigų profesionaliai signalizacijai, kuri gali pakeisti turimą ar ją papildyti kontroliuojama išmaniuoju telefonu. Renkantis įrenginį, kuris rinks informaciją apie jūsų asmeninį gyvenimą, tarkim, kūdikio stebėjimo sistemą, būtų protinga pasirinkti paprasčiausią rinkoje esantį RF modelį, tokį, kuris gali tik perduoti garso signalą be interneto ryšio. Jei tai nesvarstomas variantas, tuomet vadovaukitės pirmuoju patarimu – reikia rinktis išmintingai.

Draudžiama platinti, skelbti, kopijuoti informaciją su
nurodyta autoriaus teisių žyma be redakcijos sutikimo.

 Rodyti komentarus (0)
Vardas:    El. paštas:   (nebūtinas)
Pakartokite kodą: 
  Apsaugos kodas: 
 
Komentarus rašo lankytojai. Komentarai nėra redaguojami ar patikrinami, jų turinys neatspindi redakcijos nuomonės. Redakcija pasilieka teisę pašalinti pasisakymus, kurie pažeidžia įstatymus, reklamuoja, yra nekultūringi arba nesusiję su tema. Pastebėjus nusižengimus, prašome mums pranešti. Jei nurodomas el. pašto adresas, jis matomas viešai. Patvirtindami komentaro įrašymą, kartu patvirtinate, jog esate susipažinęs su portalo privatumo politika ir su ja sutinkate.
VU inovacijų dienoje „INNODAY 2024“ – įkvepiantys įmonių pranešimai ir VU laboratorijose gimstantys sprendimai

Spalio 25 d. Vilniaus universiteto (VU) bibliotekos Mokslinės komunikacijos ir informacijos centre vyks VU inovacijų diena „INNODAY 2024“. Su žiūrovais savo įžvalgomis ir patirtimi dalinsis Vilniaus universiteto tyrėjai, o verslo įmonių atstovai pristatys bendradarbiavimo su VU ir verslumo sėkmės istorijas.

Renginio „GameON“ programa: nuo garsių žaidimų kūrėjų iki pokemonų kaulų

Kaip atrodo 1000 metų senumo pokemonų kaulai? Kaip vadinosi pirmieji lietuviški tankai bei kuo jie buvo ypatingi? Kuo išskirtinė Lietuvos žaidimų istoriją? Tai – tik keli klausimai, į kuriuos atsakymus atras jau 7-ojo didžiausio Baltijos šalyse kompiuterinių žaidimų kultūros renginio „GameOn“ dalyviai.

„Facebook“ ir „Instagram“ socialinius tinklus valdanti bendrovė gavo milijoninę baudą

„Meta“, kuri yra tokių socialinės žiniasklaidos milžinių kaip „Facebook“ ir „Instagram“ patronuojančioji bendrovė, Europoje gavo dar vieną baudą. Šį kartą bauda susijusi su netinkamu neskelbtinų naudotojų duomenų, ypač slaptažodžių, kurie buvo saugomi be tinkamų saugos priemonių, tvarkymu.

2024 m. spalis
2024-10-12 08:09
„Žaliojo susisiekimo apdovanojimuose“ įvertintos sektoriaus inovacijos
2024-10-11 19:19
Metų energetikos srities „Auksinė Krivūlė“ įteikta Joniškio rajono savivaldybei
2024-10-08 09:38
Lietuvoje pradėta taikyti širdies laidžiosios sistemos stimuliacija
2024-10-07 07:07
„Startup Fair“ renginyje – Lietuvos startuoliams rekordinės 5,6 mln. eurų investicijos
2024-10-05 08:07
Vienas perkamiausių lietuviškų žaidimų „Human Fall Flat“ keliasi į VR: premjera įvyks renginyje „GameOn“
2024-10-04 18:38
„Netflix“ pavyzdžiu seka ir „Disney+“ platforma: dalintis slaptažodžiu su draugu taps sudėtingiau
2024-10-04 16:34
Kultūros turinio skaitmeninimo projektams – daugiau nei 2 mln. eurų
2024-10-03 18:26
JAV svarstomi pakeitimai, kurie gali supurtyti viso pasaulio automobilių rinką
2024-10-03 16:13
Keisk sostinę kartu: „Hack4Vilnius“ laukia kūrėjų idėjų
2024-10-02 10:21
Gyventojams kvietimai kreiptis dėl paramos katilų keitimui individualiuose namuose bus skelbiami kiekvieną metų ketvirtį
2024-10-02 07:13
Prezidentas: senjorų skaitmeninis raštingumas turi būti svarbi institucijų darbotvarkės dalis
2024-10-01 15:25
„Apple“ kaltinama tuo, jog Europoje už muzikos transliavimo paslaugas vartotojai yra priversti mokėti daugiau nei iš tikrųjų turėtų
Daugiau...Paieška archyve

Global electronic components distributor – Allicdata Electronics

Electronic component supply – „Eurodis Electronics“

LOKMITA – įvairi matavimo, testavimo, analizės ir litavimo produkcija

Full feature custom PCB prototype service

GENERAL FINANCING BANKAS

Mokslo festivalis „Erdvėlaivis Žemė

LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina

„Konstanta 42“

Technologijos.lt

Buitinė technika ir elektronika internetu žemos kainos – Zuza.lt

www.esaugumas.lt – apsaugok savo kompiuterį!

PriedaiMobiliems.lt – telefonų priedai ir aksesuarai

Draugiškas internetas


Reklama
‡ 1999–2024 © Elektronika.lt | Autoriaus teisės | Privatumo politika | Atsakomybės ribojimas | Reklama | Turinys | Kontaktai LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina Valid XHTML 1.0!
Script hook v, Openiv, Menyoo
gta5mod.net
FS25 Mods, FS25 Tractors, FS25 Maps
fs25mods.lt
Optical filters, UV optics, electro optical crystals
www.eksmaoptics.com
Reklamos paslaugos
SEO sprendimai

www.addad.lt
Elektroninių parduotuvių optimizavimas „Google“ paieškos sistemai
www.seospiders.lt
FS22 mods, Farming simulator 22 mods,
FS22 maps

fs22.com
Reklama


Reklama