Elektronika.lt
 2024 m. lapkričio 16 d. Projektas | Reklama | Žinokite | Klausimai | Prisidėkite | Atsiliepimai | Kontaktai
Paieška portale
EN Facebook RSS

 Kas naujo  Katalogas  Parduotuvės  Forumas  Tinklaraščiai
 Pirmas puslapisSąrašas
 NaujienosSąrašas
 - Elektronika, technika
 - Kompiuterija
 - Telekomunikacijos
 - Verslo naujienos
 - Įvykiai, renginiai
 - Švietimas, studijos
 - Mokslo naujienos
 - Portalo naujienos
 StraipsniaiSąrašas
 Vaizdo siužetaiSąrašas
 Nuolaidos, akcijosSąrašas
 Produktų apžvalgosSąrašas
 Naudingi patarimaiSąrašas
 Vykdomi projektaiSąrašas
 Schemų archyvasSąrašas
 Teorija, žinynaiSąrašas
 Nuorodų katalogai
 Įvairūs siuntiniai
 Bendravimas
 Skelbimai ir pasiūlymai
 Elektronikos remontas
 Robotų kūrėjų klubas
 RTN žurnalo archyvas






 Verta paskaityti
Lapkričio 16 d. 16:31
Testas ar įspėjimas? „Google“ tikrina, kokį poveikį turės ES naujienų pašalinimas iš paieškos
Lapkričio 16 d. 13:53
Ateities tendencijos: kaip skaitmeniškumas keičia meno suvokimą?
Lapkričio 16 d. 10:11
Kokybės dienos proga VDU vyko diskusija apie dirbtinį intelektą ir inovatyviausiųjų apdovanojimai
Lapkričio 15 d. 20:30
Vilniečių sukurtas 3D įrankis keičia karo nuniokotus Ukrainos miestus
Lapkričio 15 d. 17:22
„Twitter“ alternatyvų paieškos tęsiasi: ką renkasi lietuviai?
Lapkričio 15 d. 14:34
„YouTube“ atsinaujina iš esmės: nepraleiskite aktualių patobulinimų
Lapkričio 15 d. 11:15
Lietuvių mėgstamiausias slaptažodis – „qwerty123“
Lapkričio 15 d. 08:16
Jeigu jūsų telefono baterija išsikrauna greičiau nei norėtumėte – rekomenduojame peržiūrėti šiuos patarimus
Lapkričio 14 d. 20:22
Technologijų įmonės vis dažniau prisideda prie automobilių kūrimo: kas iš to vairuotojams?
Lapkričio 14 d. 17:18
Lietuva žengia į dronų ateitį: instruktorių mokymai atveria naujas galimybes
FS25 Tractors
Farming Simulator 25 Mods, FS25 Maps, FS25 Trucks
ETS2 Mods
ETS2 Trucks, ETS2 Bus, Euro Truck Simulator 2 Mods
FS22 Tractors
Farming Simulator 22 Mods, FS22 Maps, FS25 Mods
VAT calculator
VAT number check, What is VAT, How much is VAT
LEGO
Mänguköök, mudelautod, nukuvanker
Thermal monocular
Thermal vision camera,
Night vision ar scope,
Night vision spotting scope
FS25 Mods
FS25 Harvesters, FS25 Tractors Mods, FS25 Maps Mods
Dantų protezavimas
All on 4 implantai,
Endodontija mikroskopu,
Dantų implantacija
FS25 Mods
FS25 Maps, FS25 Cheats, FS25 Install Mods
GTA 6 Weapons
GTA 6 Characters, GTA 6 Map, GTA 6 Vehicles
FS25 Mods
Farming Simulator 25 Mods,
FS25 Maps
Reklama
 Naujienos » Įvykiai, renginiai Ankstesnė naujiena | Sekanti naujiena | Dalintis | Spausdinti

„Kaspersky Lab“ ekspertai nustatė išmaniųjų namų prietaisų rizikas

Publikuota: 2015-11-10 13:15
Tematika: Įvykiai, renginiai
Inf. šaltinis: Pranešimas žiniasklaidai

Tyrinėdami atsitiktine tvarka atrinktus naujausius daiktų interneto produktus, „Kaspersky Lab“ ekspertai aptiko rimtą grėsmę. Tarp tokių produktų – kavos ruošimo aparatas, kuris parodo namo Wi-Fi slaptažodį, kūdikio stebėjimo prietaisas, kuris gali būti kontroliuojamas sukčių, ir išmaniojo telefono kontroliuojama namų apsaugos sistema, kurią galima paveikti magnetu.

2014 m. „Kaspersky Lab“ saugumo ekspertas Davidas Jacoby apsižvalgė savo gyvenamojoje patalpoje ir nusprendė ištirti, kaip jam priklausantys prietaisai reaguotų kibernetinės atakos atveju. Jis nustatė, kad beveik visi jie pažeidžiami. 2015 metais „Kaspersky Lab“ antisukčiavimo ekspertų komanda pakartojo eksperimentą su vienu nedideliu skirtumu: Davido tyrimas buvo sutelktas į prie tinklo prijungtus serverius, trasavimo programas ir išmaniuosius TV, o naujausias tyrimas – į įvairius prie interneto prijungtus įrenginius, kuriuos galima rasti išmaniesiems namams skirtoje rinkoje.

Eksperimentui pasirinkti USB atminties nešyklė vaizdo transliacijai, išmaniuoju telefonu kontroliuojamos IP kameros, išmaniuoju telefonu valdoma kavavirė ir išmaniuoju telefonu kontroliuojama namų apsaugos sistema. Tyrimo metu nustatyta, kad beveik visi šie prietaisai yra pažeidžiami.

Kūdikio stebėjimo prietaisu galėjo pasinaudoti programišiai, naudojantys tą patį tinklą kaip ir prietaiso savininkas, prisijungti prie prietaiso, žiūrėti vaizdo įrašus ir parsisiųsti garso įrašus. Kiti to paties pardavėjo kūdikio stebėjimo prietaisai leidžia programišiams rinkti savininko slaptažodžius. Kaip parodė eksperimentas, programišiai galėjo atgaminti slaptažodį ir piktavališkai pakeisti prietaiso programinę įrangą.

Kalbant apie išmaniuoju telefonu valdomus kavos aparatus, netgi nebūtina, kad programišiai naudotųsi tuo pačiu tinklu kaip ir auka. Eksperimento metu tiriamas kavos aparatas programišiams siuntė gana paprastą informaciją, leidžiančią atskleisti kavos aparato savininko Wi-Fi tinklo slaptažodį.

Tyrinėdami išmaniuoju telefonu kontroliuojamas namų apsaugos sistemas, „Kaspersky Lab“ ekspertai nustatė, kad sistemos programinė įranga turi labai nedaug pažeidžiamumų ir yra pakankamai saugi atsispirti kibernetinėms atakoms. Tačiau pažeidžiamumas buvo pastebėtas viename iš sistemoje naudojamų jutiklių. Kontaktinis jutiklis, skirtas įjungti signalą, kai durys ar langas atidaryti, veikia aptikdamas magnetinį lauką, spinduliuojamą ant durų ar lango sumontuoto magneto. Kai durys ar langas atidarytas, magnetinis laukas išnyksta ir priverčia jutiklį siųsti pavojaus signalus. Tačiau jei magnetinis laukas lieka nepakitęs, pavojaus signalas nebus siunčiamas.

Eksperimento metu „Kaspersky Lab“ ekspertai galėjo paprastu magnetu pakeisti lango magnetinį lauką. Tai reiškia, kad jie galėtų atidaryti ir uždaryti langą neįjungdami signalo jutiklio. Šio pažeidžiamumo neįmanoma nustatyti atnaujinant programinę įrangą – tai namų apsaugos sistemos dizaino problema.

„Mūsų eksperimentas parodė, kad kuriant daiktų interneto prietaisus rūpinamasi kibernetiniu saugumu. Vis dėlto bet kuris prie interneto prijungtas ir išmaniuoju telefonu kontroliuojamas įrenginys turi bent vieną saugumo spragą. Nusikaltėliai gali išnaudoti kelis pažeidžiamumus iš karto, todėl labai svarbu išspręsti visas problemas – net ir tas, kurios nėra kritinės. Šios spragos turėtų būti šalinamos prieš gaminį leidžiant į rinką, nes gali būti daug sunkiau išspręsti problemą, kai prietaisas jau bus parduotas tūkstančiui namų ūkių“, – sako Viktoras Aliušinas, „Kaspersky Lab“ ekspertas.

Siekdami padėti vartotojams apsaugoti savo gyvenimą ir artimuosius nuo išmaniųjų namų prietaisų keliamos rizikos, „Kaspersky Lab“ ekspertai pataria laikytis šių paprastų taisyklių:

  1. Prieš perkant bet kurį daiktų interneto įrenginį reikėtų pasidomėti šio įrenginio pažeidžiamumais. Daiktų internetas – labai aktuali tema, ir daug mokslininkų daro didelį darbą ieškodami saugumo spragų tokiuose įrenginiuose – nuo kūdikio stebėjimo prietaisų iki išmaniuoju telefonu valdomų šautuvų. Gal prietaisą, kurį ketinate įsigyti, jau išnagrinėjo saugumo ekspertai, ir galima sužinoti, ar jame rasta saugumo spragų.
  2. Ne visada gera idėja pirkti ką tik į rinką išleistus produktus – galite įsigyti prietaisų, turinčių saugumo spragų, kurių dar nerado saugumo ekspertai. Geriausias patarimas – pirkti produktus su keliais programinės įrangos atnaujinimais.
  3. Visada apsvarstykite saugumo riziką. Jei turite daug brangių daiktų, nepagailėkite pinigų profesionaliai signalizacijai, kuri gali pakeisti turimą ar ją papildyti kontroliuojama išmaniuoju telefonu. Renkantis įrenginį, kuris rinks informaciją apie jūsų asmeninį gyvenimą, tarkim, kūdikio stebėjimo sistemą, būtų protinga pasirinkti paprasčiausią rinkoje esantį RF modelį, tokį, kuris gali tik perduoti garso signalą be interneto ryšio. Jei tai nesvarstomas variantas, tuomet vadovaukitės pirmuoju patarimu – reikia rinktis išmintingai.

Draudžiama platinti, skelbti, kopijuoti informaciją su
nurodyta autoriaus teisių žyma be redakcijos sutikimo.

 Rodyti komentarus (0)
Vardas:    El. paštas:   (nebūtinas)
Pakartokite kodą: 
  Apsaugos kodas: 
 
Komentarus rašo lankytojai. Komentarai nėra redaguojami ar patikrinami, jų turinys neatspindi redakcijos nuomonės. Redakcija pasilieka teisę pašalinti pasisakymus, kurie pažeidžia įstatymus, reklamuoja, yra nekultūringi arba nesusiję su tema. Pastebėjus nusižengimus, prašome mums pranešti. Jei nurodomas el. pašto adresas, jis matomas viešai. Patvirtindami komentaro įrašymą, kartu patvirtinate, jog esate susipažinęs su portalo privatumo politika ir su ja sutinkate.
„Build Stuff 2024“: Vilnius tapo pasaulinės technologijų bendruomenės epicentru

Šią savaitę Vilnius tapo Baltijos regiono technologijų centru, nes lapkričio 13–15 dienomis čia vyksta prestižinė programinės įrangos kūrėjų konferencija „Build Stuff 2024“. Šis renginys, vykstantis jau daugiau nei dešimtmetį, pritraukia šimtus dalyvių iš įvairių pasaulio šalių ir sujungia geriausius technologijų profesionalus, vizionierius ir entuziastus.

Energetikos ir technikos muziejus kuria interaktyvią tarpukario aviacijos pionieriaus Lietuvoje ANBO-I lėktuvo repliką

2025 metais Energetikos ir technikos muziejus pristatys lėktuvo repliką su piloto kabinoje integruotu simuliatoriumi, leidžiančiu virtualiai patirti lėktuvo valdymą. Lėktuvas leis muziejaus lankytojams nusikelti į 1925 m. liepos 14 dieną, kai ANBO-I pirmąkart pakilo į orą.

Klaipėdos universitetas ir „Microsoft“ surėmė pečius: sukvietė į technologijų ir saugumo konferenciją

Klaipėdos universitete vyksta Universiteto ir „Microsoft“ organizuojama konferencija „Technologijos ir saugumas“. Tokio formato renginys, kai sukviečiami visų Baltijos šalių aukštųjų mokyklų IT vadovai ir „Microsoft“ profesionalai – Lietuvoje vyksta pirmą kartą.

2024 m. lapkritis
2024-11-16 15:10
Nustatyta elektros energijos skirstymo paslaugos buitiniams vartotojams papildoma dedamoji 2025 metams
2024-11-16 12:11
VERT nustatė UAB „Ignitis“ elektros energijos visuomeninės kainos viršutinę ribą
2024-11-15 15:52
VERT nustatė ESO elektros energijos persiuntimo paslaugos kainas 2025 metams
2024-11-13 09:44
Seimas pritarė siūlymams dėl bepiločių orlaivių ir kitų skraidančių objektų kontrolės stiprinimo
2024-11-12 21:12
Seimas uždraudė Kinijos įmonių prieigą prie didelių saulės ir vėjo jėgainių parkų bei kaupimo įrenginių sistemų
2024-11-12 19:48
Lietuvos startuoliai pristato savo idėjas „Web Summit 2024“: didžiausia technologijų konferencija prasidėjo
2024-11-12 13:30
Finansinių sukčių atakos tampa vis efektyvesnės: trečiąjį metų ketvirtį realūs gyventojų nuostoliai siekė beveik 5 mln. Eur
2024-11-11 21:15
RRT keičia Elektroninių ryšių paslaugų teikimo taisykles
2024-11-11 15:19
RRT: kokie pokyčiai įtvirtinti naujame Pašto įstatyme?
2024-11-11 10:47
„Corning“ užsitraukė EK rūstybę: pradėtas antimonopolinis tyrimas dėl bendrovės kuriamų „Gorilla Glass“ apsauginių stiklų telefonams
2024-11-11 09:40
Naujiems elektra ir vandeniliu varomiems keleiviniams autobusams įsigyti – dar 36 mln. Eur investicijų
2024-11-09 09:28
„Regitra“: didžiausia dalis tik elektra varomų automobilių įregistruota Neringos savivaldybėje
Daugiau...Paieška archyve

Global electronic components distributor – Allicdata Electronics

Electronic component supply – „Eurodis Electronics“

LOKMITA – įvairi matavimo, testavimo, analizės ir litavimo produkcija

Full feature custom PCB prototype service

GENERAL FINANCING BANKAS

Mokslo festivalis „Erdvėlaivis Žemė

LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina

„Konstanta 42“

Technologijos.lt

Buitinė technika ir elektronika internetu žemos kainos – Zuza.lt

www.esaugumas.lt – apsaugok savo kompiuterį!

PriedaiMobiliems.lt – telefonų priedai ir aksesuarai

Draugiškas internetas


Reklama
‡ 1999–2024 © Elektronika.lt | Autoriaus teisės | Privatumo politika | Atsakomybės ribojimas | Reklama | Turinys | Kontaktai LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina Valid XHTML 1.0!
Script hook v, Openiv, Menyoo
gta5mod.net
FS25 Mods, FS25 Tractors, FS25 Maps
fs25mods.lt
Optical filters, UV optics, electro optical crystals
www.eksmaoptics.com
Reklamos paslaugos
SEO sprendimai

www.addad.lt
Elektroninių parduotuvių optimizavimas „Google“ paieškos sistemai
www.seospiders.lt
FS22 mods, Farming simulator 22 mods,
FS22 maps

fs22.com
Reklama


Reklama