Ar kada nors pagalvojote, kaip žmonės keliaus, bendraus, kokie bus nauji darbai, technologijos, medicinos laimėjimai, kaip atrodys miestai, laisvė, saugumas 2050 metais? Mums visiems įdomu, kaip susiklostys kiekvieno iš mūsų gyvenimas, koks bus pasaulis, kokia ateitis mūsų laukia.
Daugiau kaip 1000 piliečių iš trisdešimties Europos valstybių, tarp kurių ir 40 lietuvių, gruodžio mėnesį susitiks savo šalyse ir kurs ateities vizijas. Vizijų kūrimo seminarai vyks Lietuvoje, Vokietijoje, Danijoje, Prancūzijoje, Austrijoje, Belgijoje, Jungtinėje Karalystėje, Šveicarijoje, Norvegijoje ir kitose Europos šalyse.
Dalyviai – paprasti piliečiai, kaip savo gyvenimo ekspertai, dalinsis mintimis, svajonėmis ir idėjomis, kokią ateitį jie įsivaizduoja ar kokios ateities norėtų po 30–40 metų. Tai išskirtinis metodas, kuris naudojamas, siekiant įtraukti paprastus piliečius į sprendimų priėmimų procesus.
„Po seminaro vizijas pristatysime Lietuvos valdžios atstovams. O apibendrintos visų dalyvavusių Europos šalių piliečių vizijos pavirs rekomendacijomis Europos Komisijai, kad ateities mokslinių tyrimų programų kūrėjai galėtų atsižvelgti į realius visuomenės poreikius ir orientuotis į kasdienį piliečių gyvenimą. Mums svarbu kurti pagrindą įrodymais grįstų sprendimų priėmimui – ar tai būtų verslo, ar mokslo, ar, kaip šiuo atveju, piliečių nuomonė – politikams svarbu į ją įsiklausyti“, – sako Edgaras Leichteris, „Žinių ekonomikos forumo“ direktorius.
Norint dalyvauti seminare, nebūtinos jokios specifinės žinios ar specialus pasirengimas. Dalyviai kurs vizijas remdamiesi tik savo patirtimi ir idėjomis, kaip įsivaizduoja, kokia ateitis galėtų būti.
Nacionalinis piliečių vizijų seminaras vyks gruodžio 5 d. Vilniuje. Dalyvauti seminare bus atrinkta tik 40 dalyvių (užtikrinant įvairovę pagal lytį, amžių, gyvenamą vietą, išsilavinimą ir kt. kriterijus), todėl dėl dalyvavimo ir detalesnės informacijos kviečiame kreiptis el. paštu renata@zef.lt arba tel. 8 609 07275.
Panašaus pobūdžio renginys Lietuvoje organizuotas prieš metus. Daugiau nei 1000 europiečių iš 11 skirtingų Europos valstybių, tarp kurių ir 100 lietuvių, 2014 m. spalį dalyvavo piliečių konsultacijoje apie tvarų vartojimą. Renginio išskirtinis bruožas – diskusijos dalyvių atranka vyko užtikrinant, kad būtų atspindėta visa Lietuvos demografinė charakteristika. Konsultacijos rezultatai pristatyti politikos formuotojams ir įgyvendintojams.