Šiandien atrodo tiesiog kvėpuojame inovacijomis. Aplink mus daugėja modernių technologijų, palengvinančių buitį, sprendimų, leidžiančių kompiuterizuoti tam tikrus darbo procesus, tačiau verslas Lietuvoje, ypač – vidutinis ir smulkusis – mažai išnaudoja atsiveriančias naujas galimybes. Vienas svarbiausių raktų jomis pasinaudoti – glaudus verslo ir mokslo bendradarbiavimas. Apie tai – lapkričio 5 d. KTU „Santakos“ slėnyje vyksiančioje konferencijoje „Inovatyvus verslas: ar visos galimybės išnaudotos?“.
Konferencijoje pranešimus skaitys pripažinti savo srities specialistas: „Nordea Bank“ ekonomistas Žygimantas Mauricas, Kauno technologijos universiteto (KTU) Realaus laiko kompiuterinių sistemų centro vadovas prof. Egidijus Kazanavičius, Mokslo, inovaciju ir technologiju agentūros (MITA) Inovacijų paramos ir technologijų perdavimo skyriaus vedėjas Ričardas Valančiauskas, Kauno LEZ vadovas Vytautas Petružis, advokatų kontoros VARUL advokatai Liutauras Baikštys ir Ernesta Žiogienė, Lietuvos inovacijų centro direktorius Kęstutis Šetkus, KTU Nacionalinio inovacijų ir verslo centro (NIVC) direktorius Edmundas Šalna, Valstybinio Patentų biuro direktorius Arūnas Želvys.
Ekspertų teigimu, kalbant apie verslą, įskaitant smulkųjį ir vidutinį verslą, kuris Lietuvoje sudaro daugiau nei 99 proc. visų šalyje veikiančių įmonių, erdvės tobulėjimui ir inovacijų diegimui dar tikrai labai daug. Tą liudija ir Europos Sąjungos (ES) bei Lietuvos siekiai skatinti smulkaus ir vidutinio verslo inovacinius pajėgumus, verslą skatinančių organizacijų aktyvi veikla, ES fondų projektai, skirti inovatyviems sprendimams remti, laisvųjų ekonominių zonų plėtra Lietuvoje ir t. t.
„Verslas efektyviai ir konkurencingai tobulėti gali tik bendradarbiaudamas su mokslu“, – nuolat pabrėžia rinkos analitikai. Tai aktualu visoms, o ypač mažoms ir vidutinėms įmonėms. Visų pirma todėl, kad pastarosios neturi pakankamai lėšų investuoti į brangią technologinę įrangą. O jei ir turi, tai ne visuomet gali laukti, kol jos atsipirks.
Todėl mažos ir vidutinės įmonės pažangos gali siekti diegdamos inovacijas, kurios dar neturi didelio žinomumo, o kartu ir nėra išauginusios didelės rinkos vertės, kuomet nedidelėms įmonėms jau būtų nebeįperkamos. Mokslo ir inovacijų centrai gali padėti verslui spręsti jo problemas, pasiūlydami technologinius sprendimus gamybos procesų efektyvumo gerinimui, sukurdami naujus inovatyvius produktus ar procesus.
Konferencija „Inovatyvus verslas: ar visos galimybės išnaudotos?“ skirta dialogo tarp verslo ir mokslo užmezgimui. Jos organizatoriai tiki, kad renginio programoje kiekvienas dalyvis ras sau naudingos informacijos, vertingų patarimų bei galimybę gauti individualų patarimą iš patyrusių mokslo, verslo ir teisės specialistų.
Konferencijoje bus kalbama apie technologijas bei inovacijas, bet tegul pavadinimas „inovatyvus verslas“ neišgąsdina tų, kurie galvoja, kad jų vykdomas verslas nėra susijęs su IT ir kitomis inovacijoms imliomis verslo šakomis, nes čia kiekvienas ras sau įdomių ir naudingų temų.
Konferencijoje bus aptarta:
- Praktiniai pavyzdžiai, įrodantys, kad mokslo ir verslo partnerystė ne tik egzistuoja, bet ir prisideda prie verslo plėtros.
- Valstybės institucijų siūlomos modernios verslo vystymo ir skatinimo priemonės smulkiam ir vidutiniam verslui.
- Ekspertų įžvalgos apie teisinius, organizacinius bei finansinius iššūkius kuriančiam verslui.
- Verslo praktikų patirtis diegiant technologines inovacijas bei jų įtaką verslo efektyvumui.
- Teisininkų rekomendacijos, kaip apsaugoti savo verslą (intelektinę nuosavybę, akcijas, pinigus).
Konferencija „Inovatyvus verslas: ar visos galimybės išnaudotos?“ vyks lapkričio 5 d. KTU Santakos slėnyje Kaune. Konferenciją organizuoja Kauno technologijos universitetas ir advokatų kontora VARUL.