„Kaspersky Lab“ skelbia tarptautinės programos „Security Startup Challenge“, nukreiptos į inovatyvių informacinio saugumo srities projektų paiešką ir paramą, nugalėtojus. Masačusetso universitete 2015 m. rugpjūčio 13 d. vykusioje finalinėje atrankoje apdovanoti keturi perspektyviausi startuoliai.
Geriausia pripažinta „Excalibur“ komanda iš Slovakijos, kurianti autentifikavimo mobiliuoju telefonu sistemą. Startuolio tikslas – padėti žmonijai atsikratyti būtinybės sugalvoti ir įsiminti slaptažodžius, kurie reikalingi norint prisijungti prie populiarių operacinių sistemų ir dažnai lankomų internetinių puslapių. Apdovanojimas – 50 tūkst. JAV dolerių ir galimybė gauti finansinę ir konsultacinę pagalbą pristatant projektą. Antrąją vietą užėmė „Pipe“ komanda, kurianti saugią failų perdavimo iš naršyklės į naršyklę be apimties apribojimų paslaugą, – šis startuolis gavo 20 tūkst. JAV dolerių. 10 tūkst. JAV dolerių ir trečiąją vietą pasidalijo dvi komandos – „Cyber DriveWare“ ir „ZeroDB“.
Startuolis „Cyber DriveWare“ leidžia apsaugoti įmones ir kritinės infrastruktūros objektus nuo kenkėjiškos programinės įrangos. „Cyber DriveWare“ siūlo saugią paradigmą, sudarytą iš tvarkyklių filtrų ir unikalios metaduomenų analizės. Patento pareiškimas šiuo metu nagrinėjamas. Komanda „ZeroDB“ kuria bazę su visiškai užšifruotais duomenimis, kuri neleidžia į serverį perduoti neužšifruotos informacijos ir raktų.
„Kibernetinės grėsmės kasmet tampa vis sudėtingesnės ir jų daugėja, todėl mes nusprendėme palaikyti jaunus įvairių šalių verslininkus, kuriančius sprendimus informaciniam saugumui užtikrinti arba iškeliančius duomenų apsaugos klausimą verslo idėjos kūrimo etape, – pasakoja Eugene Kaspersky, „Kaspersky Lab“ generalinis direktorius. Mes didžiuojamės mūsų ekspertų patirtimi informacinio saugumo srityje ir džiaugiamės galėdami savo žiniomis pasidalyti su perspektyviais technologiniais startuoliais, kad kartu kurtume saugesnį pasaulį. Programos „Security Startup Challenge“ metu mes susipažinome su daugybe talentingų verslininkų, padariusių milžinišką darbą. Sveikinu visus finalininkus ir linkiu jiems sėkmės didelio verslo pasaulyje.“
Tarptautinė programa „Security Startup Challenge“ buvo sukurta ir įgyvendinta „Kaspersky Lab“ kartu su fondais „Mangrove Capital Partners“ ir „ABRT Venture Fund“. Tris mėnesius 23 startuoliai, informacinio saugumo, sveikatos apsaugos, finansų, mobiliųjų įrenginių, debesų technologijų ir daiktų interneto kūrėjai, gilino savo žinias verslo plėtros ir informacinio saugumo klausimais.
Programos metu jauni verslininkai sužinojo informacinio saugumo tendencijas ir kūrė savo projektų plėtros planus, pritraukė užsakovų, rinko ir nagrinėjo realius atsiliepimus, tobulino produktą, atliko konkurentų analizę ir sudarė finansinį planą. Atlikto darbo rezultatus komandos aptarė su informacinio saugumo ekspertais ir startuolių mentoriais, tarp kurių buvo patyrusių verslininkų ir bendrovių atstovų. Svarbia programos dalimi tapo švietimo kursas, siūlantis komandų nuotolinę partnerystę, ir dveji mokymai „PricewaterhouseCoopers“ atstovybėje Liuksemburge.
„Pastaruoju metu ženkliai padaugėjo IT saugumo srities incidentų. Per kibernetinę ataką bendrovė gali prarasti iki 2,7 mln. JAV dolerių – juk jai tenka imtis tyrimo, padengti nuostolius, gerinti saugumą siekiant išvengti galimų grėsmių ateityje. Ypač sunku atkurti reputaciją ir iš naujo pradėti verslą. Investicijų į technologijas nepakanka. Informacinis saugumas turi būti oficialios strategijos dalimi, kaip ir tam tikras valdymas bei supratimas, kokie duomenys ir rizikos yra pagrindiniai“, – įspėja Vincentas Vijersas (Vincent Villers), „PricewaterhouseCoopers“ informacinio saugumo vadovas Liuksemburge.
„Mes gyvename skaitmeninių technologijų ir visaapimančio interneto epochoje, todėl būtina kardinaliai keisti požiūrį į informacinį saugumą. Iniciatyva „Security Startup Challenge“ sujungė 14 šalių komandas ir tapo aktyvaus keitimosi patirtimi aikštele. Buvo nuostabu stebėti, kaip dalyviai tiesiogiai bendrauja su bankų, valstybinių struktūrų, informacinio saugumo, infrastruktūros ir paslaugų bendrovių atstovais. Jie perprato naujus metodus, išbandė ir modifikavo savo unikalius komercinius pasiūlymus, verslo modelius realiuoju laiku“, – įspūdžiais dalijasi Deividas Varokjeris (David Waroquier), „Mangrove Capital Partners“ partneris.