Atrodo, kad interneto pramonės atstovai nusprendė paspartinti „Adobe Flash“ atsisakymą. Iškart du žinomi asmenys neigiamai atsiliepė apie „Flash“ technologiją ir, atrodo, nusprendė paskelbti jai karą.
Technologija „Adobe Flash“ yra plačiai internete paplitusi multimedijos platforma. Su jos pagalba yra sukurta daug nedidelių internetinių žaidimų, didelė dalis vaizdo ir garso grotuvų, kurie yra naudojami daugelyje interneto svetainių. Jos reiklumas techniniai įrangai sukelia daug problemų, tačiau platus technologijos paplitimas neleido pilnai naudotis interneto galimybėmis be specialaus įskiepio. „Flash“ atsisakymas jau vyksta, bet labai lėtai.
„Facebook“ saugumo tarnybos vadovas Alexas Stamos kreipėsi į „Adobe“ su pasiūlymu atsisakyti „Flash“ ir nurodyti tikslią šio įvykio datą. Jis pabrėžia, kad, net jei tai atsitiks po 18 mėnesių, konkreti data padėtų išvengti daug problemų. Jis tai vadina „vieninteliu būdas išnarplioti visas priklausomybes ir visą ekosistemą atnaujinti vienu metu“.
Vienas tik „Facebook“ išpuoliu „Flash“ kritika neapsiriboja. „Firefox“ komandos vadovas Markas Schmidtas pareiškė, kad pagal nutylėjimą visose naršyklės versijose „Flash“ dabar bus užblokuota. Ją bus galima įjungti nustatymuose, tačiau šiuo žingsniu kompanija pabrėžia, kad šiuolaikiniam internetui ši technologija nėra būtina.
Prisiminsime, kad „Flash“ jau ne kartą susidūrė su kritika dėl pažeidžiamumo ir didelio energijos suvartojimo mobiliosiose programėlėse, o „Apple“ sąmoningai jos neintegravo į savo „iOS“, nepaisant pažadų pirmojo „iPhone“ pristatymo metu. Dėl technologijų nebuvimo „iPad“ planšetiniame kompiuteryje, daugelis analitikų prognozavo labai nedidelius jo pardavimus, bet istorija viską sustatė į savo vietą. „Android“ taip pat neilgai laikėsi – 2011 metais „Flash“ palaikymo neliko ir šioje operacinėje sistemoje.
Eiliniams vartotojas „Flash“ atsisakymas niekuo nepakenks, nes jau yra alternatyvių sprendimų, kuriuos sėkmingai integruoja didžiausi interneto portalai. Pavyzdžiui, „YouTube“ po kelerius metus trukusių bandymų HTML5 vaizdo grotuvą naudoja pagal nutylėjimą, taip patvirtindama savo nenorą naudoti senesnę technologiją. Vienintelė problema yra tai, kad „Flash“ internete vis dar labai plačiai naudojamas, bet jei „Adobe“ paskelbtų savo technologijos „mirties“ datą, tai perėjimas į naują interneto erą įvyktų nepastebimai.