Garsiausios IT saugumo bendrovės, tokios kaip „Kaspersky Lab“, „IOActive“, „Bastille“ ir „Cloud Security Alliance“, vienija pastangas ir pradeda dalytis ekspertinėmis žiniomis apie tarptautinę nekomercinę iniciatyvą „Securing Smart Cities“, kuri turėtų išspręsti šiuolaikinių miestų informacinio saugumo problemas. Projektas sujungs organizacijas, vyriausybes, žiniasklaidą, nekomercines bendroves ir pavienius ekspertus, kuriančius, tobulinančius ir platinančius saugias technologijas, skirtas naudoti mieste.
Pastaruoju metu išmaniojo miesto koncepcija plačiai diskutuojama, nemažai organizacijų dirba kurdamos ypatingas technologijas, kurios leis padaryti miestą energetiškai efektyvų, komfortišką, ekologišką ir fiziškai saugų. Tačiau tokių „išmaniųjų miestų“ informacinio saugumo klausimai lieka antrame plane, nepaisant to, kad kuo daugiau aukštų technologijų miesto erdvėje, tuo didesnė jų naudojimo įgyvendinant įvairių kibernetinių atakų scenarijus rizika. Iš anksto nepagalvojus apie apsaugą, vėliau spręsti panašias problemas žymiai sunkiau ir brangiau, o miestas gali tapti atviras kibernetiniams nusikaltėliams.
Projekto „Securing Smart Cities“ dalyviai dirbs kartu, kad panašių problemų nebūtų, dalysis idėjomis ir metodais. Taip pat jie ruošiasi informuoti miesto erdvių planuotojus ir technologijų kūrėjus apie apsaugos mechanizmų įdiegimo pranašumus pirmuose kūrimo etapuose. Be to, iniciatyva „Securing Smart Cities“ padės sukurti standartus ir metodikas tobulinant miesto aukštųjų technologijų sistemas. Galiausiai projektas įtrauks miesto valdžią, kuri galės kartu su ekspertų bendruomene dirbti sprendžiant gyvenviečių kibernetinio saugumo problemas.
„Informacinis šiuolaikinio išmaniojo miesto saugumas – tai ne tas klausimas, kurį galima spręsti savo jėgomis. Pats fenomenas numato taikyti daugybę įvairių technologijų, tarpusavyje susijusių tokiais įvairiais būdais, kad vienintelė galimybė numatyti ir sustabdyti potencialias saugumo problemas yra bendradarbiavimas su viso pasaulio ekspertais. Projektas „Securing Smart Cities“ tam labai pasitarnauja“, – pasakoja Cezaris Serudo, (Cesar Cerrudo), „IOActive“ technikos direktorius ir „Securing Smart Cities“ valdybos narys.
„Bet kuris išmanusis miestas suteikia įspūdingas galimybes augimui, stabilumui ir socialinei gerovei. Tačiau tai toks atvejis, kai miestui nepakanka būti tik išmaniam, jis turi būti ir saugus. Dėl aukštųjų technologijų ir daiktų interneto miesto infrastruktūroje atsiranda rizikos, tiesiogiai veikiančios miestiečių saugumą, jų negalima ignoruoti. Mes norime bendradarbiauti su statybininkais ir miesto erdvių planuotojais, kad jie suvoktų kibernetinių grėsmių pavojų ir žinotų, kaip jų išvengti“, – aiškina Krisas Roulandas, (Chris Rouland), „Bastille“ įkūrėjas ir generalinis direktorius ir „Securing Smart Cities“ valdybos narys.
Iniciatyva „Securing Smart Cities“ turi padėti spręsti kibernetinio saugumo problemas kiekvienoje išmaniojo miesto statybos stadijoje – nuo planavimo ir projektavimo iki aukštųjų technologijų diegimo į miesto infrastruktūrą. Mes kviečiame miesto valdžią, programinės įrangos kūrėjus ir visus kibernetinio saugumo srities ekspertus prisidėti prie šios programos“, – teigia Patrikas Nilsenas, (Patrick Nielsen), „Kaspersky Lab“ vyriausiasis tyrėjas ir „Securing Smart Cities“ valdybos narys.