Vilniuje, įvykusi V-oji nacionalinė informacijos valdymo konferencija patvirtino, kad tiek verslas, tiek valstybinis sektorius susiduria su vis gilėjančiais informacijos valdymo iššūkiais. Šiais metais aktualiausios buvo elektroninių dokumentų valdymo, procesų automatizavimo, elektroninio parašo naudojimo, naudos paskaičiavimo, elektroninių dokumentų valdymo teisinio reglamentavimo temos.
Daugiau nei 300 klausytojų visą dieną diskutavo, kaip pripratinti vartotojus dirbti naudojant pažangius technologinius sprendimus informacijos valdymui. Kokius metodus ir praktikas taikyti renkantis šiuos sprendimus, kokios naudos organizacijai tikėtis ir kaip ją apskaičiuoti. Pvz. DNB banko kokybės ir procesų tobulinimo departamento vadovė, Jurgita Juškevičienė pasidalino patirtimi, kad automatizuoti procesai ir elektronizuotas informacijos valdymas per metus dokumentų kiekį banke sumažino net 49 %.
„Bendraujame su vartotojais įvairiose pasaulio šalyse ir galiu pasakyti, kad lietuviai yra išties novatoriški bei keliantys aukštus reikalavimus informacijos valdymo priemonėms. Jau niekam nebekyla klausimas ar sutarčių, personalo dokumentų, užsakymų ir kitų dokumentų valdymui verta pasitelkti kompiuterizuotas priemones. Dokumentų valdymo sistema jau tampa savaime suprantama. Kas dar džiugina, kad mūsų apklausa parodė, kad net 31% konferencijos dalyvių yra pasirengę žengti dar toliau – pvz. sutartis nori pasirašinėti elektroniniu parašu“, – teigė Jaroslav Gil, UAB „DocLogix“ generalinis direktorius.
Praktikai ir teisės ekspertai vienu balsu tvirtina, kad teisinė aplinka yra pilnai parengta įmonių ir įstaigų elektroninių dokumentų valdymui. O tokios konferencijos yra puiki terpė geriausių praktikų pasidalinimui. Šiemet pranešimus įžvalgomis ir patirtimi dalinosi net 10 rinkos ekspertų. „Šiuolaikinės technologijos, reikšmingai prisidedančios prie veiklos efektyvumo ir mobilumo, gali būti įvardijamos, kaip kiekvienos organizacijos kertinis dalykas, nepriklausomai nuo to, ar ji veikia verslo, ar valstybės sektoriuje. Naujausio Europos Komisijos skaitmeninės ekonomikos ir visuomenės pasiekimų vertinimo duomenimis, Lietuva užima 11 vietą iš 28 ES valstybių, o tai rodo, kad reikia neprarasti įgauto pagreičio“, – sako „Microsoft Lietuva“ generalinis direktorius Kristijonas Kaikaris.
Šiemet konferencijoje dalyvavo 300 klausytojų, pranešimus skaitė net 10 rinkos ekspertų. Be Jaroslav Gil ir Kristijono Kaikario, įžvalgomis taip pat dalinosi Tomas Masiulis, UAB „DocLogix“ inovacijų centro vadovas; Rasa Grigonienė, dokumentų administravimo ir valdymo ekspertė; Lina Surplienė, UAB „PricewaterhouseCoopers“ mokesčių ir teisės skyriaus projektų vadovė; Jurgita Juškevičienė, AB DNB Bankas kokybės ir procesų tobulinimo departamento vadovė; Ieva Iacob, Mokymų ir konsultavimo kompanijos „Grand Partners“ vyr. konsultantė; Jurgita Baldyšienė, UAB „DocLogix“ pardavimų direktorė; Marius Ramanauskas, UAB „INFO-TEC“ paslaugų centro pardavimų vadovas; Vaidas Adomauskas, asociacijos „Agile Lietuva“ prezidentas.