Gegužės 26 dieną vyksiančio didžiausio nepriklausomo elektroninės erdvės saugumo forumo Baltijos šalyse „Baltic CyberSecurity Forum 2015“ metu visi norintys galės išbandyti savo programišių įgūdžius. Forumo metu vyks visiems prieinamas programišių iššūkis, leisiantis įveikti net 16 įvairių užduočių.
„Suteiksime galimybę pasivaržyti Lietuvos saugumo profesionalams kontroliuojamoje aplinkoje. Tikimės tokiu veiksmu atkreipti forumo dalyvių, tarp kurių daugiausia yra valdžios institucijos ir verslo įmonių atstovų, dėmesį, kad apie saugumą reikia galvoti nuolat, o ne nutikus nelaimei“, – sako vienas iš „Baltic CyberSecurity Forum 2015“ organizatorių, IT saugumo ekspertas Miroslav Lučinskij. Prieš dvejus metus šiame forume saugumo profesionalai bandė įsilaužti į virtualų kazino – tai pavyko padaryti tik vienam. Anot M. Lučinskij, šiemet iššūkis organizuojamas pagal pasaulyje populiarų „capture the flag“ modelį – dalyviai patys renkasi norimas atlikti užduotis, kaupia taškus ir pasibaigus laikui nugali tas, kuris greičiausiai atliko didžiausią kiekį užduočių.
„Šiemet saugumo ekspertams pateiksime net 16 užduočių, kurios apims įvairias IT saugumo srities žinias. Jie turės ne tik ieškoti spragų specialiai iššūkiui parengtose internetinėse sistemose, bet ir pritaikyti savo sugebėjimus laužant kriptografinius šifrus ar taikant atvirkštinės inžinerijos (angl. reverse engineering) technikas. Geriausiai pasirodęs ekspertas bus apdovanotas planšetiniu kompiuteriu „iPad Mini“, – sako M. Lučinskij.
Visa informacija apie programišių iššūkį pateikiama www.hackerchallenge.lt tinklalapyje. „Baltic CyberSecurity“ forume tikimasi sulaukti apie 400 saugumo specialistų iš Lietuvos verslo bei valstybinių organizacijų. Ryškiausia forumo žvaigždė bus suomis Mikko Hyppönen. TED pranešėjas ir kompanijos „F-Secure“ tyrimų centro vadovas yra laikomas vienu įtakingiausių IT saugumo industrijos atstovų ir nuomonės formuotojų. Forume pranešimus skaitys dar apie 20 saugumo ekspertų. Tarp jų – neseniai įkurto Nacionalinio kibernetinio saugumo centro vadovas Rimtautas Černiauskas, „Barclays“ banko pasaulinio kibernetinių atakų stebėsenos skyriaus vadovas Joerg Weber, kibernetinių atakų ir duomenų vagysčių prevencinės programinės įrangos gamintojo „Websense“ atstovas Neil Thacker, taip pat kitų pasaulinių saugumo korporacijų, tokių kaip „Kaspersky Lab“, „Fortinet“, „Sophos“, „Cyberoam“, „SEC Consult“ ir kitų atstovai.
Nepriklausomą „Baltic CyberSecurity“ forumą organizuoja į iniciatyvinę grupę susijungę Lietuvos IT saugumo specialistai. Dalyvavimas šiame renginyje yra nemokamas. Pagrindiniais „Baltic CyberSecurity“ renginio rėmėjais šiemet tapo kompanijos „Cisco“ ir „Kaspersky Lab“.