Beliko vos žingsnis ir jau rytoj parodų ir kongresų centre „Litexpo“ duris daugiau kaip 4 tūkst. dalyvių atvers 9-oji LOGIN 2015 progreso konferencija. Metus IT, verslininkų, profesionalų, startuolių ir progreso gerbėjų laukta ir vos dvi dienas truksianti didžiausia tokio masto konferencija Baltijos šalyse pasidalinti įstabiausiomis įžvalgomis sukvietė daugiau nei 100 geriausių pranešėjų iš viso pasaulio.
„Kelerius metus iš eilės konferencijos dalyviams siūlėme po itin garsų žmogų – čia buvo ir vienas iš „Apple“ įkūrėjų Steve Wozniak, ir mobiliojo telefono išradėjas Martin Cooper, ir daug kitų. Šiais metais siūlome ne vieną garsų, bet daug geriausių, pripažintų profesionalų ir ekspertų skirtingose srityse, – sako LOGIN vadovė Ieva Dirvonskaitė. – LOGIN jau tapo vieta, kur žmonės nebijo dalintis žiniomis, tad šias dvi dienas linkiu pasisemti geriausių idėjų ir užmegzti naudingiausius kontaktus.“
Pranešėjų sąrašas neapsiriboja vien lietuvių atstovais – pusę visų pranešimų skaitys profesionalai, savo sričių ekspertai iš įvairių pasaulio šalių. Elektroninio verslo plėtra, darbo procesų optimizavimas, inovacijos finansinėse operacijose, milijonus nešančios nišinės veiklos kryptys – sukaupta patirtimi dalinsis tokių stambių įmonių kaip „Twitter“, „Google“, „Barclays“, „IBM“ atstovai, o savo sėkmės istorijas pasakos sėkmingų lietuviškų internetinių projektų „BoredPanda.com“ ir „Vinted“ įkūrėjai. Konferencijoje netrūks ir valdžios atstovų: su dalyviais diskutuos LR užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius, LR Susisiekimo ministras Rimantas Sinkevičius, Vilniaus meras Remigijus Šimašius, Europos parlamento narys Antanas Guoga.
Apie pramoninį atgimimą, kurį sukels milijardų kasdienių objektų „online“ intelektas, pasakos pripažintas futurologas bei autoritetas inovacijų srityje Vito di Bari, apie socialinių inovacijų svarbą – „Barclays“ technologijų centro Lietuvoje vadovė Milda Dargužaitė, Mastrichto universiteto fiziologijos profesorius Mark Post, mėgintuvėlyje užauginęs mėsainį, dalinsis įžvalgomis apie mėsos gamybos ateitį. „Google“ Naujų verslų vystymo vadovas Omid Scheybani kalbės apie dalykus, kurių išmoko slėnyje, o „Twitter“ EMEA Partnerių vadovas Scott Thwaites bandys nutiesti „Twitter“ kelią į lietuvių širdis. Vienas iš labiausiai atpažįstamų veidų video žaidimų pramonės industrijoje ir vienas iš novatoriškiausių bei žymiausių žaidimų dizainerių Peter Molyneux papasakos apie žaidimų industrijos pilkus atspalvius, kurių, be abejo – penkiasdešimt. Hans H. Luik, „Ekspress Grupp“ valdybos narys dalinsis įžvalgomis apie žiniasklaidą kaip verslą, ginklą ir gelbėjimosi ratą.
Didelis dėmesys šiemet bus skiriamas sparčiai augančiai socialinių medijų svarbai ir skvarbai tiek buityje, tiek žiniasklaidoje ar valdžioje. Tarp pranešėjų bus galima išvysti ir nemažai jaunų, tačiau daugumai jau pažįstamų veidų. Lietuvos vloger‘iai pasidžiaugs ir su kitais pasidalins atrastomis galimybėmis parodyti save bene didžiausioje vaizdo įrašus talpinančioje internetinėje svetainėje „YouTube“, o aktyviai socialiniame tinkle „Facebook“ besireiškiantys Mantvydas Leknickis ir Monika Šalčiūtė papasakos, kaip jiems pavyko tapti žinomais.
LOGIN 2015, kurios ilgametė partnerė telekomunikacijų bendrovė „Omnitel“, programoje netrūks ir šiandien itin jautrių klausimų, keliančių daug diskusijų: elektroninis balsavimas Lietuvoje, virtuali realybė – reali ir neišvengiama, užsienietis kompanijoje: baimės ir galimybės IT sektoriui, resursų taupymas, įdarbinant specialistus iš užsienio, kibernetinis saugumas.
Konferencijos dalyvių taip pat lauks VšĮ „Versli Lietuva“ organizuojama startuolių mugė „LOGIN Startup Fair“ ir žaidimų šventovė „LOGIN Game Fest“, prie kurios įgyvendinimo prisideda UAB „Nordcurrent group“. Taip pat šių metų naujovė – išskirtinai tik įmonių ir IT vadovams skirtas specialus renginys „Teo Business Summit @ LOGIN“. Be abejonės, konferencijos paskutiniu akordu taps Lietuvos interneto apdovanojimų finalinis renginys.