Atsižvelgdami į kontrateroristinių pajėgų rekomendacijas, Londono oro uosto policijos pareigūnai jo teritorijos priežiūrai naudos dronus.
18 mėnesių trukusi Didžiosios Britanijos Nacionalinio kontraterorizmo stebėsenos centro analizė, skirta policijos pajėgų strategijos vystymui, atskleidė, jog dronų technologijos gali būti pritaikomos įvairiapusiškai didinant teisėtvarkos pajėgumus.
Organizacijos besirūpinančios žmonių privatumo saugumu bei jų atstovai, pareiškė susirūpinimą dėl šių planų.
Po sėkmingų keletą metų trukusių bandymų Gatwick oro uoste, dronais bus aprūpinti pareigūnai dirbantys Heathrow, Stansted, Luton bei City oro uostuose.
Dronai bus aprūpinti ir dar kai kurie oro uostai, esantys kitose Jungtinės Karalystės regionuose. Dronų sistemos oro uostuose bus įdiegtos per 18 mėnesių.
„BBC London“ taip pat pranešė, jog neteisėtu bei netinkamu dronų panaudojimu Jungtinėje Karalystėje dabar rūpinsis policija. Ankščiau šiais pažeidimais rūpinosi Civilinės aviacijos administracija.
Šiuo metu Jungtinėje Karalystėje yra daugiau nei 50 000 dronų ir toks teisėtvarkos pareigūnų žingsnis tik atspindi vis didėjantį susirūpinimą dėl šių skraidyklių keliamo pavojaus. Baiminamasi, kad nebrangūs, lengvai gaunami ir nesunkiai įvaldomi dronai gali patekti į blogas rankas.
Kontrateroristinių pajėgų pareigūnai taip pat baiminasi dėl to, kiek viešumos įgautų ekstremistai, pasitelkę droną iškelę savo vėliavas ar plakatus virš saugomų centrinio Londono teritorijų.
Trečiadienį radioaktyvias medžiagas gabenęs dronas nusileido ant Japonijos ministro pirmininko Shinizo Abe rezidencijos stogo. Incidento metu niekas nenukentėjo.
Konrateroristinių pajėgų atstovo George'o Trebesso teigimu, šaunamaisiais ginklais aprūpinti dronai taip pat gali būti panaudoti užpuolimams.
Kalbėdamas Nacionalinėje kontraterorizmo parodoje Londone, Trebessas teigė, jog ši technologija į transformatyvi. Jo teigimu, teisėtvarkos pareigūnams į pagalbą pasitelkus dronus būtų galima net 10 proc. sumažinti išlaidų kaštus, lyginant su antžeminėmis priemonėmis. Anot eksperto, per trejus metus būtų galima sutaupyti 1,2 milijono svarų.
Emma Carr iš organizacijos „Big Brother Watch“, kuri rūpinasi žmonių privatumu ir valstybės vykdomomis jį pažeisti galinčiomis programomis, pareikalavo, jog būtų paskelbta detalesnė informacija apie tai, kaip bus naudojami policijos dronai.