Elektronika.lt
 2024 m. gruodžio 25 d. Projektas | Reklama | Žinokite | Klausimai | Prisidėkite | Atsiliepimai | Kontaktai
Paieška portale
EN Facebook RSS

 Kas naujo  Katalogas  Parduotuvės  Forumas  Tinklaraščiai
 Pirmas puslapisSąrašas
 NaujienosSąrašas
 - Elektronika, technika
 - Kompiuterija
 - Telekomunikacijos
 - Verslo naujienos
 - Įvykiai, renginiai
 - Švietimas, studijos
 - Mokslo naujienos
 - Portalo naujienos
 StraipsniaiSąrašas
 Vaizdo siužetaiSąrašas
 Nuolaidos, akcijosSąrašas
 Produktų apžvalgosSąrašas
 Naudingi patarimaiSąrašas
 Vykdomi projektaiSąrašas
 Schemų archyvasSąrašas
 Teorija, žinynaiSąrašas
 Nuorodų katalogai
 Įvairūs siuntiniai
 Bendravimas
 Skelbimai ir pasiūlymai
 Elektronikos remontas
 Robotų kūrėjų klubas
 RTN žurnalo archyvas






 Verta paskaityti
Gruodžio 24 d. 11:13
Kaip šventiniu laikotarpiu apsipirkti saugiau?
Gruodžio 23 d. 17:33
Mobilieji ir kompiuteriniai žaidimai: būdas kovoti su šventiniu stresu?
Gruodžio 23 d. 11:31
Dirbtinio intelekto sprendimai kibernetiniam saugumui užtikrinti VU Kauno fakultete
Gruodžio 22 d. 11:24
Energetikos sektoriaus laukia pokyčiai – alternatyvų yra, bet ar užteko laiko pasiruošti?
Gruodžio 21 d. 11:33
Kokį elektronikos įrenginį dovanoti, kad jis vėliau neišaugintų elektros sąskaitos?
Gruodžio 20 d. 17:12
KTU mokslininkai sukūrė nanolazerį – sidabro nanokubus panaudojo šviesos generavimui
Gruodžio 20 d. 14:28
Lietuvių kalba ir technologijos: VU mokslininkų projektas LIEPA-3 atvers naujas galimybes
Gruodžio 20 d. 11:49
Stacionarūs kompiuteriai: koks jų vaidmuo nešiojamųjų kompiuterių eroje?
Gruodžio 20 d. 08:14
„DS Automobiles“ pristato naujausią savo elektrinį flagmaną – „DS N°8“ kupė
Gruodžio 19 d. 20:18
Naudingi patarimai, kurie padės maksimaliai padidinti jūsų elektrinio automobilio priemonės įveikiamą atstumą
FS25 Tractors
Farming Simulator 25 Mods, FS25 Maps, FS25 Trucks
ETS2 Mods
ETS2 Trucks, ETS2 Bus, Euro Truck Simulator 2 Mods
FS22 Tractors
Farming Simulator 22 Mods, FS22 Maps, FS25 Mods
VAT calculator
VAT number check, What is VAT, How much is VAT
LEGO
Mänguköök, mudelautod, nukuvanker
Thermal monocular
Thermal vision camera,
Night vision ar scope,
Night vision spotting scope
FS25 Mods
FS25 Harvesters, FS25 Tractors Mods, FS25 Maps Mods
Dantų protezavimas
All on 4 implantai,
Endodontija mikroskopu,
Dantų implantacija
FS25 Mods
FS25 Maps, FS25 Cheats, FS25 Install Mods
GTA 6 Weapons
GTA 6 Characters, GTA 6 Map, GTA 6 Vehicles
FS25 Mods
Farming Simulator 25 Mods,
FS25 Maps
ATS Trailers
American Truck Simulator Mods, ATS Trucks, ATS Maps
Reklama
 Naujienos » Įvykiai, renginiai Ankstesnė naujiena | Sekanti naujiena | Dalintis | Spausdinti

Naujas teroristų ginklas – dronai?

Publikuota: 2015-04-02 09:30
Tematika: Įvykiai, renginiai
Aut. teisės: ©Robotika.lt
Inf. šaltinis: Robotika.lt

„Nereikia didelių pastangų tam, jog atominė elektrinė pasiektų nestabilumo būseną. Ji turi tiek energijos, kad gali sunaikinti save. Dronai gali būti panaudoti siekiant iššaukti tokią reakciją“, – žiniasklaidai sakė branduolinės energijos specialistas John Large, teigdamas, kad nepilotuojamos oro transporto priemonės turi perspektyvų būti panaudotos terorizmo aktams vykdyti, taikiniu pasirinkus atomines jėgaines.

J. Large procesą paaiškino gana primityviai. Anot jo, procesas vyktų taip – vienas dronas atsitrenktų į skirstomuosius tinklus, tiekiančius energiją elektrinei, tai sukeltų nesklandumų varomosios galios panaudojime ir atominės jėgainės reaktoriaus (generuojančio tūkstančio megavatų srovę, kurios pakanka įžiebti pusei Paryžiaus) vėsinimas priklausytų tik nuo vidinių dyzelino generatorių. Tuomet generatoriai taip pat būtų atjungti pasinaudojus oro robotu. Atjungus aušinimo sistemas, reikėtų tik trisdešimties sekundžių iki tol, kol kuro kasetė pradėtų tirpti ir prasidėtų branduolinių medžiagų išsiliejimo procesas.

Naujas teroristų ginklas – dronai?

Siekiant suprasti situacijos rimtumą, pakanka prisiminti Japonijoje įvykusią tragediją 2011-aisiais, kai cunamio banga sutrikdė Fukušimos atominės elektrinės veiklą ir paskatino branduolinio išsilydimo procesą. Tačiau dabar, kai oro robotų panaudojimo galimybės tampa neribotos, žemės drebėjimai, ar kitos gamtos stichijos, nebėra didžiausią nerimą keliantys veiksniai. Terorizmas, pasitelktus skraidančią robotų techniką, tapo aktualesne problema. Žinoma, neseniai Prancūzijoje įvykęs teroro aktas paskatino vyriausybę atkreipti dėmesį į visas „silpnas“ vietas, bet, anot specialistų, tai – nėra paranoja. Diskusijas šia tema paskatino ir tai, jog, pavyzdžiui, pernai Prancūzijoje „neaiškūs“ dronai buvo pastebėti greta trylikos atominių elektrinių. Visgi šalies valdžios teigimu, situacija aktuali ne tik Prancūzijai. Tai reali grėsmė visoms valstybėms, kuriose yra aktyvių (veikiančių arba neseniai veikusių) atominių jėgainių. Todėl, pasak John Large, norint išvengti katastrofos dauguma branduolinių energijos stočių ne tik turėtų būti uždarytos, bet taip pat vertėtų imtis papildomų atsargumo priemonių, siekiant užtikrinti gyventojų saugumą.

„Jeigu atominių elektrinių dizainas, amžius ar vieta nėra tinkami, valdžia privalo apsvarstyti būtinybę uždaryti netinkamas jėgaines“, – mano J. Large ir taip pat priduria, kad dauguma atominių elektrinių, esančių Prancūzijoje, neatitinka saugumo reikalavimų, o branduolinės jėgainės Europoje yra neįtikėtinai senos ir privalo būti išanalizuotos, siekiant įsitikinti ar nekelia grėsmės šiuo, „dronų terorizmo“, aspektu. Vis dėlto specialistas taip pat pripažįsta, kad draudimas oro robotus skraidinti aplinkinėse vietovėse, kuriose yra atominės elektrinės, problemos neišspręstų, o priešingai, sukeltų chaosą tarp eilinių dronų vartotojų.

Specialistai primena, jog visos atominės elektrinės yra suprojektuotos siekiant sumažinti nelaimingų atsitikimų tikimybę iki minimumo, tačiau jėgainės nesukurtos taip, kad būtų pajėgios išvengti teroro aktų. Pavyzdžiui, Prancūzijoje net 75 proc. visos energijos išgaunama pasitelkus penkiasdešimt devynis branduolinius reaktorius, taigi neįmanoma numanyti kas nutiktų, jei atominės jėgainės Prancūzijoje taptų teroristų taikiniu.

Prancūzijos Civilinės aviacijos administracijos duomenimis, nuo 2012 metų buvo išduota 1300 leidimų naudoti oro robotus komerciniams tikslams. Tačiau žmonės dronus įsigyja bei naudoja net ir neturėdami specialių leidimų bei piloto licencijų, todėl kontroliuoti nepilotuojamų aviacijos mechanizmų eksploataciją, vykdant terorizmo prevenciją, yra neįmanoma. „Dabar dronus galima nusipirkti daugelyje parduotuvių, tačiau svarbiausia tai, jog atsiranda tiek daug sumanių mėgėjų, kurie patys kuria dronus ir dalis jų yra tikrai įspūdingi. Dėl šios priežasties, tai tampa nauja grėsmės rūšimi blogose rankose,“ – teigia J. Large primindamas apie oro robotų invaziją ne tik atominių jėgainių oro erdvėje, bet ir skrydžius virš kitų svarbių šalies institucijų.

Verta prisiminti incidentą, kuomet šių metų sausio pabaigoje nedidelis oro robotas kelias sekundes skrido prezidento rūmų erdvėje, o pernai Izraelio turistas praleido naktį kalėjime, nes droną skraidino virš Dievo Motinos katedros.

Prancūzijos Civilinės aviacijos administracijos atstovas spaudai negalėjo viešai pakomentuoti susidariusios situacijos, tačiau pranešė, jog vietos Apsaugos ministerija rengia teisės aktus dėl tolesnio nepilotuojamų oro transporto priemonių panaudojimo. O „Electricite de France“ organizacijos, atsakingos už šalyje esančių atominių reaktorių veiklą, ryšių su visuomenę direktorius Aurelien Cassuto paneigė grėsmės tikimybę. Jo teigimu, Prancūzijoje esančios branduolinės jėgainės yra sukurtos taip, kad gebėtų atlaikyti bet kokį išorinį „stresą“.


Draudžiama platinti, skelbti, kopijuoti informaciją su
nurodyta autoriaus teisių žyma be redakcijos sutikimo.

 Rodyti komentarus (0)
Vardas:    El. paštas:   (nebūtinas)
Pakartokite kodą: 
  Apsaugos kodas: 
 
Komentarus rašo lankytojai. Komentarai nėra redaguojami ar patikrinami, jų turinys neatspindi redakcijos nuomonės. Redakcija pasilieka teisę pašalinti pasisakymus, kurie pažeidžia įstatymus, reklamuoja, yra nekultūringi arba nesusiję su tema. Pastebėjus nusižengimus, prašome mums pranešti. Jei nurodomas el. pašto adresas, jis matomas viešai. Patvirtindami komentaro įrašymą, kartu patvirtinate, jog esate susipažinęs su portalo privatumo politika ir su ja sutinkate.
Po sinchronizacijos su kontinentinės Europos tinklais ribotą laikotarpį dalį balansavimo paslaugų galės teikti „Energy cells“

Lietuvos Respublikos Seimas priėmė įstatymų pakeitimus, kurie sudarys sąlygas Lietuvos elektros perdavimo sistemos operatorei „Litgrid“ po sinchronizacijos su kontinentinės Europos tinklais, kuri įvyks 2025 m. vasario 9 d., ribotą laikotarpį įsigyti nedidelę dalį elektros perdavimo sistemos valdymui reikalingų balansavimo paslaugų iš energijos kaupimo sistemos operatorės „Energy cells“.

88 % vartotojų pasitiki dirbtinio intelekto rekomendacijomis, rinkdamiesi šventinius pirkinius

Neveik trys ketvirtadaliai vartotojų ieško įkvėpimo dovanoms, tačiau taip pat nori būti tikri, kad gaus gerus pasiūlymus. „Accenture“ atliktame tyrime 93 % vartotojų teigia, kad dirbtinio intelekto technologijos padeda rasti geresnes dovanas, o 88 % pasitiki jų rekomendacijomis.

Vilniečiams pasiekiama unikali pramoga – galimybė patiems įjungti ir valdyti branduolinį reaktorių

Energetikos ir technikos muziejaus lankytojai turės unikalią galimybę pamatyti, aplankyti ir net išbandyti branduolinės elektrinės veikimą. Muziejuje 2025 m. sausio 11 dieną bus atverta tiksli Ignalinos atominės elektrinės simuliacinė sistema.

2024 m. gruodis
2024-12-22 17:26
VERT užbaigė ESO elektros energijos pralaidumų paskirstymo patikrinimą
2024-12-20 18:21
Kvietimas elektros energijos kaupikliams gyventojams – jau sausio 7 d.
2024-12-20 15:23
Iš prekybos centrų – ant sofos: kaip keičiasi vartotojų įpročiai?
2024-12-20 09:53
Lietuva priskirta aukščiausiai atvirų duomenų krypčių formuotojų grupei ir užima 7-ą vietą Europoje
2024-12-19 21:11
Gauti finansinę paramą bus paprasčiau, finansuojamos ir didelių įmonių saulės elektrinės
2024-12-17 19:41
VERT užbaigė neplaninius reguliuojamos veiklos patikrinimus dėl elektros energijos tiekimo sutarčių nutraukimo mokesčių taikymo
2024-12-17 07:01
Australijoje jaunimas nebegali patekti į socialinius tinklus, šalyje svarstoma skirti „Facebook“ valdančiai bendrovei baudą
2024-12-16 10:27
102 mln. eurų paramos kvietimas didelės galios baterijoms – jau artimiausiu metu
2024-12-15 21:03
Politikai imasi reikiamų veiksmų, jog Europos Sąjungos sugalvotas draudimas būtų pakeistas
2024-12-14 07:10
Prezidentas atidarė pirmąjį mokslo ir inovacijų populiarinimo centrą Lietuvoje
2024-12-13 19:46
„Apple“ pralaimi ne visus teismus: sėkmingai apskundė Brazilijoje priimtą antimonopolinį sprendimą
2024-12-10 09:44
Tarptautinės teisėsaugos operacijos rezultatas – išaiškinta dar viena šifruotos komunikacijos platforma
Daugiau...Paieška archyve

Global electronic components distributor – Allicdata Electronics

Electronic component supply – „Eurodis Electronics“

LOKMITA – įvairi matavimo, testavimo, analizės ir litavimo produkcija

Full feature custom PCB prototype service

Sveiki ir ekologiški maisto produktai

Mokslo festivalis „Erdvėlaivis Žemė

LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina

„Konstanta 42“

Technologijos.lt

Buitinė technika ir elektronika internetu žemos kainos – Zuza.lt

www.esaugumas.lt – apsaugok savo kompiuterį!

PriedaiMobiliems.lt – telefonų priedai ir aksesuarai

Draugiškas internetas


Reklama
‡ 1999–2024 © Elektronika.lt | Autoriaus teisės | Privatumo politika | Atsakomybės ribojimas | Reklama | Turinys | Kontaktai LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina Valid XHTML 1.0!
Script hook v, Openiv, Menyoo
gta5mod.net
FS25 Mods, FS25 Tractors, FS25 Maps
fs25mods.lt
Optical filters, UV optics, electro optical crystals
www.eksmaoptics.com
Reklamos paslaugos
SEO sprendimai

www.addad.lt
Elektroninių parduotuvių optimizavimas „Google“ paieškos sistemai
www.seospiders.lt
FS22 mods, Farming simulator 22 mods,
FS22 maps

fs22.com
Reklama


Reklama