Vienas iš kompanijos „Intel“ įkūrėjų Gordonas Mūras (Gordon Moore) prisipažino, jog yra labai nustebęs, kad jo paskelbtas dėsnis gyvuoja jau 50 metų ir dar neketina tapti istorijos dalimi.
„1965 metais susidūriau su užduotimi sukurti tam tikrą dėsnį. Iš manęs buvo reikalaujama sumažinti komplektuojančių dalių kainą, o kartu pateikti puslaidininkių plėtros prognozę artimiausiems metams“, – pasakojo jis.
„Netgi dabar aš negaliu pasakyti, ar dėsnis turi fundamentalų pagrindą, kuris veikia jau 50 metų“, – teigė G. Mūras. Taip jis atsakė į klausimą, kodėl, jo manymu, empirinė taisyklė taip tiksliai įgyvendinama.
„Teiginys, jog kas dvejus metus tranzistorių kiekis mikroschemose padvigubės, gimė ekonomikos, fizikos ir skaičiavimo technikos sričių sandūroje“, – pridūrė vienas iš „Intel“ įkūrėjų.
Jis prisipažino, kad būtent paskelbtas dėsnis leido kompanijai „Intel“ atsidurti toje elektronikos įrenginių ir kompiuterinių komponentų industrijos vietoje, kurioje ji yra dabar. „Kai manęs klausia, ką aš galėčiau pasakyti „Intel“ darbuotojams, aš kalba apie tai, kad būtina pratęsti dėsnio galiojimą“, – pažymėjo G. Mūras.
Be jau minėto dėsnio G. Mūras paskelbė dar keletą prognozių, kurios susijusios su įvairiomis sritimis, pradedant laikrodžiais ir asmeniniais kompiuteriais, ir baigiant radiolokacinėmis stotimis.
Faktiškai dar 1965 m. G. Mūras numatė nuolatinę tranzistorių miniatiūrizacija, kuri leido sukurti nešiojamus kompiuterius ir kitą mobilią techniką. Praėjus dešimtmečiams po prognozių viešo publikavimo, jų autorius maloniai nustebęs, kaip tiksliai jam tai pavyko padaryti.