Japonijos statybų bendrovė „Shimizu“ anksčiau paskelbė apie planus statyti tekančios saulės šalyje miestą „Ocean Spiral“, o dabar atskleidė projekto detales. Jo unikaliomis savybėmis bus futuristinis dizainas, modernių technologijų panaudojimas ir vieta – miestas bus pastatytas po vandeniu.
Šiuo metu planuojama, kad miestas sutalpins maždaug 5000 žmonių: 4000 nuolatinių gyventojų ir 1000 lankytojų. „Shimizu“ aiškina šio projekto būtinybę tuo, kad vandens lygis nuolat auga ir ateityje panašūs miestai padės išspręsti žmonių apgyvendinimo problemą. Kitas miesto statybos tikslas yra naudingų iškasenų iš jūros dugno gavyba ir moksliniai tyrimai. Dabar, pasak bendrovės, projektas negali būti įgyvendintas, tačiau technologijos pasieks reikiamą lygį per 15 metų. Visa projekto kaina yra apie 26 milijardai JAV dolerių.
Didžioji miesto dalis bus patalpinta 500 metrų skersmens sferinėje konstrukcijoje „Blue Garden“. Ten bus visos gyvenamosios patalpos, poilsio zonos, restoranai, mokslinių tyrimų centras ir kiti būtini pastatai, išdėstytos 75 aukštuose. Sfera bus pastatyta ant spiralės, kuri tęsis iki dugno, apie 3–4 kilometrus į gylį. Ji taip pat tarnaus kaip liftas, kad padėtų tyrinėtojams patekti į apačią, taip pat iškelti mineralus ir kitus objektus.Japonai nori pastatyti povandeninį miestą iki 2035 metų
Pagal „Shimizu“ sumanymą, „Ocean Spiral“ bus visiškai autonomiškas – elektros energija bus įmanoma išgauti dėl vandens temperatūros skirtumų skirtingame gylyje ir iš povandeninių srovių. Visos reikalingos gyvybės palaikymo sistemos – švarus oras, vanduo ir kitos, bus aprūpintos elektra, kartu su visa naudojama įranga. Be to, bus naudojama „Earth Factory“, kuri užtikrins anglies dioksido perdirbimą.