Lankymasis zoologijos sode, tai nepakartojama pramoga vaikui, kuri dažnai jo amintyje įsirėžia visam gyvenimui. Tačiau kai kuriems vaikams – tai nepasiekiama. Kai kurie vaikai priversti glaustis ligoninėse. Rimtai sergantys vaikai net negali pakilti iš savo lovų.
Kas, jeigu jie vis tiek galėtų patirti ir pamaytyti tai, ką patiria ir pamato jų bendraamžiai zoologijos soduose? Šį klausimą užduoda ir į jį patys atsakymą siūlo komanda „Robots for Good“ (liet. Robotai geram tikslui). Jie sugalvojo, kaip pasiūlyti Didžiosios Britanijos Didžiojo Ormondo gatvės vaikų ligoninės (GOSH) pacientams virtualiai apsilankyti Londono zoologijos sode. Jie tam panaudojo „Oculus Rift“ virtualios realybės akinius, 3D būdu spausdinamą robotą-huamoindą ir riedį.
„InMoov Explorer“ robotas, savyje sujungia įvairius atvirojo kodo sprendimus su kitomis technologijomis, kad kartu suteiktų mažiesiems ligoniukams „supergalių“ . Geano Langevino sukurtas ir visiems norintiems patiems jį pasigaminti nemokamai prieinamas 3D būdu spausdinamas „InMoov“ robotas, gali būti pritaisomas ant Boriso Lanodini sukurtos „Open Wheel“ sistemos, taip pat visiems laisvai prieinamo transporto įtaiso, sukurto remiantis riedžio technologija. Šis mobilus robotas sukurtas, kad vaikai jį galėtų saugiai valdyti nepakildami iš savo lovų. Naudodamiesi virtualiosios realybės „Oculus Rift“ akiniais bei žaidimų konsolės pulteliu primenančiu valdikliu, vaikai kontroliuoja robotą ir mato tai, ką mato jis.
Siekiant iš šio projekto gauti kuo daugiau naudos, „InMoov“ robotai bus kuriami ir konstruojami mokinių. Šie bendradarbiaus su vietos prekybininkais ir robotikos kūrėjais, kad išmoktų naudotis naujausiomis technologijomis, bei padėtų savo sergantiems bendraamžiams. Šie sukurti robotai bus paaukoti Londono GOSH ligoninei. Jos pacientai galės nuotoliniu būdu valdyti zoologijos sode esančius robotus. Padedami virtualios realybės „Oculus Rift“ akiniais, šie robotai galės vaikščioti ir žvalgytis zoologijos sode, stebėti liūtus, žirafas ir lokius realiuoju laiku. Dabar projekto komanda dirba ties tinkama roboto judėsena. Manoma, kad robotas gali į zoologijos sodus išriedėti greičiau nei po metų.
Kadangi esminiai roboto komponentai yra atvirojo kodo ir prieinami visiems, projektas gali ir toliau evoliucionuoti bei plėstis. Visi norintys gali atsisiųsti roboto brėžinius, atsispausdinti jį 3D aparatu ir pritaikyti jam įvairias modifikacijas. Į šį projektą neįtraukta nei viena korporacija, visi jo dalyviai jame dalyvauja neatlygintinai. Tikimasi, jog galiausiai šių technologijų padedami sergantys ir neįgalūs vaikai galės virtualiai aplankyti juos dominančias vietas.