„SES S.A.“ praneša, kad gruodžio 27 d. naktį, 3 val. 37 min. 49 s. Baikonūro laiku (22 val. 37 min. 49 s. Centrinės Europos laiku (CET) ir 16 val. 37 min. 49 s. Rytų standartiniu laiku (EST), gruodžio 27 d.) ASTRA 2G palydovas šovė į kosmosą su „ILS Proton Breeze M“ stiprintuvu. Po 9 val. 12 min. trukusios misijos „Proton“ viršutinė platforma „Breeze M“ sėkmingai paleido ASTRA 2G palydovą tiesiai į geostacionaraus perdavimo orbitą.
ASTRA 2G bus dislokuotas 28,2/28,5 laipsnių rytų orbitos lanke. SES palydovą pagamino „Airbus Defence and Space“. Palydovo pagrindas yra itin patikima „Eurostar E3000“ platforma, erdvėlaivis gabena 62 Ku bangos atsakiklius ir 4 Ka bangos atsakiklius. Jis teiks naujos kartos transliavimo ir plačiajuosčio ryšio paslaugas Europoje, Artimuosiuose Rytuose ir Afrikoje. ASTRA 2G paleidimo masė yra 6 tonos, sparnų ilgis – nuo 40 metrų, kai saulės gardelės yra dislokuotos orbitoje, o erdvėlaivio galia siekia 13 kW iki projekto pabaigos, t. y. iki 15-os metų.
Martin Halliwell, SES technologijų skyriaus vadovas pranešė: „Mes norėtume pasveikinti „Airbus Defence and Space“ ir „ILS“ su sėkminga ASTRA 2G paleidimo misija, kuri žymi jau dvidešimt ketvirtąjį SES palydovą, paleistą su „ILS Protonu“ ir devintąjį „Eurostar“ palydovą SES flotilėje. ASTRA 2G palydovu mes užbaigiame dideles investicijas strateginėje Europos orbitoje, ir suteikiame 10 papildomų atsakiklių, kurie bus naudingi plėtrai, tuo pačiu metu stiprindami savo unikalią atsarginę palydovų padėties schemą“.
Detalizuodamas M. Halliwell taip pat sakė: „Negana to, erdvėlaivis taip pat pajėgus Ka bangomis sujungti Vakarų Afrikai transliuojamas bangas prie Europai transliuojamų bangų. Kartu su ASTRA 2E ir ASTRA 2F palydovais, kurie buvo paleisti atitinkamai 2012 m. ir 2013 m. rugsėjo mėn., ASTRA 2G yra mūsų flotilės atnaujinimo programos kulminacija, 28,2/28,5 laipsnių rytų orbitos lanke. Naujausi ir moderniausi SES palydovai teikia daugiau dėmesio į tai, kad mūsų klientus pasiektų stipresnė transliacija, nes Ka bangos erdvėlaivyje sustiprina naujos kartos palydovinio plačiajuosčio ryšio paslaugų teikimą, bei tarpžemyninį ryšį tarp Afrikos ir Europos“.
Paleisdama ASTRA 2G SES taip pat parėmė elektroninės sveikatos platformą SATMED, kurios tikslas yra gerinti visuomenės sveikatą ekonomiškai kylančiose ir besivystančiose šalyse, ypač tose, kurios yra izoliuotos ir neturi kokybiško ryšio.
SATMED leidžia gydytojams bendrauti vienas su kitu, persiųsti ir keistis medicininėmis žiniomis ir pagalbinėmis priemonėmis, reikalingomis elektroniniam medicinos mokymui ir mokymuisi. Šis palydovinis sprendimas yra sukurtas SES ir remiamas Liuksemburgo vyriausybės bei Bendradarbiavimo ir humanitarinių veiksmų ministerijos.