Šių metų spalio 24 dieną Rusijos astronomai pastebėjo netoli Žemės besisukiojantį asteroidą, kuriam suteiktas kodinis pavadinimas 2014 UR116. Asteroidas yra tikrai nemenkas – jo skersmuo yra net 400 metrų. Taigi, jei Žemė pasitaikytų jo kelyje – mūsų skaitytojų kiekis staiga dramatiškai sumažėtų. Bet taip nenutiks.
Astronomų, išanalizavusių asteroido orbitą, teigimu, per artimiausią šimtmetį šis dangaus klajūnas nepriartės prie Žemės mažesniu nei 5 mln. kilometrų atstumu. O tai – gana pagarbus atstumas, maždaug 10 kartų didesnis už nuotolį tarp Žemės ir Mėnulio.
Valstybinio Maskvos Lomonosovo universiteto (kuriam priklauso teleskopai, kuriais atrastas asteroidas) svetainėje yra puslapis, kuriame tikinama, jog asteroidas teoriškai galėtų smogti Žemei. Bet astronomas Philas Plaitas mano, jog rusai su tokiu teiginiu perlenkė lazdą. Nepaisant to, nemažai užsienio žiniasklaidos šaltinių pasigavo ir išplatino bauginančią ateities įvykių versiją.
Nors daugelyje straipsnių apie šį asteroidą nurodoma, kad „susidūrimo su Žeme tikimybė yra menka“, pridedamas sakinys, jog „Astrofizikas Vladimiras Lipunovas tegiia, kad neseniai atrastas asteroidas galėtų susidurti su Žeme kažkurio iš savo trejų metų trukmės ciklų metu“. Anot P. Plaito, teoriškai, kažkada labai, labai tolimoje ateityje tai gal ir įmanoma. Bet tikrai ne artimiausioje ateityje.
Po asteroido atradimo šešerių buvo nustatyta jo judėjimo kryptis ir, išanalizavus paskutinių šešerių metų dangaus nuotraukas (asteroidas jose pastebėtas dar 300 kartų), ganėtinai tiksliai ištyrinėta asteroido trajektorija – analizės duomenys rodo, kad žmonėms bijoti nėra jokios priežasties.
Anot P. Plaito, naujų potencialiai pavojingų asteroidų paieška – labai svarbus užsiėmimas, tačiau 2014 UR116 galima užtikrintai priskirti grupei, kuri mums grėsmės nekelia ir toliau ieškoti kitų dangaus kūnų, nepaisant sąmokslo teorijų mėgėjų, kurie žada mirtiną grėsmę ir bauginimu kaupia savo „Youtube“ filmukų peržiūras.