JAV valdžios institucijos neigiamai sureagavo į Europos Sąjungos bandymus priimti sprendimą dėl „Google“ išskaidymo į dvi dalis. Apie tai praneša puslapis „Business Insider“.
Europos Parlamente pritarta siūlymui atskirti „Google“ paieškos sistemą nuo kitų šios kompanijos komercinių veiklų. ES atstovų manymu, tai leistų pažaboti „Google“ monopolinę veiklą Senojo žemyno paieškos sistemų srityje.
Nors Europos Parlamentas neturi teisinių galių priimti sprendimo dėl „Google“ veiklos sferų išskyrimo, tačiau tai tampa precedentu, kuris suteikia daugiau įgaliojimų Europos Komisiji ir kitoms antimonopolinius tyrimus atliekančioms institucijoms.
Atitinkamas EP sprendimas gali lemti ir kitų šalių veiksmus interneto giganto atžvilgiu. Pavyzdžiui, tuo gali pasinaudoti Kinija, kuri jau seniai nepalankiai žiūri į „Google“ veiklą šioje valstybėje.
JAV atstovų pranešime, skirtame oficialiajam Briuseliui, teigiama, jog „labai svarbu, kad potencialiai daromos žalos konkurencinei aplinkai įvertinimo procesas būtų objektyvus ir nešališkas“, o įvertinimas būtų padarytas ne politiniu keliu.
Tokiu būdu, leidžiama suprasti, kad ES bandymai suskaldyti „Google“ yra labiau politinis motyvas, kuris nepagrįstas aiškiais skaičiavimais, o tai gali suvaržyti vieno rinkos žaidėjo galimybės bei kenkti konkurencinei aplinkai apskritai.
„Google“ ir Europos Sąjunga jau kuris laikas yra surėmę ietis, kadangi amerikiečių kompanija kaltinama užėmusi net 90 proc. Europos paieškos sistemų rinkos, o tai suteikia galimybę žlugdyti savo konkurentus – jų produktai „Google“ paieškos rezultatuose dirbtinai rodomi žemiau, nei interneto giganto analogiški sprendimai.