JAV įmonė „Google“ bent šešiasdešimčiai metų išsinuomojo istorinį NASA Mofeto federalinį oro uostą – jis bendrovei, kurios pagrindinis pajamų šaltinis yra populiarusis interneto paieškos variklis, reikalingas norint vykdyti kosmoso ir robotikos tyrimų plėtrą.
Į 400 hektarų plotą, esantį Kalifornijos valstijoje, į pietus nuo San Francisko įlankos, „Google“ ketina investuoti 200 mln. JAV dolerių. Už nuomą „Google“ dukterinė bendrovė „Planetary Ventures“ NASA agentūrai sumokės 1,16 mlrd. JAV dolerių, rašo cnbc.com.
Oro uoste yra trys angarai ir skrydžių valdymo centras, du pakilimo-nusileidimo takai ir privatus golfo aikštynas.
„Pabaigus atnaujinimo darbus, Pirmasis angaras vėl taps technologinių inovacijų patalpa, nes „Planetary Ventures“ šį istorinį pastatą pradės naudoti su kosmoso tyrinėjimu, aviacija, robotika ir kitomis sparčiai besivystančiomis technologijomis susijusiems tyrimams bei plėtrai“, – savo pranešime rašo NASA.
Esama planų atnaujinti ir du kitus angarus – juose ketinama paskirti visuomenės ugdymui – muziejiniam pasakojimui apie šio oro uosto ir apskritai technologijų svarbą Silicio slėnio istorijoje.
„Nekantriai laukiame kol galėsime pasiraitoti rankoves ir kibti į šio išskirtinio istorinio turto – Pirmojo angaro, kuris daugelį metų buvo vertinamas kaip labiausiai apleistas istorinio paveldo objektas JAV – restauravimą“, – sakė „Google“ viceprezidentas nekilnojamo turto ir darbo vietų paslaugoms Davidas Radcliffe'as.
NASA savo ruožtu pareiškė, jog šis susitarimas su „Google“ – dalis agentūros pastangų „sumažinti savo poveikį Žemei“.
„Norime mokesčių mokėtojų pinigus investuoti į mokslinius atradimus, technologijų vystymą ir kosmoso tyrinėjimus, o ne mums nebereikalingos infrastruktūros išlaikymą“, – sakė NASA administratorius Charlesas Boldenas.