„Facebook“ sukūrė vartotojams galimybę tiesiogiai prisijungti prie socialinio tinklo per anonimišką „tamsiojo interneto“ paslaugą „Tor“.
Nors jau buvo galima „Facebook“ paskyrą pasiekti per Tor, naujoji prieiga reiškia, kad vartotojo duomenys yra įslaptinti, o vartotojai nelaikomi įsilaužėliais. Naudotojai gali prisijungti prie svetainės „neprarasdami kriptografinės apsaugos“.
„Facebook“ teigimu, ši paslauga aktuali žmonėms tose šalyse, kur tinklas yra užblokuotas, pavyzdžiui, Kinija, Iranas, Šiaurės Korėja ir Kuba yra tarp šalių, kurios mėgina blokuoti internetinę prieigą prie socialinių tinklų.
Dr. Murdochas paneigė spėjimus, jog toks žingsnis gali sukelti nepasitenkinimą valdžios institucijų, kurios nuolat prašo „Facebook“ perduoti vartotojo informaciją.
„Reikalas ne tiek susijęs su žmonių apsauga nuo vyriausybių, – sako dr. Murdochas. – O nuo žmonių, kurie šnipinėja kitų asmenų komunikaciją – tai gali būti bet kas, pradedant nusikaltėliais, baigiant rinkodara.“
„Facebook“ kartu su kitomis pagrindinėmis interneto bendrovėmis šiuo metu aktyviai siekia skaidriau informuoti apie tai, ko iš kompanijos prašo vyriausybė.