Šiandien Lietuvos nacionaliniame radijuje ir televizijoje (S. Konarskio g. 49) bus atidaryta fotografijų paroda, skirta pirmajam lietuvių sukurtam kosmoso palydovui „LituanicaSAT-1“, kurio misija buvo labai sėkminga ir įtvirtino Lietuvą kaip kosminę valstybę.
2358 kartus Žemės orbitą apskriejusį palydovą sukūrė Vilniaus universiteto mokslininkų komanda. Iš viso bus eksponuojama 19 Žemėje ir kosmose palydovų kūrėjų komandos darytų nuotraukų.
„Norėtume pristatyti sėkmingos „LituanicaSAT-1“ misijos rezultatus ir kartu pasidžiaugti pasiekimais įamžinant sudėtingą projektą, vykusį 2012–2014 m. Taip pat labai norime padėkoti visiems partneriams, padėjusiems įgyvendinti projektą“, – sako VU Matematikos ir informatikos fakulteto jaunesnysis mokslo darbuotojas ir vienas šio palydovo kūrėjų Vytenis Buzas.
Pasak jo, LRT būstinė pasirinkta dėl to, kad šiame pastate per dieną apsilanko nemažai žmonių, be to, LRT – vienas projekto partnerių. Planuojama, kad vėliau nuotraukos bus perduotos VU muziejui, o pirmoji „LituanicaSAT-1“ fotografija iš kosmoso – Šiaulių fotografijos muziejui. Šių užfiksuotų istorinių akimirkų parodos iniciatoriai – VšĮ „Inovatyvūs inžineriniai projektai“ ir Vilniaus universitetas.
„Šiuo metu Vilniaus universitetas su partneriais kuria antrąjį palydovą „LituanicaSAT- 2“, atliksiantį kur kas sudėtingesnę mokslinę ir inžinerinę misiją 2016 m. Su šiuo palydovu dalyvaujame tarptautiniame projekte QB50, kurį organizuoja Von Karmano institutas Briuselyje“, – apie ateities planus kalba V. Buzas.