„Dešimtys kompiuterių Ukrainos ministro pirmininko administracijoje ir mažiausiai 10 Ukrainos ambasadų užsienyje tapo kibernetinio šnipinėjimo, siejamo su Rusija, auka“, rašo „The Financial Times“ bendradarbis Semas Džonsas (Sam Jones).
Buvo atakuotos ambasados Vokietijoje, Kinijoje, Lenkijoje, Belgijoje ir Rytų Europoje. Tai, kad buvo įvykdyta kibernetinė ataka, panaudojant virusą „Snake“, paaiškėjo kompanijos „Symantec“ dėka, cituoja S. Džonso straipsnį inopressa.ru.
„Tyrimas rodo, kad Ukraina greičiausiai buvo pagrindinis „Snake“ tikslas, (...) ekspertai įsitikinę, kad tokia ataka galėjo būti įvykdyta tik gerai aprūpintos, valdžios palaikomos grupės pastangomis, vadovaujant kariškiams ar žvalgybininkams“, daro prielaidą straipsnio autorius.
Straipsnyje taip pat rašoma, kad „Symantec“ ketvirtadienį pranešė savo klientams apie 60 užkrėstų kompiuterių Ukrainos ministro pirmininko administracijoje „vykdant akciją, kuri prasidėjo 2012 metų gegužę ir tęsiasi iki šiol“. Apibūdindami viruso „Snake“ „darbą“ ekspertai teigia, kad tai „labai taiklus ginklas“ – gerokai taiklesnis už „Stuxnet“. „Jis turi visus pagrindinius programos, sukurtos Rusijos operatyvininkų, požymius. Todėl labai tikėtina, beveik galima tvirtinti, gal jis sukurtas Rusijoje“, teigia kibernetinių karų ekspertas Piteris Robertsas.
„Šnipinėjimo kampanija Rytų Europoje prasidėjo nuo to, kad viruso „Snake“ operatoriai užkrėtė 84 populiarius atvirus tinklalapius, į kuriuos, jų žiniomis, reguliariai užsuka valdžios institucijų, gynybos įmonių ir diplomatinių tarnybų darbuotojai“, aiškina S. Džonsas. Programišiai siūlė atnaujinti vieną programą, o vėliau pagal IP adresus išsiaiškino, kas yra kas ir užkrėtė pasirinktų žmonių kompiuterius virusu „wipbot“. (...) Ir tik po to panaudojo visas „Snake“ galimybes – ir tik prieš tuos, kurių kompiuteriuose buvo slapta ir itin vertinga informacija“, apibendrina straipsnio autorius.
„Symantec“ praneša, kad apie kibernetinę ataką nedelsiant buvo informuotos atitinkamos institucijos visoje Europoje.