Programišių grupė iš Rusijos įvykdė kompiuterinę ataką, kurios metu pavogta 1,2 mlrd. interneto vartotojų duomenų. Manoma, kad tai gali būti didžiausia tokio tipo kompiuterinė ataka per visą istoriją, skelbia „Businessinsider“.
Apie ataką pranešė Milvokyje (JAV) įsikūrusi IT saugos bendrovė „Hold – Security“. Atakos metu buvo pavogta 420 tūkst. duomenų iš įvairių interneto tinklalapių – 1,2 mlrd. prisijungimo vardų ir slaptažodžių kombinacijų bei dar daugiau nei 500 mln. el. pašto adresų.
Šių atakų metu buvo taikytasi tiek į nedidelius, tiek į didelių įmonių tinklalapius. Išpuoliai rengti ir prieš Rusijoje esančius tinklalapius. Nusikaltėliai internetinėje erdvėje kol kas nepardavė jokios informacijos, tačiau į gautus adresus ėmė siuntinėti brukalus. Manoma, kad programišiai nesusiję su Rusijos vyriausybe.
Pasak saugos bendrovės, programišių grupę sudarė aibė 20-ies metų vyrų. Įsilaužėliai naudojo „botnet“ tinklus. „Botnet“ tinklai yra pavojingi, nes leidžia programišiams užkrėsti tūkstančius kompiuterių ir juos valdyti nuotoliniu būdu.
Galimybė nuotoliniu būdu valdyti informaciją programišiams leidžia pasiekti programas be vartotojo žinios. Taigi sužinojęs slaptažodį įsilaužėliai jį gali naudoti mėgindami prisijungti kituose tinklalapiuose ir vartotojas to nepastebi.
Tokių atakų šaltinį susekti sunku, nes programišiai atakoms gali naudoti įvairius skirtingose pasaulio vietose esančius kompiuterius.
Niujorke įsikūrusios IT saugos bendrovės „Brickhouse“ vadovas Toddas Morrisas sako, kad geriausias būdas apsisaugoti nuo tokių atakų yra naudoti skirtingus slaptažodžius.