Sostinės dienų metu Gedimino prospekte vyksianti „Dūzgiančio prospekto“ mugė bus pirmoji mugė pasaulyje, kurioje lankytojai su bet kuriuo prekiautoju galės atsiskaityti išmaniuoju telefonu. Sudarę sąlygas prekiauti be grynųjų pinigų, organizatoriai siekia palengvinti pirkėjams atsiskaitymus ir kartu padidinti prekybininkų apyvartą.
Mobiliųjų mokėjimų sprendimą prekybininkams pateiks „Paysera“, licencijuota elektroninių pinigų įstaiga, veikianti visoje Europoje. Ji kiekvienam prekybininkui suteiks 550 Lt vertės naują išmanųjį telefoną ir po mugės padovanos tiems prekybininkams, kurie savo išmaniesiems klientams suteiks nuolaidų, kurių vertė sieks pusę telefono kainos.
„Sudarysime sąlygas mugės dalyviams ir lankytojams įsitikinti, jog mobilieji atsiskaitymai yra paprasti, patogūs, nereikalauja techninių žinių, specialios įrangos ar įgūdžių“, – sakė Justas Noreika, „Paysera“ produktų plėtros vadovas. Jo teigimu, mugė išsklaidys mitą, esą prie karvių dirbantis sūrininkas ar kojines mezganti močiutė yra atkirsti nuo išmaniųjų vartotojų ir negali savo prekių parduoti pirkėjams, nesinešiojantiems grynųjų pinigų.
Nors prekiautojai galės priimti ir grynuosius, prekyba išmaniuoju būdu yra viena iš būtinųjų sąlygų mugės dalyviams. Siekdami paskatinti išmaniąją prekybą, organizatoriai kviečia taikyti mažiausiai 5 proc. nuolaidą klientams, perkantiems mobiliuoju būdu, o mainais gauti išmanųjį telefoną, atstojantį kasos aparatą. Mugės metu prekiautojams nebus taikomi jokie komisiniai mokesčiai už priimamus mokėjimus.
Prekybininkams taps prieinamos trys mobiliųjų mokėjimų technologijos, iš kurių jie galės pasirinkti tinkamiausią.
„iBeacons“ („Bluetooth“ (BLE)) technologija veikia kaip belaidis tarpininkas: pirkėjas, būdamas prie prekystalio, savo telefone pamatys mokėjimo langą su jau suderėta mokėjimo suma, kurią savo telefone-kasos aparate įves pardavėjas. Pirkėjui tereikės patvirtinti mokėjimą vieno mygtuko paspaudimu ir pardavėjas akimirksniu bus informuotas apie sėkmingą mokėjimą.
Antroji, QR kodo skenavimo technologija, veikia pagal principą, jau paplitusį restoranuose ir degalinėse. Kiekvienas prekybininkas turės unikalų QR kodą, atspausdintą ant vandeniui atsparaus popieriaus, ir jį padės klientams matomoje vietoje. Pardavėjui įvedus suderėtą sumą ir pirkėjui nuskenavus QR kodą, pastarasis iškart savo telefone pamatęs mokėjimo langą patvirtins mokėjimą ir lėšos akimirksniu pasieks pardavėją.
Trečioji technologija veikia suformuodama pirkėjo telefone unikalų QR kodą-parašą kiekvieno pirkimo atveju. Organizatorių žiniomis, ši technologija pasaulyje bus panaudota pirmą kartą. Pirkėjas pateiks savo telefone sukurtą ir atvaizduotą kodą pardavėjui, pardavėjas telefono kamera nuskenuos QR kodą ir taip nuskaičiuos pirkinio sumą. Pirkėjams sudaryta galimybė kontroliuoti nuskaičiavimo limitą.
Sostinės dienų mugės lankytojams rekomenduojama susikurti „Paysera“ piniginę, įnešti į ją pinigų iš anksto internetu ar grynaisiais arba tiesiog jau mugės metu susieti ją su bet kurio banko mokėjimo kortele. Tokiu atveju pirkėjui nereikės turėti pinigų „Paysera“ piniginėje, nes lėšos pirkimo metu bus nuskaitomos tiesiai iš mokėjimo kortelės.
Pirkėjams skirta programėlė nemokamai prieinama „Android“, „iOS“ ir „Windows Phone“ platformose veikiantiems mobiliesiems įrenginiams. Virtualią piniginę bus galima pasipildyti ir renginio metu – mugėje veiks pinigų įnešimo terminalas, dirbs keliasdešimt „Paysera“ konsultantų, kurie suteiks pagalbą tiek pirkėjams, tiek pardavėjams.
Didžiausia Vilniaus miesto šventė Sostinės dienos šiemet rengiama jau 20-ąjį kartą. Jos metu vyksta daugiau nei 100 nemokamų renginių Gedimino prospekte, Katedros, Rotušės, Lukiškių aikštėse ir kitose atvirose miesto erdvėse. Kasmet šventėje pasirodo beveik 1000 atlikėjų iš Lietuvos, Lenkijos, Latvijos, Prancūzijos, Vokietijos, Didžiosios Britanijos, JAV, Čilės, Argentinos, Islandijos ir kitų šalių.
Sostinės dienų mugėje – „Dūzgiančiame prospekte“ – eksponuojami bei parduodami įvairūs dailininkų, keramikų, juvelyrų kūriniai, unikalūs rankų darbo aksesuarai, suvenyrai, tautodailininkų dirbiniai, maisto produktai, taip pat vyksta knygų mugė, vaikams įrengta gausybė žaidimų bei atrakcionų. Iš viso mugėje dalyvauja per 250 prekybininkų iš Lietuvos, Latvijos, Lenkijos, Gruzijos, Turkijos, Indijos ir kitų šalių. Pastaraisiais metais šventėje apsilanko daugiau kaip 300 tūkst. vilniečių ir miesto svečių.
Sostinės dienos šiemet vyks rugsėjo 5–7 dienomis.