1958 m. rugsėjo 12 dieną galima laikyti visuotinės techninės revoliucijos elektronikos pasaulyje pradžia – tą dieną Džekas Kilbis (Jack Kilby) kompanijos „Texas Instruments“ vadovybei pademonstravo pirmąją pasaulyje integrinę schemą, kurioje buvo miniatiūrinių matmenų svarbiausi elementai (rezistoriai, kondensatoriai ir tranzistoriai), sukurti iš puslaidininkiuose naudojamų medžiagų.
Šiandien, kai integrinės schemos naudojamos visuotinai, aukcionų namai „Christie’s“ nusprendė parduoti tos pačios, pirmosios pasaulyje mikroschemos, prototipą. Nurodoma, kad pirkėjas gaus maždaug 11 mm ilgio germanio plokštelę su keturiomis auksinėmis išvestimis, o viskas patalpinta ant stiklo. Aukso išvestys sujungtos su variniais laidais, o visa konstrukcija yra ant 50×50 mm stiklo plokštelės. Viskas patalpinta plastikinėje dėžutėje su Džeko Kilbio parašu.
Antroji mikroschema – tai prototipas, sukurtas iš silicio, jame yra penkios aukso ir platinos išvestys; mikroschema patalpinta ant stiklinio pagrindo, o viskas apsaugota plastiko korpusu.
Prie abiejų mikroschemų prototipų pateikiama integrinės schemos išradimo bei gamybos chronologija, kurią 1964 m. parašė D. Kilbio kolega Tomas Jyrganas (Tom Yeargan).
Aukcionas turėtų prasidėti kitos savaitės antradienį. Už pirmosios pasaulyje integralinės mikroschemos prototipą planuoja gauti nuo 1 iki 2 mln. dolerių (7 mln. Lt).
Džekas Kilbis dar 2000 m. gavo Nobelio premiją už integralinės schemos išradimą. Savo kalboje jis savęs nevadino vieninteliu mikroschemos išradėju, paminėdamas ir savo kolegų nuopelnus, tačiau pareiškė, kad tokio įrenginio idėja priklauso jam asmeniškai.