„Daiktų interneto“ koncepcija numato, kad mus supantis pasaulis turėtų būti apipintas bevielių daviklių tinklu, buitiniai prietaisai gaus savo nuosavus procesorius ir programinę įrangą, o davikliai siųs duomenis įrenginių gamintojams, kad šie juos apdorotų. Kaip žmogus galėtų prisitaikyti prie naujų sąlygų, HP konferencijoje kalbėjo „Intel“, „Microsoft“ ir HP vadovai, rašo puslapis „CNet“.
Meg Whitmen, kompanijos HP generalinę direktorę, jaudina tas faktas, kad žmogus nuolat sąveikauja su skaičiavimų įrenginiais. Atsibudęs vidury nakties, jis į rankas ima išmanųjį telefoną ir tikrina el. paštą. Tai tampa papildomu krūviu organizmui, ir vargu, ar sveikatai tai į naudą. Antra vertus, M. Whitmen savo kalbą užbaigė optimistine gaida – žmogus prie visko gana gerai prisitaiko, mano ji.
Brian Krzanich, dabartinis „Intel“ generalinis direktorius, sutinka su tuo, jog jei žmogus nesusitvarko su vis didėjančiu informacijos srautu, tai jis jam kenkia. Kūrėjų ir gamintojų uždavinys yra informacijos srauto adaptacija konkrečių žmonių poreikiams. Tiesa, B. Krzanich pažymėjo, kad žmogaus smegenys gali apdoroti informaciją įspūdingu greičiu, ir apie tai nedera pamiršti.
„Microsoft“ prezidentas Satya Nadella pridūrė, kad dabartinį informacijos srautą galima palyginti su potvyniu. „Microsoft“ ir kitų rinkos dalyvių užduotis – nukreipti informaciją reikiama vaga, tam tikrų nustatymų sukūrimas, kurie informacijos kiekybę paverstų į kokybę.
S. Nadella pažymėjo, kad sėkmingu tarpiniu informacijos apdorojimo pavyzdžiu galima laikyti „Microsoft“ sukurtą balso asistentą „Cortana“. Prieš pat išvyką į susitikimą jis iš savo išmaniojo telefono išgirdo įspėjimą, kad keliuose kamščiai, todėl norint laiku pasiekti tikslą, reikia vykti jau dabar.