Susisiekimo ministerijoje pradėjo dirbti Jaunųjų profesionalų programos „Kurk Lietuvai“ dalyviai Daumantas Simėnas ir Paulius Murauskas, kurie čia atliks išsamią elektroninio balsavimo sistemos įvedimo Lietuvoje naudą identifikuosiančią galimybių ir rizikų studiją.
Užsienyje įgytos žinios – elektroninio balsavimo sistemai kurti Abu jaunieji profesionalai magistro laipsnius įgijo užsienyje – P. Murauskas viešosios tarptautinės teisės studijas baigė Nyderlandų karalystės Leideno universitete, o D. Simėnas socialinio ir globalinio teisingumo magistro laipsnį įgijo Notingemo universitete Didžiojoje Britanijoje.
„Džiaugiuosi, kad projekto „Kurk Lietuvai“ dėka gabūs jauni specialistai užsienio universitetuose įgytas vertingas žinias pritaiko savo valstybėje ir gali svariai prisidėti kuriant pažangią Lietuvą. Neabejoju, kad jų atlikta analizė paneigs ne vieną viešojoje erdvėje sklandantį mitą apie elektroninio balsavimo sistemos nesaugumą ir patvirtins daugelį jos privalumų“, – sako Susisiekimo ministerijos kancleris Tomas Karpavičius.
Šiuo metu vis daugiau Europos Sąjungos (ES) valstybių svarsto galimybes įdiegti elektronines rinkimų sistemas. Šiuo požiūriu Lietuva yra viena labiausiai pažengusių ES šalių informacinių technologijų srityje, o jos piliečiai vis daugiau ir dažniau kasdienių operacijų atlieka nuotoliniu būdu.
Rinkimų proceso perkėlimas į viešąją erdvę – dar vienas būtinas žingsnis, tačiau prieš tai reikia ištirti ir identifikuoti galimą riziką, parenkant Lietuvai tinkamiausią ir ekonomiškai efektyviausią popierinio balsavimo alternatyvą. Būtent tokius tikslus ir yra išsikėlę Susisiekimo ministerijoje dirbantys programos „Kurk Lietuvai“ dalyviai.
Tuo pat metu jie planuoja aktyviai dalyvauti ministerijoje sudarytos darbo grupės veikloje ir siekti, kad parengtas įstatymo projektas dėl balsavimo internetu būtų pakankamai išsamus, neturintis spragų bei Seimo rudens sesijoje sulauktų reikiamo balsų skaičiaus.