Birželio 17–20 d. Vilniuje vyks 15-asis Tarptautinis tikslaus lazerinio mikroapdirbimo simpoziumas (LPM 2014), kuriame susirinks žinomiausi ir daugiausiai šioje srityje nusipelnę mokslininkai, lazerių kūrėjai bei lazerinių sistemų gamintojai iš JAV, Kanados, Japonijos, Kinijos ir daugelio Europos šalių.
„Šis renginys, kasmet rengiamas vis kitoje lazerių pramonėje pirmaujančioje šalyje, Lietuvoje organizuojamas pirmą kartą. Tai – dar vienas įrodymas, kad Lietuva eina teisingu keliu kurdama lazerius ir juos pritaikydama subtiliam medžiagų apdirbimui ir todėl yra vertinama visame pasaulyje“, – teigė dr. Gediminas Račiukaitis, LPM 2014 organizacinio ir programos komiteto pirmininkas. LPM 2014 tikslas – suteikti erdvę simpoziumo dalyviams, kurioje jie galėtų aptarti lazerių vystymo ir pritaikymo pramonėje pasiekimus ir svarbiausias naujoves bei numatyti šios šakos vystymosi perspektyvas.
Kaip ir kasmet, renginys ir šįkart savo dalyvius trauks neeiliniais pranešėjais. Pirmasis jų – vienas iš Lietuvos lazerių mokyklos, davusios pradžią ir konkurencingą atramą visam Lietuvos lazerių verslui, įkūrėjų profesorius Algis P. Piskarskas. Savo plenariniame pranešime mokslininkas pasakos apie bene garsiausią savo atradimą, optiškai kaupinamą parametrinį stiprinimą, kuris itin plačiai taikomas pasaulyje siekiant ekstremaliai aukštų lazerio spinduliuotės intensyvumų, rašoma simpoziumo organizatorių pranešime spaudai.
JAV profesorius Martinas C. Richardsonas, daug prisidėjęs vystant lazerių mokslą JAV ir pasaulyje, plenariniame pranešime žvelgs į naujas lazerių taikymo perspektyvas, kurias atveria laisvos formos detalių gamybos metodai. Profesorius Kazuyoshi Itoh iš Japonijos aptars ultra-trumpų impulsų lazerių panaudojimo stiklo apdirbime galimybes.
Renginio metu, vienoje iš trijų specialiųjų sesijų, taip pat bus aptarta aktualiausia šiandien lazerių panaudojimo sritis – stiklo, iš kurio gaminami mobiliųjų telefonų, planšetinių kompiuterių ir skystųjų kristalų televizorių ekranai, apdirbimas. Antroji sesija bus skirta lazerių pritaikymui gaminant saulės elementus, o trečiojoje bus diskutuojama apie vandeniu asistuotą lazerinį mikro ir nanoapdirbimą.