Kai kalbama apie vaikus internete, visuotinis tinklo prieinamumas tampa ne tik naudingos informacijos ir pramogų, bet ir grėsmių šaltiniu, tai liudija „Kaspersky Lab“ užsakyto tyrimo rezultatai.
17 proc. Lietuvos tėvų pripažino, kad jų vaikas lankėsi jam neskirtuose resursuose, tiek pat apklaustųjų buvo susidūrę su situacija, kai vaikas iš kompiuterio ištrynė duomenis, o 13 proc. tėvų atžalos bendravo su nepažįstamaisiais internete. Be to, 42 proc. tėvų reguliariai leidžia vaikams naudotis išmaniuoju telefonu ar planšete be priežiūros. Dauguma nė neįsivaizduoja, kad nekontroliuojamas naršymas tinkle gali turėti daugybę padarinių, kurie neapsiriboja banaliu naudojamo įrenginio užkrėtimu virusu. Pavyzdžiui, vaikas gali apmokėti paslaugas tėvų kreditine kortele arba pašalinti darbo dokumentus.
„Vaikai, neturintys pakankamos darbo kompiuteriais ir mobiliaisiais įrenginiais patirties, netyčia padaro klaidų, už kurias dažnai tenka mokėti tėvams. 19 proc. apklaustų Lietuvos mamų ir tėčių patyrė finansinių nuostolių arba prarado svarbius duomenis dėl nekontroliuojamų atžalos veiksmų. Dažniausiai vaikai netyčia pašalino svarbius duomenis ir be leidimo naudojosi mokėjimo priemonėmis“, – sako Andis Šteinmanis, „Kaspersky Lab“ vykdomasis direktorius Baltijos šalims.
Patikimai vaiko apsaugai internete užtikrinti „Kaspersky Lab“ sukūrė modulį „Tėvų kontrolė“, kuris prieinamas apsaugos sprendime „Kaspersky Internet Security įvairiems įrenginiams“.
Naudodami šį modulį tėvai gali blokuoti nepageidaujamo turinio tinklalapius, riboti asmeninių duomenų platinimą bei laiką, kurį vaikas leidžia prie kompiuterio, ir dar daugybė kitų funkcijų.