Nyderlandų dizaino bendrovė „Studio Roosegarde“ pranešė pasiuvusi suknelę su kūno fiziologines reakcijas fiksuojančiais jutikliais ir specifinių medžiagų įsiuvais, kurie priklausomai nuo jutiklių signalų iš nepermatomų tampa skaidriais. Šie suknelės elementai naudojami krūtinės srityje.
Kai į „Intimacy 2.0“ pavadintą technologinę suknelę įterpti mikrojutikliai aptinka ją dėvinčios moters kūno temperatūros padidėjimą ir padažnėjusį pulsą, o tai dažnai nutinka reaguojant į šalia esantį patrauklų vyriškį, įsiuvai krūtinės srityje ima keisti savo spalvą, skelbia „Dailymail.co.uk“. Susijaudinimui stiprėjant jie ilgainiui tampa permatomi ir apnuogina krūtinę, sakoma pranešime.
Nežinia, ar toks vidinę būseną visiems aplinkiniams išduodantis drabužis patiks moterims, tačiau „Studio Roosegarde“ dizaineriai mano, kad tai puikus būdas flirtui sustiprinti. Tiesa, iš visko sprendžiant, jie susiprato nuėję per toli: antai pirmasis tokios išmaniosios suknelės prototipas „Intimacy 1.0“ priklausomai nuo jutiklių signalų permatoma paversdavo ne tik krūtinės sritį, bet ir visą likusią suknelės dalį.
Žinoma, šių eilučių skaitytojos, iškart nusprendusios, kad tokią nesąmonę galėjo sugalvoti tik vyrai, yra visiškai teisios. Tačiau „Intimacy“ sumanęs žymus olandų dizaineris Daanas Roosegaarde'as tokį mados stilių vadina aprangos technopoezija. „Intimacy 2.0“ – tai mados projektas, tyrinėjantis intymumo ir technologijos ryšį“, – pareiškė jis.
Pranešama, kad „Studio Roosegarde“ studija „Intimacy 2.0“ susidomėjusioms klientėms kol kas siūlo tik vieno dydžio tokios suknelės modelį, kuris yra 101 cm ilgio. Tačiau olandų dizaineriai yra užsimoję daug plačiau: pranešama, kad jie bendradarbiauja su aukštosios mados kūrėjais siekdami sukurti „Intimacy 3.0“ išmaniųjų drabužių, kurie galėtų būti dėvimi viešumoje, liniją. Skelbiama, kad toki drabužiai bus skirti ir moterims, ir vyrams.