Elektronika.lt
 2025 m. balandžio 23 d. Projektas | Reklama | Žinokite | Klausimai | Prisidėkite | Atsiliepimai | Kontaktai
Paieška portale
EN Facebook RSS

 Kas naujo  Katalogas  Parduotuvės  Forumas  Tinklaraščiai
 Pirmas puslapisSąrašas
 NaujienosSąrašas
 - Elektronika, technika
 - Kompiuterija
 - Telekomunikacijos
 - Verslo naujienos
 - Įvykiai, renginiai
 - Švietimas, studijos
 - Mokslo naujienos
 - Portalo naujienos
 StraipsniaiSąrašas
 Vaizdo siužetaiSąrašas
 Nuolaidos, akcijosSąrašas
 Produktų apžvalgosSąrašas
 Naudingi patarimaiSąrašas
 Vykdomi projektaiSąrašas
 Schemų archyvasSąrašas
 Teorija, žinynaiSąrašas
 Nuorodų katalogai
 Įvairūs siuntiniai
 Bendravimas
 Skelbimai ir pasiūlymai
 Elektronikos remontas
 Robotų kūrėjų klubas
 RTN žurnalo archyvas






 Verta paskaityti
Balandžio 23 d. 17:14
DI žaidimų meškos paslauga arba lengviau asmeninių duomenų neišviliosi
Balandžio 23 d. 14:29
CPO LT ir UAB „NFQ Technologies“ kurs inovaciją viešuosiuose pirkimuose – pirmą tokią Europoje
Balandžio 23 d. 11:30
Atnaujinus ugdymo programas – spragos metodinėje medžiagoje ir skaitmeninių mokymosi aplinkų proveržis
Balandžio 23 d. 08:33
Išmanūs namai be streso: kaip technologijos padeda gyventi paprasčiau ir tvariau
Balandžio 22 d. 20:03
Asmeninis DI gydytojas, psichologas ir treneris – utopija ar ateitis?
Balandžio 22 d. 17:20
Atostogos svetur: dažna klaida, dėl kurios permokate atsiskaitydami kortele
Balandžio 22 d. 14:44
DI kameros jau mato net ant kelių padėtus telefonus: kaip vairuotojams išmokti atsiplėšti nuo išmaniojo?
Balandžio 22 d. 11:14
Telefonas dingo, bet panikuoti neverta – ekspertas pataria, ką daryti
Balandžio 22 d. 08:12
Pasaulio ekonomikos forumas: talentų trūkumą Lietuvoje spręs perkvalifikavimas ir automatizacija
Balandžio 21 d. 16:54
Pažangūs sprendimai Turto banko pastatuose: sutaupyta 182 tūkst. eurų, automatizuotų sistemų sulauks dar daugiau objektų
FS25 Tractors
Farming Simulator 25 Mods, FS25 Maps, FS25 Trucks
ETS2 Mods
ETS2 Trucks, ETS2 Bus, Euro Truck Simulator 2 Mods
FS22 Tractors
Farming Simulator 22 Mods, FS22 Maps, FS25 Mods
VAT calculator
VAT number check, What is VAT, How much is VAT
LEGO
Mänguköök, mudelautod, nukuvanker
FS25 Mods
FS25 Harvesters, FS25 Tractors Mods, FS25 Maps Mods
Dantų protezavimas
All on 4 implantai,
Endodontija mikroskopu,
Dantų implantacija
FS25 Mods
FS25 Maps, FS25 Cheats, FS25 Install Mods
FS25 Mods
Farming Simulator 25 Mods,
FS25 Maps
ATS Trailers
American Truck Simulator Mods, ATS Trucks, ATS Maps
Football Training Kit
Football Training Equipment, Football Skills, Football Training
Reklama
 Naujienos » Įvykiai, renginiai Ankstesnė naujiena | Sekanti naujiena | Dalintis | Spausdinti

Tūkstančiai moksleivių kompiuterį kalbino lietuviškai

Publikuota: 2014-03-24 17:03
Tematika: Įvykiai, renginiai
Inf. šaltinis: Pranešimas žiniasklaidai

Praėjusią savaitę daugiau kaip 12 tūkstančių 6–10 klasių moksleivių iš Lietuvos ir užsienio lietuvių mokyklų kompiuterį bandė prakalbinti lietuviškai – dalyvavo nacionaliniame konkurse „Švari kalba – švari galva“. Ar toks gausus dalyvių susidomėjimas (paskutinius keletą metų iki šiol konkurse dalyvaudavo apie 8–8,5 tūkst. moksleivių) – tendencija, atspindinti padidėjusį jaunimo suvokimą, kad technologijos ir taisyklinga kalba – suderinami?

„Jau septynerius metus organizuojame šį konkursą, nes tikime, kad kiekviena galimybė virtualioje erdvėje rašyti taisyklingai lietuviškai prisideda prie tokio įpročio formavimosi. Niekas kitas, kaip tik įprotis, verčia mus užmiršti lietuviškas raides, skyrybą ir kitas taisykles rašant ar bendraujant kompiuteriu, kitais įrenginiais. Todėl jei dvylika tūkstančių moksleivių dalyvaudami konkurse prisiminė, kad tai yra patogu, kad jau senų seniausiai nebelikę techninių kliūčių vartoti taisyklingą kalbą elektroninėje terpėje, o dalis dar bus ir paskatinti dovanomis, mūsų bei partnerių Valstybinės lietuvių kalbos komisijos ir Švietimo ir mokslo ministerijos sumanymas rengti jį toliau išliks prasmingas“, – tvirtino konkurso sumanytojos Europoje pirmaujančios kalbinių technologijų įmonės „Tilde IT“ direktorė Renata Špukienė.

Jau ne vienerius metus su konkurso „Švari kalba – švari galva“ organizatoriais bendradarbiaujančios ir konkurso dalyvius finalininkus į savo kompiuterių klases sukviečiančios Vilniaus kooperacijos kolegijos studentams, panašu, taip pat ne vis vien, kokia lietuvių kalba jie bendrauja virtualioje erdvėje. Net 63 proc. šios aukštosios mokyklos studentų, dalyvavusių apklausoje (analogiškoje tai, kuri vyko ir portale 15min.lt), tvirtino, jog rašydami elektroninius laiškus ir žinutes, visada laikosi lietuvių kalbos taisyklių. Penktadalis respondentų teigė, kad taisyklių paiso tik rašydami oficialius elektroninius laiškus, raštus bei žinutes. 7 proc. apklaustųjų pažymėjo, jog virtualioje erdvėje nenaudoja lietuviškų rašmenų. Tuo tarpu taisyklės visiškai nė motais yra 11 proc. apklaustųjų, jiems patogiausia rašyti trumpiniais bei dariniais, vadinamuoju interneto žargonu. Šitokie apklausos rezultatai, pasak Vilniaus kooperacijos kolegijos specialybės kalbos lektorės Danguolės Švarlienės, rodo, jog studentams lietuvių kalba nėra nepatogi dirbant kompiuteriu.

Pirmasis konkurso etapas jau įvyko, antrasis vyks balandžio 2 dieną, jau minėtoje Vilniaus kooperacijos kolegijoje. Į jį pateks po dvidešimt geriausiai pirmame etape pasirodžiusių šeštokų, septintokų, aštuntokų, devintokų ir dešimtokų. Tą pačią dieną, 14 val. vyks ir konkurso nugalėtojų bei jų lietuvių kalbos mokytojų apdovanojimai. Šiemet laureatams diplomus įteiks konkursą globojanti šalies vadovė Dalia Grybauskaitė – šiemet apdovanojimai vyks LR Prezidentūros Kolonų salėje.


Draudžiama platinti, skelbti, kopijuoti informaciją su
nurodyta autoriaus teisių žyma be redakcijos sutikimo.

 Uždaryti komentarus
Vardas:    El. paštas:   (nebūtinas)
Pakartokite kodą: 
  Apsaugos kodas: 
 
Komentarus rašo lankytojai. Komentarai nėra redaguojami ar patikrinami, jų turinys neatspindi redakcijos nuomonės. Redakcija pasilieka teisę pašalinti pasisakymus, kurie pažeidžia įstatymus, reklamuoja, yra nekultūringi arba nesusiję su tema. Pastebėjus nusižengimus, prašome mums pranešti. Jei nurodomas el. pašto adresas, jis matomas viešai. Patvirtindami komentaro įrašymą, kartu patvirtinate, jog esate susipažinęs su portalo privatumo politika ir su ja sutinkate.

Global electronic components distributor – Allicdata Electronics

Electronic component supply – „Eurodis Electronics“

LOKMITA – įvairi matavimo, testavimo, analizės ir litavimo produkcija

Full feature custom PCB prototype service

Sveiki ir ekologiški maisto produktai

Mokslo festivalis „Erdvėlaivis Žemė

LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina

„Konstanta 42“

„Mokslo sriuba“

www.matuok.lt - Interneto spartos matavimo sistema

www.esaugumas.lt – apsaugok savo kompiuterį!

PriedaiMobiliems.lt – telefonų priedai ir aksesuarai

Draugiškas internetas


Reklama
‡ 1999–2025 © Elektronika.lt | Autoriaus teisės | Privatumo politika | Atsakomybės ribojimas | Reklama | Turinys | Kontaktai LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina Valid XHTML 1.0!
Script hook v, Openiv, Menyoo
gta5mod.net
„MokslasPlius“ – mokslui skirtų svetainių portalas
www.mokslasplius.lt
Optical filters, UV optics, electro optical crystals
www.eksmaoptics.com
LTV.LT – lietuviškų tinklalapių vitrina
www.ltv.lt/technologijos/
Elektroninių parduotuvių optimizavimas „Google“ paieškos sistemai
www.seospiders.lt
FS22 mods, Farming simulator 22 mods,
FS22 maps

fs22.com
Reklama


Reklama