Kovo 5 d. Kauno technologijos universitete (KTU) lankėsi Kazachstano ambasados Lietuvoje atstovų delegacija. Susitikimo tikslas – įvertinti tarptautinių studentų mainų ir technologijų perkėlimo galimybes.
Susitikime su ambasados delegacija dalyvavo KTU rektorius Petras Baršauskas, Tarptautinių ryšių ir plėtros prorektorius Sigitas Stanys bei KTU Tarptautinių ryšių departamento atstovai. Kazachstano ambasadorius Lietuvoje Baurzhanas A. Mukhamejanovas ir jį lydintys asmenys domėjosi konkrečiais KTU vykdomais projektais, mokslinių tyrimų infrastruktūros galimybėmis ir teikiamomis paslaugomis bei šiuo metu vystomais technologiniais produktais.
Ambasados delegacija apsilankė ir Nacionaliniame verslo ir inovacijų centre (NIVC) kur susitiko su KTU mokslininkais ir „startuoliais“.
NIVC direktorius Almantas Danilevičius Kazachstano ambasados atstovams pristatė strategines centro veiklas, kurių pagrindinis tikslas – kurti ir vystyti pažangią inovacijų ir verslo ekosistemą. Svečiai buvo supažindinti su centro vykdomų projektų inovacijų valdymo ir komercializacijos modeliais, išradimų ir verslo idėjų atskleidimo sistema bei technologinių įmonių steigimo ir vystymo principais.
Vizito metu ambasadorius B. A. Mukhamejanovas teigė, jog Kazachstanas šiuo metu labai sparčiai vystosi, šalyje skiriama daug lėšų technologinei pažangai skatinti, tačiau atsitinka taip, kad įsigijus technologijas pritrūksta reikiamus įgūdžius turinčių specialistų – ypač medicinos, informacinių technologijų ir biomedicinos srityse. „Mes domimės jūsų universitete sukurtais aplinkos užterštumo mažinimo, efektyvaus energetinių išteklių įsisavinimo, valstybinio sektoriaus veiklos procesų racionalizavimo, informacinių technologijų sprendimais, kurie gali paspartinti Kazachstano technologinę pažangą“, – teigė ambasadorius.
Susitikimo metu prof. Kazimiero Baršausko ultragarso mokslo instituto vadovas prof. Rymantas Jonas Kažys pristatė užsienio ekspertų aukštai vertinamo centro veiklas ir vykdomus tarptautinius projektus. Kazachstano ambasados Lietuvoje atstovai liko sužavėti šio instituto potencialu atlikti mokslinius tyrimus ir sukurti technologinius sprendimus atominės energetikos srityje. Ypač Kazachstano ambasadorių sudomino naftotiekio ir naftos talpyklų patikros ultragarsu bei radioaktyvių medžiagų nukenksminimo sprendimai. Šiuo metu tai ypač aktualu Kazachstanui, nes šalyje gausu dar sovietmečiu sukurto atominės energetikos ūkio objektų, kurie reikalauja išskirtinio dėmesio jų saugumui užtikrinti.
Susitikimo metu buvo aptartos bendradarbiavimo galimybės ateityje ir įvardintos konkrečios Kazachstanui aktualios mokslinių tyrimų ir technologinių sprendimų diegimo sritys. „Džiugu, jog KTU mokslininkų ir tyrėjų potencialas sulaukia vis daugiau pripažinimo tarptautinėje erdvėje, kad tokios ištekliais ir galimybėmis turtingos šalys kaip Kazachstanas tampa atviros bendradarbiavimo galimybėms ir mokslinio progreso rezultatų eksportui“, – apibendrindamas vizitą teigė NIVC direktorius Almantas Danilevičius.